×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. janvāris, 2017
Drukāt

Mazs bērns apsaldē pēdas. Vīriešus atrod guļam kupenā (1)

Foto: NMPDFoto: NMPD

Aizvadītajā diennaktī, kad daudzviet Latvijā turpināja valdīt stindzinošais sals, ar apsaldējumiem un ķermeņa atdzišanu slimnīcās nogādāti astoņi cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Rīgā 45 gadus vecs vīrietis plānos cimdos tīrījis sniegu no mājas jumta un guvis abu roku pirkstu apsaldējumus. Cietušais nogādāts slimnīcā. Tāpat Rīgā 44 gadus vecs vīrietis ilgu laiku uzturējies ārā bez cimdiem un arī apsaldējis abu roku pirkstus.

Savukārt Kurzemē 33 gadus vecs vīrietis aptuveni sešas stundas strādājis mežā. Vīrietim samirkuši apavi, viņš apsaldējis abas pēdas un nogādāts slimnīcā ar apsaldējumiem.

Tāpat Kurzemē divus gadus veca meitene aptuveni stundu bijusi pastaigā kopā ar māti. Meitenei bijuši mitri zābaki un cietusī nogādāta slimnīcā ar pēdu apsaldējumiem.

Savukārt Zemgalē 38 gadus vecs vīrietis tika atrasts reibumā sēžam autobusu pieturā. Vīrietis pieturā bija atradies ilgu laiku un nogādāts slimnīcā ar ķermeņa atdzišanu. Latgalē 59 gadus vecs vīrietis atrasts reibumā guļam kāpņu telpā. Vīrietis guvis abu pēdu un roku pirkstu apsaldējumus.

Tāpat Latgalē 43 gadus vecs vīrietis bija apmeklējis kafejnīcu, bet pēc šī apmeklējuma iesaistījies kautiņā. Pēc tam vīrietis atrasts guļam ceļmalā un ar smadzeņu satricinājumu un plaukstu apsaldējumiem nogādāts slimnīcā.

Savukārt Vidzemē rīta pusē 21 gadu vecs vīrietis tika atrasts guļam sniegā. Cietušais nogādāts slimnīcā vidēji smagā stāvoklī ar ķermeņa atdzišanu.

Kopumā NMPD mediķi aizvadītajā diennaktī devušies uz 1184 izsaukumiem, no tiem 193 izsaukumi bija saistīti ar dažādām traumām un negadījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurrrrr skatās socdienesti????

Draugiem Facebook Twitter Google+