×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Mazie rīdzinieki, visticamāk, salmonelozi dabūja no 1.septembra salātiem ar majonēzi

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar salmonelozi Rīgas bērnudārzos, visticamāk, bērni saslima no 1.septembra salātiem, kas bija sajaukti ar pašgatavotu majonēzi.

Pirmās ziņas par saslimšanu epidemiologi saņēmuši nedēļu vēlāk. Salmonelozes simptomi var parādīties uzreiz, vai arī dažas dienas vai pat nedēļu pēc baktēriju nonākšanas organismā. Kad mediķi sāka pārbaudes, pēdas veda uz bērnudārziem, kurus vienoja fakts, ka tajos bērnus ēdina “Kindercatering”.

“1. septembrī tādi šaubīgi salāti bija pasniegti launagā un bija arī lietota pašgatavota majonēze no jēlām olām. Tur varētu būt tas iemesls, jo saslimšanas datumi bērniem vispār ir 2., 3., 4. septembris,” skaidro Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Anita Brila.

Šis uzņēmums kopumā ēdina aptuveni sešus simtus bērnu 27 bērnudārzos, bet salmonelozes gadījumi konstatēti astoņos no tiem. Mediķi piesaistījuši Pārtikas un veterināro dienestu (PVD), kas nekavējoties slēdzis uzņēmuma virtuvi, kurā gatavota inficētā pārtika.

Šobrīd “Kindercatering” turpina bērnus barot ar citā virtuvē ražotu pārtiku, no tās pēc Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām izslēdzot riska produktus – olas, vistas gaļu un cūkgaļu.

“Kindercatering” pārstāvis Oskars Blumbergs noliedz, ka kādi produkti būtu izmantoti jēlā veidā: “Iemesls varētu būt olas, varētu būt vistas gaļa. Mēs viņu termiski apstrādājam tehnoloģiskā procesā Mēs arī esam ļoti ieinteresēti, kāds ir iemesls, tāpēc gaidām analīžu rezultātus, kuri būs piektdien.”

Salmoneloze ir akūta zarnu infekcija, kuras biežākie simptomi ir paaugstināta temperatūra, vēdersāpes un caureja. Tās izraisītājs – baktērija – pārsvarā atrodama dzīvnieku izcelsmes produktos. Tomēr viens otru ar salmonelozi var aplipināt arī cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+