×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. augusts, 2012
Drukāt

Mazāk skolēnu, mazāk skolu

Foto-LETAFoto-LETA

Nākamajā mācību gadā Latvijas skolās mācīsies par 4037 bērniem mazāk nekā šogad. Līdz ar skolēnu skaita samazināšanos turpinās arī skolu slēgšana.

 

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), gatavojoties jaunajam mācību gadam, prognozēts, ka Latvijas vispārizglītojošās dienas skolās mācīsies 202 413 bērnu ‒ par diviem procentiem mazāk nekā pērnajā mācību gadā. Visvairāk bērnu skaits samazinājies vecākajās klasēs. Taču paredzama pirmklasnieku skaita palielināšanās. Ņemot par pamatu Centrālās statistikas pārvaldes sniegto informāciju, IZM prognozē, ka 1. septembrī uz skolām varētu doties 20 300 līdz 20 400 pirmklasnieku. Pērn skolas gaitas sāka tikai 18 648 bērni. Prognozē, ka arī tuvākajos gados pirmklasnieku skaits turpinās augt.

IZM atgādina, ka visi vecāki, kuri vēlas, lai viņu bērni skolu beigtu jau 18 gados, ir tiesīgi mazos vest uz skolu jau sešu gadu vecumā. To ļauj Vispārējās izglītības likums, ja vien bērns atzīts par skolai gatavu.

Samazinoties skolēnu skaitam, Latvijā turpinās arī skolu reorganizācija un slēgšana. 1. septembrī durvis vairs nevērs divas Rīgas skolas – Šampētera vidusskola (209 skolēni) un 62. vidusskola (247 skolēni), kā arī Bārbeles pamatskola Vecumnieku novadā (22 skolēni), Ozolkalna pamatskola Gulbenes novadā (52 skolēni), Sātiņu pamatskola Saldus novadā (90 skolēni), Vanagu pamatskola Vārkavas novadā (25 skolēni). Vēl astoņas skolas reorganizētas, lielākoties – apvienotas ar citām.

Kopumā Latvijā nākamgad darbosies 804 vispārizglītojošās dienas skolas, kas ir aptuveni par 100 mazāk nekā pirms pieciem gadiem.

Sāks darboties arī trīs jaunas izglītības iestādes – Ozolniekos būs jauns bērnudārzs, bet Grobiņā un Mērsragā – Mūzikas un mākslas skola.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+