Kultūra
Teātris un kino

Mazajiem skatītājiem augustā piedāvās pasaules labākās operas 16

Publicitātes attēls

Laikmetīgo operu cikls “LULU” augustā piedāvā jaunumu – operu ciklu vismazākajiem skatītājiem “Lulu bērniem”, kura ietvaros kino teātra “Splendid Palace” “Film Noir” zālē otrdienu pēcpusdienās plkst. 15 būs iespēja noskatīties četrus krāsainus operu un baletu iestudējumus no pasaules vadošajiem teātriem, LA.lv pastāstīja rīkotāju pārstāve Vizma Zvaigzne.

Ciklu 9. augustā atklās viena no vispazīstamākajām operām pasaules vēsturē – Volfganga Amadeja Mocarta “Burvju flauta” no Ņujorkas Metropolitan operteātra ar komponista, diriģenta un JVLMA asoc. profesora Andra Vecumnieka ievadvārdiem. Iestudējums bagāts košiem tēliem un tērpiem, un pilns fantāzijas lidojuma. Kā Sprīdītis ar Vēja mātes dāvāto stabulīti dancināja Milzi, tā arī šajā operā princis Tamino ar burvju flautu pārvar visus šķēršļus, izturēdams karaļa Zarastro uzliktos pārbaudījumus un iemantodams par sievu Nakts karalienes meitu Paminu.

Pašiem mazākajiem skatītājiem būs piemēroti horeogrāfa Frederika Eštona veidotie Beatrises Poteres stāsti, kas vizuāli atgādina atdzīvojušos rotaļlietu plauktu. Brīnumainās pasaules iemītnieki – gan Trusītis Pēterītis, gan Vāverīte Kuplastīte, tāpat arī Ķepainīte, Mazais Benjamiņš, Vardes kungs un viņa draugi, kā arī Pīle Peldētāja – stāsta savus stāstus un ļauj ielūkoties pasakainā pasaulē. Iestudējumu no Londonas Karaliskā baleta raidīs 16. augustā, pirms tam piedāvājot muzikoloģes, Latvijas Radio 3 Klasika balss Signes Lagzdiņas stāstījumu par to.

Nedēļu vēlāk, 23. augustā, burvības, brīnumi un arī baismīgi mirkļi tiks izdziedāti “Opera North” sadarbības projektā ar “Opus Arte” par no koka pagales izgrebto zēnu ar zelta sirdi – Džonatana Dova Pinokio piedzīvojumos. Zilā feja devusi solījumu, ka, ja Pinokio būs paklausīgs un uzvedīsies labi, viņš kļūs par īstu cilvēkbērnu, ja ne – paliks koka lelle mūžu mūžos. Vairāk par operā notiekošo pirms tam stāstīs muzikoloģe, Latvijas Radio 3 Klasika programmu veidotāja Liene Jakovļeva.

Pirmās “Lulu bērniem” sezonas noslēgumā 30. augustā – Kristofera Vīldona balets “Alise Brīnumzemē”, kurā līdztekus ierastajiem vizuālajiem un scenogrāfiskajiem līdzekļiem bagātīgi izmantotas arī lelles, projekcijas un maskas. Meitenes piedzīvojumus dejā stāstīs Londonas Karaliskā un Kanādas Nacionālā baleta solisti, taču šoreiz runāta vārda formā to papildinās balerīna, Latvijas Nacionālā baleta vadošā soliste Elza Leimane.

Pateicoties VAS Latvijas Dzelzceļš atbalstam, ieeja visos pasākumos – bez maksas.

LA.lv