Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
2. janvāris, 2014
Drukāt

Mazie tirgotāji bažījas par nepietiekamu eiro monētu daudzumu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas 2 eiro monētas jostas uzraksts "Dievs svētī Latviju".

Nelielie tirgotāji bažījas par nepietiekamu eiro monētu daudzumu, pavēstīja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

“LTA saņēmusi no tirgotājiem reģionos viedokļus, ka, iespējams, ir nepietiekoša eiro monētu iepludināšana apritē,” sacīja Danusēvičs.

Viņš norādīja, ka iedzīvotājiem vairs nav pieejami eiro monētu sākuma komplekti, savukārt uzņēmējiem par eiro monētu saņemšanu bankās ir jāmaksā komisijas maksa.

“Bankas vēlas nopelnīt iepludinot eiro Latvijas tautsaimniecībā, bet tirgotāji taču neņem komisijas maksu par izsniegtām eiro monētām pircējiem. Mazie tirgotāji ar dienā ietirgoto dodas uz banku, lai saņemtu sīknaudu un varētu turpināt apkalpot pircējus, bet tas rada papildus izdevumus. Par to LTA saņem satrauktus tirgotāju zvanus. Tātad ir pretruna ar eiro ieviešanas plānā paredzēto, un bankām nevajadzētu noteikt komisijas maksu par eiro monētu iepludināšanu apritē. Tā būtu patiesa līdzatbildība eiro ieviešanas procesā,” sacīja Danusēvičs.

Vienlaikus viņš arī atzīmēja, ka patiecas bankām par veikto pāreju uz eiro un minimālo pārtraukumu norēķinu karšu darbībā. “Tehniskais pārtraukums karšu apkalpošanā bija īss un neietekmēja klientu norēķinos par pakalpojumiem ēstuvēs un viesnīcās,” teica Danusēvičs.

Jau vēstīts, ka Latvija trešdien, 1.janvārī, kļuva par 18.eiro zonas dalībvalsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Boikots ārzemju bankām Atbildēt

    Boikots arzemju bankāmpirms dažām sekundēm, 2014.01.03 05:04+0-0
    Šis ir tas brīdis, kad valdībai ir jasoda bankas par negodīgu eiro ieviešanu, kaut gan maz ticams ka arvalstu oligarhu un zviedru banku korumpētā Vienotības valdība to darīs. Tirgotāji toties var sodīt’zviedru un citas bankas pārejot uz Latvijas valstij piederošo Citadeli uz citām Latvijas pilsoņiem piederošam bankām.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+