×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

Mazinās bēgļu straumes (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Eiropas Komisija un Turcija panākušas principiālu vienošanos par rīcības plānu, kas palīdzētu mazināt bēgļu straumi uz Eiropas Savienības valstīm, vēsta laikraksts “Frankfurter Allgemeine Sonntag”.

Vienošanās panākta aizvadītajā nedēļā, un paredzams, ka tā tiks apstiprināta šodien Briselē, kur gaidāma Turcijas prezidenta Redžepa Erdogana tikšanās ar ES līderiem. Plānā paredzēts, ka Turcija apņemsies labāk apsargāt savas robežas, rīkojot Egejas jūras austrumdaļā kopīgas patruļas ar Grieķijas krasta apsardzi, ko koordinēs ES robežapsardzes aģentūra “Frontex”.

Aizturētie migranti tiks nogādāti atpakaļ Turcijā, kur ar ES līdzfinansējumu paredzēts izveidot sešas jaunas bēgļu nometnes, kuras varēs uzņemt līdz diviem miljoniem cilvēku. ES valstis apliecinās gatavību uzņemt līdz 500 000 cilvēku, gādājot, lai viņi varētu droši šķērsot jūru bez cilvēku kontrabandistu līdzdalības. Ja pirmdien vienošanās tiks apstiprināta, ES līderi to apspriedīs samitā oktobra vidū.

ES līderi pagājušajā nedēļā ārkārtas apspriedē vienojās piedāvāt Turcijai un citām reģiona valstīm lielāku palīdzību. ES uzskata, ka Ankarai aktīvāk jāvēršas pret saviem cilvēku kontrabandistiem, kuru skaits, kā tiek lēsts, sniedzas aptuveni 30 tūkstošos. Tā arī vēlas, lai Turcijā tiktu izveidoti patvēruma meklētāju reģistrācijas punkti, bet Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu nesen šādu iespēju noraidīja. Turcijā šobrīd mīt gandrīz divi miljoni sīriešu bēgļu.

Norvēģijas premjerministre Erna Sūlberga nedēļas nogalē pauda bažas, ka nekontrolētā imigrācija apdraud Šengenas zonas pastāvēšanu, un aicināja līguma dalībvalstis aizsargāt savas ārējās robežas. Nekontrolētās imigrācijas krīze izsaukusi ziemeļvalstu vidū zināmas domstarpības. Zviedrija pauž neapmierinātību, ka Dānija daļu imigrantu laiž caur savu teritoriju, lai tie varētu patvērumu pieprasīt Zviedrijā. Tikmēr Somija par to pašu kritizē Zviedriju.

Vairākās Somijas pilsētās notikušas imigrācijas pretinieku un bēgļu atbalstītāju demonstrācijas, liecinot par valstī pieaugošo spriedzi, ko izraisījis nekontrolētās migrācijas krasais pieaugums. Nedēļas nogalē varasiestādes paaugstināja šogad gaidāmo patvēruma meklētāju prognozi līdz 50 000. Pēc Iekšlietu ministrijas datiem, pagājušajā mēnesī patvērumu Somijā pieprasījuši gandrīz 
11 000 ārvalstnieku, un līdz šim šogad reģistrēto pieteikumu skaits pārsniedzis 
18 400. Pērn Somijā patvērumu pieprasīja tikai 360 
cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. jagaida beglu cunami.

  2. merkele beidzot aizrijās ?

  3. Ar to, kad aziātus un āfrikāņus ieved !kā genocīga formu pret balto rasi, jau ar finansiālu apmaksu, un uz priekšu jau paredz un izdala naudas imigrantu pūļu ievešanai Eiropā t.s. Shengenas zona ar to brīdi sevi ir degradējusi un ”izsmēlusi”.Steidzīgi ir jāapvienojas tautām ,kas vēl ir ar veselo saprātu…un sirdsapziņu…(sun)

    • Ja latvieshi pashi, dziidamies peec naudas, pamet Latviju, tad mums nav tiesiibu aizstaaveet tukshu telpu. Ieteicu, lai turpmaak negatiivus komentaarus raksta tikai tie, kuriem ir vismaz 3 beerni, Tad lieta kljuus pamatota un skaidrs!

Draugiem Facebook Twitter Google+