Foto – LETA

Mazāk ķēpas, slēdzot uzņēmuma līgumus
 0

Ja ar darba devēju noslēgts uzņēmuma līgums, darba ņēmējam nebūs pienākuma reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējam. Nosakot ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamos ienākumus, viņam nebūs tiesību piemērot saimnieciskās darbības izdevumus. 


Reklāma
Reklāma

 

 

Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

To paredz Finanšu ministrijas sagatavotie likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” grozījumi, kurus vakar apstiprināja Ministru kabinetā.

Likumprojektā paredzēts, ka šāda pienākuma turpmāk nebūs fiziskai personai, kuru, balstoties uz uzņēmuma līguma, nodarbina komersants, individuālais uzņēmums, zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kooperatīvā sabiedrība, ārvalsts uzņēmuma pastāvīgā pārstāvniecība, iestāde, biedrība, nodibinājums vai cita fiziska persona, kas reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja. Bet ziņas par personām, kas nodarbinātas saskaņā ar uzņēmuma līgumu, VID saņems darba devēja jeb oficiāli reģistrētā saimnieciskās darbības veicēja, kas ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik likumā noteikts: ja maksātājam līdz 2011. gada 31. decembrim bijis noslēgts uzņēmuma līgums vai tas noslēgts šā gada laikā, iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs var nereģistrēt saimniecisko darbību līdz 2012. gada 31. decembrim. Tādējādi no 2013. gada 1. janvāra viņam būtu jāreģistrējas kā saimnieciskās darbības veicējam.

 

Ņemot vērā uzņēmuma līgumu lielo skaitu un to darbības īsos termiņus, nebūtu lietderīgi, ka maksātāji vairākas reizes gadā reģistrējas kā saimnieciskās darbības veicēji, bet pēc tam rakstiski lūdz VID svītrot viņus no saimnieciskās darbības veicēju reģistra.

 

Turpmāk darba devējam, pēc darbinieka pieprasījuma, būs jāizsniedz paziņojums par viņam maksātajām summām darba attiecību izbeigšanas dienā, ja ar darbinieku darba attiecības ir izbeigušās līdz kārtējā gada beigām.

Likuma grozījumos plānots, ka turpmāk fiziskās personas ienākumi, pārdodot sadzīves metāllūžņus, nav uzlūkojami kā viņa saimnieciskā darbība, kas tādējādi būtu jāreģistrē VID. Izņēmums būtu individuālie komersanti, kuri tos pārdod un kuriem ir licence melno un krāsaino metālu atgriezumu un lūžņu iepirkšanai.

Jaunums ir arī tas, ka no aplikšanas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli atbrīvotu 2013. gadā saņemtās summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Cita starpā likumprojekts paredz piežmiegt personu, kuras darbojas mazu nodokļu vai beznodokļu ārvalstu sabiedrībās. Viņa ienākumus apliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, ja šajā sabiedrībā viņam ir pamatkapitāla daļas, akcijas, pajas, balsstiesības vismaz 25 procentu apmērā vai ar līgumu vai citādi ir tiesības piedalīties šās sabiedrības peļņas dalīšanā.

Reklāma
Reklāma

Likuma grozījumu projekts vēl jāpieņem Saeimā.

 

Uzziņa

Pēc Civillikuma ar uzņēmuma līgumu viena puse apņemas izpildīt otrai par atlīdzību ar saviem darba rīkiem un ierīcēm kādu pasūtījumu, izgatavot kādu lietu vai noorganizēt kādu pasākumu.

Uzņēmuma līgumā darba iznākums noteikts konkrēti.

Noslēdzot uzņēmuma līgumu, darba devējs atbrīvots no nodokļu maksājumiem par šo darbinieku, kā arī no pienākuma piešķirt viņam ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, piemaksāt par darbu virsstundās un nakts stundās.

Darba devējam nav pienākuma apmaksāt arī darbinieka slimības lapas.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.