Mobilā versija
+9.8°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
8. maijs, 2015
Drukāt

Kāds ir pieprasījums pēc trūcīgo pārtikas pakām? (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārtikas paka vistrūcīgākajām personām.

Šonedēļ sākta Eiropas Savienības finansēto pārtikas paku izdale trūcīgajiem iedzīvotājiem. Palīdzības pakas var saņemt 337 sadales punktos visā Latvijā.

 

Santa Arāja, Saldus novada Jaunlutriņu pagasta sociālā darbiniece: “Pieprasījums pēc pārtikas pakām nav pārlieku liels. Jāņem vērā, ka šogad pārtikas pakas ir piešķirtas tikai trūcīgām personām un ģimenēm, kaut gan es uzskatu, ka vajadzēja tās piešķirt arī maznodrošinātajām ģimenēm. Tomēr tā starpība ienākumos ir tikai pāris eiro. Tas nav visai godīgi attiecībā pret mūsu iedzīvotājiem. Pārtikas paku saturu iedzīvotāji šoreiz vērtē pozitīvi, jo tajās ir gan griķi, gan makaroni un citi produkti, nevis kā iepriekšējos gados – tikai pārslas un pārslveidīgie produkti. Savā pagastā mēs cenšamies visus apzvanīt un informēt par pārtikas pakām, un tie, kam tās pienākas, ierodas tās saņemt.”

 

Antra Meola, Ādažu novada sociālās palīdzības organizatore: “Cilvēki pēc tām nāk diezgan pasīvi. Acīmredzot informācija nav nonākusi līdz trūcīgajām personām. Ādažu novadā ir maz šādu personu, kam ir piešķirts trūcīgo statuss. Vairāk mūsu novadā ir tieši maznodrošinātās personas, kam pārtikas pakas nepienākas. Protams, mēs trūcīgos mēģināsim vēlreiz apzvanīt, bet problēmas sagādā tas, ka ne visiem ir mobilie tālruņi. Šie cilvēki ir patiešām trūcīgi, viņiem nereti nav pieejams ne telefons, ne televizors, ne citas nepieciešamās lietas. Tie ir tādi dzīves pabērni. Ceru, ka mums izdosies ar viņiem visiem sazināties, lai jau nākamajā nedēļā aktivitāte būtu lielāka. Maznodrošinātās personas, kuras atnāk uz paku izsniegšanas punktu, ir bēdīgas un vīlušās, jo šogad pārtikas pakas viņiem netiek piešķirtas. Žēl tādu cilvēku, jo mēs nevaram viņiem palīdzēt. Pārtikas pakas saņemot, cilvēki vēlas, lai tur būtu iekšā tādas lietas, ko var uzreiz apēst bez gatavošanas, jo vairākām trūcīgām personām nav jau īsti nemaz vietas, kur gatavot.”

 

Margarita Mickeviča, Aglonas novada Grāveru pagasta sociālā dienesta darbiniece: “Mūsu pagasta trūcīgie ļoti gaida, lai saņemtu pārtikas pakas. Cilvēki interesējas par tām, un viņiem paskaidroju informāciju gan par izziņām, kas nepieciešamas, gan par paku saņemšanas kārtību. Trūcīgās personas jau par šo iespēju tika informētas kādu laiku iepriekš, gan saņemot ielūgumus, gan telefoniski. Protams, pārtikas paku saņemšanas dienās cilvēkiem ir jārēķinās, ka kādu laiku aizņems veidlapu aizpildīšana, jo tur ir jānorāda konkrēta informācija arī par ģimenes locekļiem. Kopumā Grāveru pagastā ir plānots izdalīt 110 pārtikas pakas. Visus gaidām nākamo otrdien, kad tās izsniegsim.”

 

Maira Baumane, Alsungas novada sociālā dienesta vadītāja: “Pārtikas paku dalīšana notiek ļoti raiti. Cilvēki no rītiem jau gaida rindā. Trūcīgie tās ļoti gaidīja un beidzot ir sagaidījuši. Lai cilvēki būtu informēti par pārtikas paku saņemšanu, ievietojām informāciju vietējā laikrakstā. Atsauksmes par pārtikas paku saturu gan vēl neesam dzirdējuši. Domāju, ka visi būs apmierināti, jo pārtikas pakas ir papildinātas ar labām lietām. Sociālajam dienestam ir saspringtāks darba režīms, jo jāveic visu pārtikas paku uzskaite, ņemot vērā arī trūcīgo ģimeņu sastāvu – bērnu skaitu un ģimenes locekļu vecumu. Par visu jāsagatavo atskaites.”

 

Jeļena Krjaukle, Ilūkstes novada Šederes pagasta sociālā darbiniece: “Mums tika piešķirtas 100 pārtikas pakas. Puse no tām jau izdalītas. Cenšos cilvēkus apziņot par šo iespēju: ja kāds no trūcīgajiem neatnāk tai pakaļ, es pati viņiem piezvanu un uzaicinu – man ir visu šo cilvēku tālruņu numuri. Cilvēki nesaka, ka pakas ir sliktas, bet vēlētos, lai būtu vairāk cukura, jo vienā pakā ir tikai 250 grami cukura. Tie, kas dzer tēju vai kafiju, nevar ar to iztikt.”

UZZIŅA

* Pārtikas pakas komplektā ir: pilnpiena pulveris (0,4 kg); auzu pārslas (0,5 kg); griķi (0,4 kg); manna (0,5 kg); rīsi (0,4 kg); makaroni (1 kg); kviešu milti (0,5 kg); rapšu eļļa (0,5 l); cukurs (0,25 kg); sautēta cūkgaļa (0,25 kg).

AVOTS: Latvijas Sarkanais Krusts

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Varturi varētu sākt domāt, ko darīt, lai trūcīgo pakas nebūtu vajadzīgas. Nu vienkārši veicināt valsts izaugsmi, tad iztiks arī bez pakām.

  2. …ko var teikt par trūcīgiem: kas nestrādā, tam nebūs ēst! Vairs nepratām novērtēt, vai tie ir trūcīgie un maznodrošinātie, kas saņem mazāk vai vairāk pensijas jeb pabalsti no apm. 60-250 eiro??? PASAKIET LŪDZU, sociālie darbinieki…

  3. “Cilvēki nesaka, ka pakas ir sliktas, bet vēlētos, lai būtu vairāk cukura, jo vienā pakā ir tikai 250 grami cukura. Tie, kas dzer tēju vai kafiju, nevar ar to iztikt.”

    Šis teikums iespārda! Kafijai sanāk nauda, taču cukuram un griķiem nē 🙂 Pieļauju, ka sociālā darbiniece nezina, ko runā…

  4. ................. Atbildēt

    nu baro suņus……….’trūcīgajiem’ pa trīs lieliem suņiem

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (11)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Ko sagaidāt pēc noklausīto oligarhu sarunu publicēšanas?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (7)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+