×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Mazdārziņi uz ēku sienām

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Veikala darbinieki uz jumta savām vajadzībām audzē dažādus augļus, dārzeņus un ogas.

Francijas galvaspilsētas varasiestādes pērn pieņēmušas likumu, kas ikvienam Parīzes iedzīvotājam ļauj nodarboties ar pilsētas dārzkopību.

Parīziešiem, izņemot īpašu atļauju, tagad pilsētā ļauts audzēt ne tikai dekoratīvos augus, bet arī augļus un dārzeņus. Audzēšanas mērogi var būt ļoti dažādi – gan uz palodzes, gan uz balkoniem, gan uz ēku jumtiem. Augu kultūras ļauts audzēt pat uz ēku sienām, pagrabos, pie mājas un biroja ēkām, veidojot nelielas, ilgtspējīgas pilsētu saimniecības.

Potenciālajiem Parīzes dārzniekiem lauksaimniecības produktu ieguvē aizliegts izmantot pesticīdus, mudinot izvēlēties tikai ekoloģiski ilgtspējīgas audzēšanas metodes. Tāpat ieteikts izvēlēties vietējos augus. Katram dārzniekam savs dārzs ir regulāri jāapseko, lai nemainītos pilsētas estētiskā vide.

Parīzes mērija gatava katru iesācēju nodrošināt ar sākuma komplektu – sēklām un zemi. Varas ie­stādes cer, ka jaunā iniciatīva ne tikai padarīs pilsētu skaistāku un zaļāku, bet veicinās arī labas kaimiņattiecības starp pilsētas iedzīvotājiem.

Uz varasiestāžu aicinājumu atsaukušās ne tikai privātpersonas, bet arī uzņēmēji. Tā Parīzes luksusa veikali “Le Bon Marche” un “La Grande Epicerie” uz jumta jau izveidojuši 700 kvadrātmetrus lielu dārzu, kurā veikala darbinieki savām vajadzībām audzē dažāda veida augļus, dārzeņus, ogas, lavandu, piparmētru utt.

Parīzes mēre Anna Idalgo ir pārliecināta, ka ar šo iniciatīvu līdz 2020. gadam papildus izdosies apzaļumot 100 hektārus. Turklāt trešdaļa no tā tiks atvēlēta lauksaimniecības kultūrām.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.7
Alūksne +26.0
Daugavpils +26.4
Saldus +26.6
Liepāja +27.5
Jelgava +26.2
Ventspils +19.0
Limbaži +27
Madona +26.7
Rēzekne +25.1
Draugiem Facebook Twitter Google+