Ekonomika
Bizness

Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem pieejams aizdevums bez ķīlas. Vai viņi to izmanto?1

Foto: Ieva Čīka/LETA

2019. gadā mazo un vidējo uzņēmēju vidē turpinās pozitīvās tendences, ar idejām par attīstību un tālāko izaugsmi, kas iezīmējās jau pērn.

Līdz šī gada jūlijam jau 107 mazie un vidējie uzņēmumi izmantojuši iespēju uzņēmuma attīstībai saņemt aizdevumu bez ķīlas, ko “Luminor” piedāvā sadarbībā ar valsts attīstības finanšu institūciju “Altum”.

Kopējā aizdevumu summa, kas uzņēmējiem izsniegta, pārsniegusi 6,89 miljonus eiro.

2019. gads turpinās uzņēmējiem pozitīvā zīmē

“Pēdējā gada laikā esam ļoti daudz konsultējuši par dažādiem projektiem, kas vērsti uz uzņēmējdarbības attīstību, kas ļauj domāt, ka uzņēmēji saredz tālākas ilgtermiņa attīstības iespējas. Viens no faktoriem, kas ietekmējis pozitīvo noskaņojumu, ir Eiropas Savienības atbalsta fondu līdzekļi, kas pagājušā gadā arvien bija pieejami lielā apmērā. Ieguldītais darbs un interese par investīcijām pērn noteikti nesīs augļus vēl šogad,” prognozē “Luminor” Mazo un vidējo uzņēmumu daļas vadītājs Mareks Gurauskas.

Pozitīvi vērtējams, ka uzņēmēji daļu investīciju veic arī no saviem iekšējiem resursiem, kas, neskatoties uz optimistiskām nākotnes prognozēm, liecina par piesardzību, pragmatiski rēķinot līdzi.

Līdz ar to banka iesaistās kā partneris, kas palīdz izvērtēt izvēlēto risinājumu vai nepieciešamās investīcijas.

Novērtē ātru un ērtu iespēju iegūt nepieciešamo atbalstu

“Redzam, ka uzņēmumiem ir svarīgs vienkāršs un ātrs veids, kā iegūt finanšu līdzekļus attīstībai tieši šobrīd, tādēļ piedāvājam aizdevumu bez ķīlas mazajiem un vidējiem uzņēmējiem, ko var ļoti ātri noformēt un tikt pie līdzekļiem praktiski nedēļas laikā. Klienti ļoti novērtē šo iespēju, un acīmredzot šāds atbalsts viņu biznesam ir noderīgs,” stāsta M. Gurauskas.

Izaicinājums – procesu automatizācija un darbaspēka piesaiste

“Darbaspēka izmaksas arvien pieaug, savukārt bezdarba līmenis ir zemākajā punktā. Tādēļ daudzi uzņēmēji atzīst, ka darbaspēka trūkums ir viens no galvenajiem kavēkļiem šobrīd, kā arī speciālistiem nav atbilstošas zināšanas, kompetence vai izglītība,” norāda M. Gurauskas.

Tas nozīmē, ka uzņēmējiem būtiski domāt par to, kā optimizēt procesus, ņemot vērā, ka darbinieku trūkums būs jūtams arī nākotnē.

Ražojošie uzņēmumi arvien kalkulē savas izmaksas, kas attiecas uz cilvēku darba automatizāciju, tādejādi gūstot lielāku efektivitāti un kvalitāti, kas ir ļoti būtiski uzņēmējdarbības attīstībai.

Līdz šim aizdevumu bez ķīlas jau izmantojuši mazie un vidējie uzņēmumi no dažādiem reģioniem un nozarēm – gan pakalpojumu sniedzēji, gan ražotāji.

Atšķiras arī aizdevuma izmantošanas mērķi – sākot ar telpu remontiem līdz pat būtiskiem ieguldījumiem investīciju plānu attīstīšanai un ražošanas iekārtu iegādei.

Bieži vien galvenais arguments, kādēļ uzņēmumi izmanto šāda veida aizdevumu, ir nevis tas, ka nav nepieciešama ķīla, bet gan tieši tādēļ, ka to ir ātri un vienkārši noformēt, gana īsā laika posmā tiekot pie reāliem līdzekļiem, ko izmantot sava uzņēmuma attīstībā.

Saistītie raksti

Tas ir atbalsts arī situācijās, kad uzņēmējs nevar atļauties nopirkt specifiskas iekārtas, it īpaši jaunas, un cita veida finansējuma saņemšana ir apgrūtināta.

Tāpat atbalsta programma var tikt izmantota situācijās, kad ieguldījumus prasa jaunas tirdzniecības vietas labiekārtošana – gan telpu labiekārtošanā, gan apgrozāmajos līdzekļos uzņēmuma attīstībai.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Giraffe 360” strauji aug: Liepājā aicinās darbā 10 jaunus datorgrafiķus
17 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Milova kļūst par vienīgo patieso labuma guvēju arī “Latvijas Tiltos”
18 stundas
LE
LETA
Ekonomika
EP atbalsta Lagardas iecelšanu ECB prezidentes amatā
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
Lato Lapsa
Latvijā
Neizdodas finanšu ministra Reira “gājiens ar Ploku” 2
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Zarnu infekcijas diagnoze apstiprināta sešiem no Siguldas puses nonākušiem bērniem
2 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ģirģens uzdod policijai izvērtēt, vai sākt kriminālprocesu par saslimšanas gadījumiem Siguldā
21 minūtes
LE
LETA
Dabā
Sāksies astronomiskais rudens. Latvijai tuvojas siltā atmosfēras fronte
41 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Ugunsgrēkā dzīvoklī Rīgā bojā gājuši divi cilvēki: dzīvību zaudējis arī nepilngadīgs bērns
1 stunda