Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
21. augusts, 2015
Drukāt

Mazāks ceļa nodoklis daudzbērnu ģimenēm (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Ģimenēm, kurās ir trīs un vairāk nepilngadīgu bērnu, nākamgad būs jāmaksā mazāks ceļa nodoklis. Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā paredzētas vēl citas būtiskas pārmaiņas, kas stāsies spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Personai, kurai pašai vai kopā ar laulāto vai kuras laulātajam apgādībā ir trīs vai vairāk nepilngadīgu bērnu, ceļa nodoklis nākamgad būs jāmaksā tikai 50% apmērā. Atlaidi persona saņems par vienu īpašumā, turējumā vai valdījumā esošu transportlīdzekli, ja tas reģistrēts kā vieglais pasažieru vai pašlietojuma transportlīdzeklis, kravas transporta kaste vai furgons, kurā ir vairāk nekā četras sēdvietas, pasažieru autobuss līdz 16 vietām, kā arī vieglais kravas vai speciālais dzīvojamais autobuss.

Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis par vieglo transportlīdzekli turpmāk nebūs jāmaksā arī personai, kuras apgādībā ir bērns invalīds, kam nav pārvietošanās traucējumu. Līdz šim tāda iespēja bija ģimenei, kurā ir bērns invalīds ar kustību traucējumiem. Tāpat no ceļa nodokļa būs atbrīvoti III grupas invalīdi, kam īpašumā, valdījumā vai turējumā ir viens vieglais automobilis, motocikls, tricikls vai kvadracikls.

Grozījumi paredz, ka no nodokļa uz laiku varēs atbrīvot personu, kuras automašīna nozagta ārzemēs, taču tas būs jāapliecina ar ārvalsts kompetentas iestādes izdotu dokumentu par zādzības faktu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Brīnumi gan – izrādās Latvija ir kaut kāds mistisks ceļa nodoklis ?

  2. a akcīzes nodokli paaugstinās degvielai

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+