×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. novembris, 2012
Drukāt

Mazpulku kustība nav aizmirsta

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēdzies “Latvijas Avīzes” sadarbībā ar lielveikalu tīklu “Maxima” rīkotais konkurss, ar kura palīdzību centāmies noskaidrot, cik daudz Latvijas iedzīvotāji zina par mazpulku kustību, tās pirmsākumiem, simboliem un darbības virzieniem.

 

Ar izlozes palīdzību esam noskaidrojuši laimīgos uzvarētājus – dāvanu karti 25 latu vērtībā un veselīgu gardumu grozu no lielveikalu tīkla “Maxima” saņems mūsu lasītāji Kalvis Kalniņš, Aija Dulpe un Andis Kamals.

Kā vēsta daudzās pareizās atbildes, Latvijas iedzīvotāji ir gana informēti par šo Latvijas bērnu un jauniešu kustību, jo pareizie atbilžu varianti bija norādīti teju visās iesūtītajās vēstulēs un anketās. Pareizo atbilžu iesūtītāji precīzi norādījuši, ka mazpulku kustības pirmsākumi meklējami Amerikā, savukārt mūsu valstī ideju par mazpulku kustību popularizējis Kārlis Ulmanis. Latvijas mazpulku kustība dibināta 1929. gadā, un tās mērķis bija sniegt jauniešiem iespēju apgūt reālas darba prasmes un gūt pieredzi, piedaloties dažādos projektos, kā arī iepazīstot dzīvi laukos kā iespēju strādāt darbu, kas ir gan patīkams, gan veselīgs, gan ienesīgs. Mazpulku kustība arī māca bērniem un jauniešiem darboties komandā, uzņemties atbildību par uzticētajiem pienākumiem un strādāt sabiedrības labā. Savukārt uz jautājumu par mazpulku emblēmas ‒ četrlapu āboliņa ‒ nozīmi pareizi atbildējuši tie konkursa dalībnieki, kuri norādījuši, ka tas simbolizē prātu, sirdi, rokas un veselību.

Kopumā vēstules saņēmām gan no Rīgas, gan no Latvijas reģioniem, turklāt papildus e-pastiem un aizpildītām elektroniskajām anketām “Latvijas Avīzes” redakciju īpaši iepriecināja dažādi interesanti stāsti, kuros bijušie mazpulcēni dalījās ar savu pieredzi un piedzīvojumiem savās gaitās mazpulkos.

Kā, izlozējot laimīgos konkursa uzvarētājus, stāstīja “Maxima Latvija” preses sekretārs 
Ivars Andiņš, lielveikalu tīkls jau vairākus gadus atbalsta Latvijas mazpulkus, pārdodot viņu izaudzētos dārzeņus savos veikalos.

“Latvijas iedzīvotāji noteikti var lepoties ar mūsu čaklajiem bērniem un jauniešiem, kuri mazpulkos ne tikai lietderīgi pavada savu brīvo laiku, bet arī iemācās dažādas prasmes un iemaņas, kas lieti noder viņu turpmākajās dzīves gaitās.

Gribu teikt sirsnīgu paldies “Latvijas Avīzes” lasītājiem par lielo atsaucību ‒ līdz ar atbildēm uz konkursa jautājumiem saņēmām arī daudzus personīgus stāstus par mazpulku gaitās uzkrāto pieredzi, kā arī vienkārši komplimentus par to, ka mazpulku kustība netiek piemirsta un atstāta novārtā. Man ir prieks, ka šī kustība Latvijā aizvien turpinās un ikvienam Latvijas iedzīvotājam “Maxima” veikalos ir iespēja nobaudīt mazpulcēnu izaudzēto ražu.”

Par balvu saņemšanu ar konkursa uzvarētājiem “Maxima Latvija” pārstāvji sazināsies personīgi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+