Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
2. janvāris, 2014
Drukāt

Mazie tirgotāji bažījas par nepietiekamu eiro monētu daudzumu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas 2 eiro monētas jostas uzraksts "Dievs svētī Latviju".

Nelielie tirgotāji bažījas par nepietiekamu eiro monētu daudzumu, pavēstīja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

“LTA saņēmusi no tirgotājiem reģionos viedokļus, ka, iespējams, ir nepietiekoša eiro monētu iepludināšana apritē,” sacīja Danusēvičs.

Viņš norādīja, ka iedzīvotājiem vairs nav pieejami eiro monētu sākuma komplekti, savukārt uzņēmējiem par eiro monētu saņemšanu bankās ir jāmaksā komisijas maksa.

“Bankas vēlas nopelnīt iepludinot eiro Latvijas tautsaimniecībā, bet tirgotāji taču neņem komisijas maksu par izsniegtām eiro monētām pircējiem. Mazie tirgotāji ar dienā ietirgoto dodas uz banku, lai saņemtu sīknaudu un varētu turpināt apkalpot pircējus, bet tas rada papildus izdevumus. Par to LTA saņem satrauktus tirgotāju zvanus. Tātad ir pretruna ar eiro ieviešanas plānā paredzēto, un bankām nevajadzētu noteikt komisijas maksu par eiro monētu iepludināšanu apritē. Tā būtu patiesa līdzatbildība eiro ieviešanas procesā,” sacīja Danusēvičs.

Vienlaikus viņš arī atzīmēja, ka patiecas bankām par veikto pāreju uz eiro un minimālo pārtraukumu norēķinu karšu darbībā. “Tehniskais pārtraukums karšu apkalpošanā bija īss un neietekmēja klientu norēķinos par pakalpojumiem ēstuvēs un viesnīcās,” teica Danusēvičs.

Jau vēstīts, ka Latvija trešdien, 1.janvārī, kļuva par 18.eiro zonas dalībvalsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Boikots ārzemju bankām Atbildēt

    Boikots arzemju bankāmpirms dažām sekundēm, 2014.01.03 05:04+0-0
    Šis ir tas brīdis, kad valdībai ir jasoda bankas par negodīgu eiro ieviešanu, kaut gan maz ticams ka arvalstu oligarhu un zviedru banku korumpētā Vienotības valdība to darīs. Tirgotāji toties var sodīt’zviedru un citas bankas pārejot uz Latvijas valstij piederošo Citadeli uz citām Latvijas pilsoņiem piederošam bankām.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+