×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2014
Drukāt

Mazās Juglas apkārtnē piektdien bija applūdušas 300 mājas (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Cēlies ūdens līmenis Mazās Juglas upē un Salaspils pagasta Saleniekos applūdušas mājas.

Mazās Juglas apkārtnē piektdien, 17.oktobrī, bija applūdušas 300 mājas, un šo teritoriju glābēji apsekos arī sestdien, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Applūdušās mājas atrodas 15 kilometru posmā – no Dobelniekiem līdz Juglas ezeram. Piektdien šajā apkārtnē tika evakuēti vairāki cilvēki.

Jau ziņots, ka piektdienas rītā tika saņemtas ziņas, ka Salaspils pagastā Mazajā Juglā un Ķivuļurgā paaugstinājies ūdens līmenis.

18.oktobra rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija liecināja, ka ūdens līmenis Mazajā Juglā Ikšķiles novadā kopš ceturtdien sasniegtā maksimuma krities par metru, un tas turpina pazemināties.

Ūdens līmenis turpina pazemināties lielākajā daļā Latvijas upju.

Ūdens līmenis Mazajā Juglā Ikšķiles novadā kopš ceturtdien sasniegtā maksimuma krities par metru, un tas turpina pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Lielajā Juglā pie Zaķumuižas ūdens līmenis pazeminājies jau par 1,4 metriem, un arī Ogres upes lejtecē pēdējās divās diennaktīs ūdens atkāpies par 1-1,4 metriem.

Aiviekstē vēl turpinās pakāpeniska ūdens celšanās, nedēļas laikā upes līmenis pie Lubānas pakāpies par trim metriem, taču tas par diviem metriem atpaliek no 2013.gada palos sasniegtās atzīmes.

Ūdens līmenis paaugstinās arī Gaujā, taču tas ir salīdzinoši zems, piemēram, pie Valmieras ūdens līmenis ir četrus metrus zemāks nekā 2013.gada aprīlī.

Daugavā saglabājas pēdējo gadu zemākais ūdens līmenis.

Sinoptiķi prognozē, ka svētdien un nākamās nedēļas sākumā Latvijā atkal būs daudz nokrišņu, bet ūdens līmenis upēs nepakāpsies tik augstu kā iepriekšējās dienās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Reizē ar iesniegumu par būvēšanos, vai paplašināšanu, jebkuru formalitāšu kārtošanas sākumā ar parakstu apliecini ka esi informēts par applūšanas risku. Ar ko automatiski atsakies no kompensacijas prasīšanas.

  2. Ja būvē palienē – tas ir reālo plūdu joslā – tā tam jābūt…Tas pats bijušo purvu vietās, dūkstīs. To visu var redzēt arī 20 un 30 gadu armijas kartēs…Vienīgi jautājums, kāpēc tik nedrošās vietās mājas var apdrošināt?

Draugiem Facebook Twitter Google+