Apbrīno

Mazajās Kalniņa dienās – spēka dziesmas 16

25. jūlijā jau astoto gadu Vecpiebalgas Inešu estrāde aicina uz “Mazajām Kalniņa dienām”. Šogad koncerta pirmajā daļā izskanēs spēka dziesmas, kuras izdziedās un izspēlēs Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Ilze Grunte, Edgars Kārklis un citi. Kā ik gadu klausītājus priecēs grupa “Autobuss debesīs”.

Pirms astoņiem gadiem Martam Kristiānam Kalniņam, Kārlim Auzānam un Ellai Frīdvaldei radās ideja sarīkot “Mazās Kalniņa dienas”. “Atšķirībā no “lielajām” Imantdienām šajā koncertā skan ne tikai Imanta Kalniņa kompozīcijas, bet arī dažādu latviešu komponistu dziesmas, ko izvēlas “Autobusa debesīs” dalībnieki,” atklāj Kārlis Auzāns. Kārlis arī neslēpj, ka koncerts ir ikgadēja tikšanās vienā no skaistākajām Latvijas vietām un brīdis jaunu muzikālu ideju realizēšanai.

Šogad koncertā pirmoreiz skanēs programma, ko tās veidotāji nosaukuši par “spēka dziesmām”. “Spēka dziesmu izpratni un sajūtas izdziedās un izspēlēs Latvijā iemīļoti mūziķi – Kristīne Kārkle, Marts Kristiāns Kalniņš, Ilze Grunte, Edgars Kārklis un citi. Šajā koncertā būs apkopotas dziesmas, kuras jau zināmu cilvēku dzīves gaitās un pieredzē ir sevi pierādījušas, ka tās patiešām ir spēka dziesmas,” stāsta Kārlis.

Vairāk par pašām spēka dziesmām zina stāstīt latviskās dzīvesziņas biedrības “Latve” pārstāve Zane Boitmane-Priedēna. Biedrības paspārnē grāmatas un audioieraksta formātā līdz šim klajā nākuši jau divi spēka dziesmu krājumi – jaunākais no tiem 2014. gadā ar nosaukumu “Spēka dziesmas. Uguns”. “Šobrīd spēka dziesmas ieņem nozīmīgu vietu daudzu latviešu dzīvē. Latviskā dzīvesziņa ir viens no instrumentiem, kā celt savu dzīves kvalitāti. Arvien vairāk cilvēki saprot, ka uz globalizācijas fona latvietim ir pamats lepoties ar to, kas viņš ir. To saprast ir viena lieta, cita – reāli to lietot dzīvē. Cilvēki saprot, ka tas, ko mums cenšas masveidā uzspiest, liek zaudēt savu patieso identitāti. Tautasdziesma ir izdzīvojusi cauri laiku laikiem. Saknes dziedāt mums ir senas, mums ir ielikta dzīves enerģija, kas iekodēta dziesmās. Tautasdziesmas enerģijas apzināšanās iegūst milzīgu jaudu,” atklāj Zane un piebilst, “ka labais nodoms un dziesma ir pārbaudīti instrumenti, kas palīdz piesaistīt spēku, lai uzlabotu savu dzīves kvalitāti. Katras dziesmas enerģētiskā būtība ar muzikālo izpildījumu tiek aiznesta līdz klausītājam.”

“Mazās Kalniņa dienas” kļuvušas par neatņemamu Vecpiebalgas kultūras dzīves notikumu. Šis koncerts ir iespēja reizi gadā pulcēties intīmākā un personiskākā atmosfērā. Svētku rīkotāji atgādina, ka tieši Inešu estrādē Vecpiebalgas muižas parkā padomju gados, neraugoties uz tā laika varas aizliegumiem, Imantdienu tradīcija nostiprinājās un sasniedza ievērojamu popularitāti.

Pēc koncerta ballē spēlēs grupa “Stradivari”, kas atskaņo latviešu popmūzikas “mūžam zaļos” hitus mūsdienīgos aranžējumos. Pārstāvēti autoru darbi, kuru vērtības nezūdamības likums pārbaudīts un klausītāju cenzūras atzīts jau ilgus gadus: Z. Liepiņš, K. Dimiters, R. Pauls, I. Kalniņš, M. Freimanis, A. Kublinskis un grupu “Eolika”, “Līvi”, “Dakota”, “Jumprava” un citu tautā iemīļotu grupu dziesmas.

Varbūt noder!!

25.VII 20.00 Vecpiebalgas Inešu estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 7 (koncerts+balle)

LA.lv