Latvijā
Sabiedrība

Mazs bērns Kurzemē ciemošanās laikā apēd mirgojošu eglītes rotājumu 16

Foto – Ieva Lūka/LETA

Vakar cietuši divi mazi bērni, tostarp zīdainis Kurzemē, iespējams, apēda bateriju, bet mazs bērns Rīgas reģionā saindējās ar medikamentiem, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Kurzemē gadu un četrus mēnešus veca meitene ciemošanās laikā spēlējās ar mirgojošu eglītes rotājumu. Kamēr pieaugušie neredzēja, bērns izņēma baterijas, un pastāv aizdomas, ka vienu no baterijām apēda. Šī iemesla dēļ meitene tika nogādāta slimnīcā.

Vienlaikus Rīgas reģionā trīs gadus vecs bērns piekļuva medikamentu tabletēm un tika nogādāts slimnīcā ar saindēšanos ar medikamentiem.

Kurzemē cietis arī 13 gadus vecs zēns, kurš guva abu augšstilbu termiskus apdegumus, kad viņam rokās saplīsa krūze ar verdošu ūdeni.

Vakar smagi cietuši arī divi pieaugušie, tostarp 46 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā krita no apmēram trīs metrus augsta paaugstinājuma, kā rezultātā guva galvas traumu, turklāt slimnīcā tika nogādāts arī ar aizdomām par mugurkaula skriemeļu bojājumu. Savukārt Rīgā automašīna aizķēra 56 gadus vecu sievietei, kura pēc sadursmes guva galvas un iegurņa traumas.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1199 izsaukumiem, no tiem 146 bija saistīti ar dažāda rakstura traumām.

LA.lv