Laukos
Politika

Mazpulcēni sestdien Rīgā pulcēsies ikgadējā konferencē0

Šo sestdien, 17. februārī Rīgā norisināsies biedrības “Latvijas mazpulki” gadskārtējā konference, informēja biedrības mediju un brīvprātīgā darba koordinatore Elīna Jogure.

Konference ir noslēguma pasākums projektam “Jaunie novada saimnieki”, kurā notika astoņas diskusijas astoņos Latvijas novados lēmumu pieņēmējiem kopā ar mazpulcēniem, uzņēmējiem un ekspertiem. Pasākumā piedalīsies mazpulcēni ar vadītājiem un viesi, lai kopīgi runātu par uzņēmējdarbību, novada domju un mazpulku sadarbību.

Konferenci plkst. 11 atklās Mazpulku padomes priekšsēdētāja Randa Ķeņģe kopā ar mazpulcēniem. Pēc tam notiks filmas par mazpulkiem prezentācija. Turpinājumā sekos paneļdiskusija “Sava novada saimnieki”, kurā piedalīsies valsts un pašvaldību lēmumu pieņēmēji, uzņēmēji un eksperti.

Pēcāk mazpulcēni dosies pie uzņēmējiem Rīgā, lai dzirdētu viņu veiksmes stāstus, runātu par sava biznesa attīstīšanas procesu, iedvesmotu jauniešus uzdrīkstēties, kā arī parunātu par grūtībām sava uzņēmuma dibināšanas procesā. Jaunieši viesosies tādos uzņēmumos, kā, piemēram, konditoreja “arbOOz”, SIA “Latvijas tekstils”, zaļā studija “Pienene” un citās.

Konferencē katram dalībniekam būs iespēja uzzināt arī par biedrības prioritātēm un nākamajiem projektiem.

Tam sekos prezentācijas “Mazpulcēni – nākamie Latvijas uzņēmēji”, kā arī projekta “60 elementi tavā kabatā” noslēguma pārskats un konkursu uzvarētāju apbalvošana.

“Latvijas mazpulki” gadskārtējā konference notiks šā gada 17. februārī, Zemkopības ministrijā.

“Latvijas mazpulki” dibināti 1929. gadā, kad tie bija ne tikai laukos, bet arī pilsētās. 1933.gada vasarā darbojās 123 mazpulki ar 1976 dalībniekiem. Pašlaik “Latvijas Mazpulki” apvieno vairāk nekā 2000 bērnu un jauniešu.

LA.lv