×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Mazie veikalnieki meklē risinājumus naudas nodrošināšanai gadu mijā

Okmanis

Lai arī mazumtirdzniecības ķēde “LaTS” paralēlajai cenu atspoguļošanai eiro un latos kopumā ir gatava, tomēr līdz eiro ieviešanai vēl ir vairāki sarežģījumi un grūtības, kas jāatrisina, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” stāsta mazumtirdzniecības ķēdes “LaTS” pārvaldītāja SIA “Latvijas Tirgotāju savienība” valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.

 

Viņš norāda, ka viena no problēmām, ar ko nāksies sastapties mazo un lauku veikalu īpašniekiem, būs naudas līdzekļu nodrošināšana gadu mijā. Viens no variantiem ir bankas overdrafts, bet otrs – mēģinājums vienoties ar piegādātājiem par atmaksas termiņu pagarināšanu.

“Problēma ir tā, ka uzņēmēju kontā ir jābūt iesaldētiem līdzekļiem tādā apmērā, kas ir vienāds ar eiro priekšpiegādes summu. Taču 80% “LaTS” partneru nav šādu līdzekļu, ko iesaldēt. Lauku veikals, piemēram, ko nopelna, to iemaksā bankā, lai samaksātu piegādātājiem un pakalpojumu sniedzējiem. Nauda tādā veidā visu laiku rotē – kontā iekšā un uzreiz ārā,” skaidro Okmanis.

Līdz ar to tādam lauku veikalniekam realitātē nav, piemēram, tādu brīvo līdzekļu 3000 vai 4000 latu apmērā, ko iesaldēt, lai varētu saņemt vajadzīgos priekšpiegādes eiro. “Nemelošu, ja teikšu, ka šie “LaTS” partneri dzīvo, kā mēdz teikt, “no rokas mutē”,” atzīst Okmanis.

Savukārt otrs sarežģījums mazajiem tirgotājiem ir piemērošanās Alkohola aprites likuma jaunajiem grozījumiem, kas paredz aprīkot veikalus ar videonovērošanas iekārtām.

“Piemērošanās Alkohola aprites likuma izmaiņām, kas stāsies spēkā no janvāra, sarežģīs eiro ieviešanu, jo visas ar eiro ieviešanu un arī ar video novērošanas iekārtu ieviešanu saistītās izmaksas gulstas uz tirgotāju pleciem,” skaidro “Latvijas Tirgotāju savienības” valdes priekšsēdētājs Okmanis.

Savukārt jautājumā par cenu zīmēm un tiem darbiem, kas bija jāpaveic līdz šodienai, Okmanis norāda, ka viņš var droši teikt, ka viss tīkls ir gatavs norādīt cenas eiro un latos preču zīmēs un pirkuma čekos.

Kopumā viņš atzīmē, ka ieviest eiro ir pareizi, jo, to ieviešot, pircējiem tiks noņemtas valūtas konvertācijas barjeras, kas var veicināt apgrozījuma pieaugumu veikalniekiem, jo tūristi un viesi no citām valstīm varēs tērēt vairāk līdzekļu, viņiem nebūs vairs jāmaina nauda no eiro uz latiem. “Tāpēc uzskatu, ka ilgtermiņā no eiro ieviešanas ekonomika un bizness tikai iegūs,” uzsver “LaTS” vadītājs Okmanis.

Latvija pievienosies eirozonai 2014.gada 1.janvārī.

Veikalu ķēdi “LaTS” veido 248 partneri, kam kopā pieder 715 tirdzniecības vietas visā Latvijā.

Ķēdi “LaTS” apvieno uzņēmums SIA “Latvijas Tirgotāju savienība”. Uzņēmuma apgrozījums pērn pieaudzis par 21% – no 2,64 miljoniem 2011.gadā līdz 3,21 miljonam 2012.gadā. “Latvijas Tirgotāju savienības” peļņa pērn bija 463 418 lati, kas ir par 7,3% vairāk nekā 2011.gadā, kad peļņa bija 432 080 lati.

SIA “Latvijas Tirgotāju savienība” dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu. Uzņēmuma “Latvijas Tirgotāju savienība” īpašnieki ir Okmanis – 43%, Inga Tunste – 39%, Agita Vanaģele – 10%, Ēriks Pīlādzis – 2%, Velga Kalniņa – 2%, Rauls Baumanis – 2%, Arnolds Taukulis – 1% un Jeļena Okmane – 1%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+