×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Mazinās apjomu, nevis tirgos vecos pārtikas produktus, precizē ministrijā (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Zemkopības ministrija noliedz vakar aģentūras LETA publicētajā ziņā pausto par ES regulas gatavošanu, kas ļautu atsevišķu kategoriju produktus ar beigušos derīguma termiņu izplatīt sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām.

Vakar interneta portālos lielu lasītāju uzmanību piesaistīja ziņa, ka šādā gadījumā Latvija varētu kļūt par nosacītu izgāztuvi, kur zemās pirktspējas dēļ masveidā legāli, tostarp valsts iepirkumos, iepludinās šādus produktus. Ņemot vērā daudzu cilvēku zemo pirktspēju, pēc tiem, visticamāk, būtu liels pieprasījums.

Vakar Eiropas mājā notikušajā Brīvības un solidaritātes fonda (BSF) un Eiropas Progresīvo pētījumu fonda (FEPS) rīkotajā diskusijā “Atkritumu mazināšana pārtikas nozarē” eksperti vērtēja jaunus risinājumus, lai efektivizētu pārtkas aprites sistēmu, samazinot pārtikas atkritumus.

Vakar notikusī bija pirmā diskusija starptautiskas iniciatīvas ietvaros, kuras mērķis ir rast jaunus risinājumus, lai efektivizētu pārtkas aprites sistēmu, samazinot pārtikas atkritumus.

Piemēram, Spānijā nevalstiskās organizācijas palīdz savākt no zemniekiem nestandarta augļus un dārzeņus, ko tie nevar pārdot un piegādāt sociāli neaizsargātiem cilvēkiem vai labdarības virtuvēm,

ASV, Lielbritānijā, Francijā rīko akcijas, kas skaidro patērētājiem, ka nestandarta dārzenis ir tikpat vērtīgs, kā smukais un lielveikali izvieto tos savos plauktos,

Dānijā ir atvērts pirmais veikals, kut pārdod drošu pārtiku, kam ir beidzies ražotāja uzliktais derīguma termiņš,

Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Dace Ugare noliedz aģentūras LETA, uz viņu atsaucoties publicēto vēsti par jaunas regulas gatavošanu. “Eiropas komisija nekādā gadījumā negatavo regulu par pārtikas produktu derīguma termiņa pagarināšanu. Tiek gatavotas vadlīnijas par to, kā rīkoties ar pārtiku, kam tuvojas vai ir pienācis derīguma termiņš un ir iecere to ziedot. Tāpat par to, ja pārtiku vēlas izmantot dzīvnieku barošanai. Arī par šo pārtikas produktu metodoloģisko uzskaiti,” uzsver D. Ugare. Viņa piebilst – patlaban notiek politiskas sarunas par iepriekš nosauktajiem jautājumiem un tās tās ir ļoti vispārīgas.
Vairāk par piedāvājumiem pārtikas atkritumu mazināšanā un ES Pārtikas atkritumu mazināšanas iniciatīvu vēstīsim “LA” 16. decembra ielikumā “Tepat Eiropā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nevajag žonglēt ar vārdiem ! . Atbildēt

    Runa ir par pēctermiņa PĀRDOŠANU, nevis TERMIŅA PAGARINĀŠANU
    (REZULTĀTS NEATŠĶIRAS – PĀRDOD vecus produktus) !!

Draugiem Facebook Twitter Google+