×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. maijs, 2015
Drukāt

Kāds ir pieprasījums pēc trūcīgo pārtikas pakām? (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Pārtikas paka vistrūcīgākajām personām.

Šonedēļ sākta Eiropas Savienības finansēto pārtikas paku izdale trūcīgajiem iedzīvotājiem. Palīdzības pakas var saņemt 337 sadales punktos visā Latvijā.

 

Santa Arāja, Saldus novada Jaunlutriņu pagasta sociālā darbiniece: “Pieprasījums pēc pārtikas pakām nav pārlieku liels. Jāņem vērā, ka šogad pārtikas pakas ir piešķirtas tikai trūcīgām personām un ģimenēm, kaut gan es uzskatu, ka vajadzēja tās piešķirt arī maznodrošinātajām ģimenēm. Tomēr tā starpība ienākumos ir tikai pāris eiro. Tas nav visai godīgi attiecībā pret mūsu iedzīvotājiem. Pārtikas paku saturu iedzīvotāji šoreiz vērtē pozitīvi, jo tajās ir gan griķi, gan makaroni un citi produkti, nevis kā iepriekšējos gados – tikai pārslas un pārslveidīgie produkti. Savā pagastā mēs cenšamies visus apzvanīt un informēt par pārtikas pakām, un tie, kam tās pienākas, ierodas tās saņemt.”

 

Antra Meola, Ādažu novada sociālās palīdzības organizatore: “Cilvēki pēc tām nāk diezgan pasīvi. Acīmredzot informācija nav nonākusi līdz trūcīgajām personām. Ādažu novadā ir maz šādu personu, kam ir piešķirts trūcīgo statuss. Vairāk mūsu novadā ir tieši maznodrošinātās personas, kam pārtikas pakas nepienākas. Protams, mēs trūcīgos mēģināsim vēlreiz apzvanīt, bet problēmas sagādā tas, ka ne visiem ir mobilie tālruņi. Šie cilvēki ir patiešām trūcīgi, viņiem nereti nav pieejams ne telefons, ne televizors, ne citas nepieciešamās lietas. Tie ir tādi dzīves pabērni. Ceru, ka mums izdosies ar viņiem visiem sazināties, lai jau nākamajā nedēļā aktivitāte būtu lielāka. Maznodrošinātās personas, kuras atnāk uz paku izsniegšanas punktu, ir bēdīgas un vīlušās, jo šogad pārtikas pakas viņiem netiek piešķirtas. Žēl tādu cilvēku, jo mēs nevaram viņiem palīdzēt. Pārtikas pakas saņemot, cilvēki vēlas, lai tur būtu iekšā tādas lietas, ko var uzreiz apēst bez gatavošanas, jo vairākām trūcīgām personām nav jau īsti nemaz vietas, kur gatavot.”

 

Margarita Mickeviča, Aglonas novada Grāveru pagasta sociālā dienesta darbiniece: “Mūsu pagasta trūcīgie ļoti gaida, lai saņemtu pārtikas pakas. Cilvēki interesējas par tām, un viņiem paskaidroju informāciju gan par izziņām, kas nepieciešamas, gan par paku saņemšanas kārtību. Trūcīgās personas jau par šo iespēju tika informētas kādu laiku iepriekš, gan saņemot ielūgumus, gan telefoniski. Protams, pārtikas paku saņemšanas dienās cilvēkiem ir jārēķinās, ka kādu laiku aizņems veidlapu aizpildīšana, jo tur ir jānorāda konkrēta informācija arī par ģimenes locekļiem. Kopumā Grāveru pagastā ir plānots izdalīt 110 pārtikas pakas. Visus gaidām nākamo otrdien, kad tās izsniegsim.”

 

Maira Baumane, Alsungas novada sociālā dienesta vadītāja: “Pārtikas paku dalīšana notiek ļoti raiti. Cilvēki no rītiem jau gaida rindā. Trūcīgie tās ļoti gaidīja un beidzot ir sagaidījuši. Lai cilvēki būtu informēti par pārtikas paku saņemšanu, ievietojām informāciju vietējā laikrakstā. Atsauksmes par pārtikas paku saturu gan vēl neesam dzirdējuši. Domāju, ka visi būs apmierināti, jo pārtikas pakas ir papildinātas ar labām lietām. Sociālajam dienestam ir saspringtāks darba režīms, jo jāveic visu pārtikas paku uzskaite, ņemot vērā arī trūcīgo ģimeņu sastāvu – bērnu skaitu un ģimenes locekļu vecumu. Par visu jāsagatavo atskaites.”

 

Jeļena Krjaukle, Ilūkstes novada Šederes pagasta sociālā darbiniece: “Mums tika piešķirtas 100 pārtikas pakas. Puse no tām jau izdalītas. Cenšos cilvēkus apziņot par šo iespēju: ja kāds no trūcīgajiem neatnāk tai pakaļ, es pati viņiem piezvanu un uzaicinu – man ir visu šo cilvēku tālruņu numuri. Cilvēki nesaka, ka pakas ir sliktas, bet vēlētos, lai būtu vairāk cukura, jo vienā pakā ir tikai 250 grami cukura. Tie, kas dzer tēju vai kafiju, nevar ar to iztikt.”

UZZIŅA

* Pārtikas pakas komplektā ir: pilnpiena pulveris (0,4 kg); auzu pārslas (0,5 kg); griķi (0,4 kg); manna (0,5 kg); rīsi (0,4 kg); makaroni (1 kg); kviešu milti (0,5 kg); rapšu eļļa (0,5 l); cukurs (0,25 kg); sautēta cūkgaļa (0,25 kg).

AVOTS: Latvijas Sarkanais Krusts

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Varturi varētu sākt domāt, ko darīt, lai trūcīgo pakas nebūtu vajadzīgas. Nu vienkārši veicināt valsts izaugsmi, tad iztiks arī bez pakām.

  2. …ko var teikt par trūcīgiem: kas nestrādā, tam nebūs ēst! Vairs nepratām novērtēt, vai tie ir trūcīgie un maznodrošinātie, kas saņem mazāk vai vairāk pensijas jeb pabalsti no apm. 60-250 eiro??? PASAKIET LŪDZU, sociālie darbinieki…

  3. “Cilvēki nesaka, ka pakas ir sliktas, bet vēlētos, lai būtu vairāk cukura, jo vienā pakā ir tikai 250 grami cukura. Tie, kas dzer tēju vai kafiju, nevar ar to iztikt.”

    Šis teikums iespārda! Kafijai sanāk nauda, taču cukuram un griķiem nē 🙂 Pieļauju, ka sociālā darbiniece nezina, ko runā…

  4. ................. Atbildēt

    nu baro suņus……….’trūcīgajiem’ pa trīs lieliem suņiem

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+