×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. janvāris, 2016
Drukāt

Mazinājies krāpniecisko gadījumu skaits “Rīgas satiksmes” autostāvvietu maksas automātos (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs foto.

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” (RS) nav informācijas, cik lieli zaudējumi varētu būt nodarīti, uzdarbojoties krāpniekiem RS autostāvvietu skaidras naudas maksas automātos, taču pēdējā laikā reģistrētie krāpnieciskās darbības gadījumi ar maksas automātiem ir samazinājušies, aģentūrai LETA sacīja RS preses pārstāvis Viktors Zaķis.

“Visus gadījumus nav iespējams konstatēt, jo tie notiek īsā laika posmā un ne vienmēr klienti informē RS par šādiem gadījumiem, vai arī RS darbinieki tādus konstatē uz vietas.

Šo darbību rezultātā RS neiegūst ieņēmumus, samaksas darījumi netiek reģistrēti, autostāvvietu klienti nevar saņemt čekus par autostāvvietas lietošanu un krāpnieki piesavinās naudu,” skaidroja Zaķis.

RS ir informējusi tiesību sargājošās instances par maksas automātu bojāšanas un darbības traucēšanas gadījumiem. Patlaban RS rīcībā nav informācijas par krāpnieku aizturēšanu, norādīja Zaķis.

Kā ziņots, RS aicina maksas autostāvvietu lietotājus būt piesardzīgiem un uzmanīties no krāpniekiem, kas ļaunprātīgi bojā autostāvvietu skaidras naudas maksas automātus, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.

Krāpnieki uz automāta izvieto uzlīmi ar viltotu tehniskās palīdzības dienesta tālruņa numuru, bet automāts neizdod čeku un neatdod naudu. Krāpniecisko darbību rezultātā autostāvvietu apmaksas darījums netiek reģistrēts, krāpnieki piesavinās naudu un ar viltus tālruņa palīdzību sniedz autostāvvietu lietotājiem maldinošu un nepatiesu informāciju, skaidro domē.

Ja tiek pamanīta aizdomīga izskata uzlīme ar tehniskās palīdzības dienesta tālruņa numuru, iedzīvotājus aicina zvanīt uz Autostāvvietu klientu informatīvo tālruni 8585.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik jauki – vieni krāpnieki traucē otriem. Moš vieglāk kaut kā uzreiz vienoties par megapeļņas sadaļu? Mazāk būs ko LABAi sponsorēt un mēra runām 9. maijā

Draugiem Facebook Twitter Google+