×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Mazās lauku saimniecības turpmāk varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizēju atbalstu (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizēju maksājumu uzņēmējdarbības attīstībai, paredz valdības akceptētais noteikumu projekts “Valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtība”.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas skaidrojumā, 56,5% jeb 46 000 Latvijas saimniecību ražo produkciju tikai pašpatēriņam, tādējādi mazinot lauksaimniecības ražošanas efektivitāti. Lielākā daļa no šīm saimniecībām ir mazās saimniecības ar apgrozījumu līdz 4000 eiro. Produkciju tirgum ražo tikai 37 400 saimniecību, un arī no tām 9200 realizē tikai līdz 25% no saražotās produkcijas.

Līdz ar to, lai palielinātu uz tirgu orientētu saimniecību īpatsvaru, jāveicina mazo un daļēji naturālo saimniecību darbības attīstība un pārstrukturēšana.
Noteikumu projekts paredz iespēju piešķirt atbalstu mazām lauku saimniecībām, kuru gada kopējais neto apgrozījums ir vismaz 2000 eiro, bet nepārsniedz 15 000 eiro, kā arī to kopējā īpašumā esošās vai nomātās apsaimniekotās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība nepārsniedz 50 hektāru.

Ieviešot apakšpasākumu “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, mazajām lauku saimniecībām tiks dota iespēja veikt ilgtermiņa ieguldījumus – jauna vai lietota lauksaimniecības tehnika, ilggadīgo stādījumu ierīkošana, vaislas lauksaimniecības dzīvnieki, ražošanas ēku būvniecība un citi, kas saistīti ar produktīvas ražošanas attīstību un dalības tirgū nodrošināšanu.

Kopējais atbalsta pretendentu skaits visā 2014.-2020.gada programmēšanas periodā varētu aptvert 2370 personu.

Tāpat norādīts, ka kopumā visā plānošanas periodā Lauku attīstības programmas apakšpasākumam “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” paredzētais kopējais publiskais finansējums ir 34 752 336 eiro, tai skaitā 23 631 588 eiro – Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums, bet 11 120 748 eiro – nacionālais līdzfinansējums.

2015.gadā plānots izsludināt vienu pieteikšanās kārtu, bet visā plānošanas periodā paredzētas trīs kārtas.

Noteikumu projekts stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pilnigas mulkibas ka visi bio un eko pilni ar kimiju! Katram veseliga uztura sekotajam ir skaidrs,ka partika,kas razota bez kimijam, ir daudz labaka,ka ekstensiivajaa lauksaimnieciibaa razotaa.

 2. Izklausās skaisti!!!Tikai-
  1.10% no šiem 15tūkstošiem jāsamaksā Konsultāciju birojam par projekta rakstīšanu un uzraudzību realizēšanas laikā.
  2.Atbalstu saņems 2370 no vairāk kā 40 tūkstošiem saimniecību…

 3. vietējo tirgu piebāzīsim lai krīt cena nepamatoti eko un bio audzētam jo tie visi tāpat ar ķīmiju ir pilni. no bio un eko tur nav ne miņas.

 4. bet kur tad mees realizeesim to produkciju? Nevienam to nevajag. Uz Kjiinu suutisim, vai? Te vairs nav pirceju, visi aizbraukusji

  • Nevajaga paarspiileet un izplatiit nepatiesiibu. Latvijaa ir pietiekami daudz cilveeku un buus veel vairaak. Jo dzimstiiba ar katru gadu palielinaajas. Ir labi, ja zu lietaam raugaas potitiivi, tad arii veicaas!

   • Es ar te katru gadu nopriecājos un pozitīvi ievērtēju to faktu, ka Latvijā iedzīvotāju skaits ik gadu samazinās 20 000 līdz 15 000 robežās. Ja man būtu vairāk prāta, tad tik priecīgs nebūtu.

Draugiem Facebook Twitter Google+