×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. decembris, 2015
Drukāt

Mazs pagasts lielam biznesam neizdevīgs (14)

Foto - LETAFoto - LETA

AS "Virši-A" valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš atzīst, ka uzņēmumā nolemts no šā gada janvāra slēgt vairākas degvielas uzpildes stacijas.

“Par šo uzņēmuma “Virši-A” lēmumu esam gan sašutuši, gan pārsteigti. Vēl nesen, 2015. gada aprīlī, “Virši-A” piedalījās un uzvarēja Neretas novada pašvaldības rīkotajā iepirkuma konkursā par degvielas piegādi Neretas novada Zalves un Mazzalves pagastam. Tagad iznāk, ka uzvarētājs atteicies no mērķa, kam pats bija pieteicies, – līdzdalībai iepirkuma konkursā,” atzīst Mazzalves pagasta pārvaldes vadītāja Zeltīte Odiņa. “Vairāk nekā 1000 pagasta iedzīvotājiem, īpaši pensionāriem, tas turpmāk būs apgrūtinājums. Stacijas slēgšana vissmagāk skars iedzīvotājus, kuri pirkuši degvielu nelielā daudzumā, piemēram, savu automašīnu uzpildīšanai. Līdz tuvākajai degvielas uzpildes stacijai viņiem būs jābrauc ap 30 kilometru uz Valli vai Neretu, vai uz Aizkraukli, kas no Mazzalves pagasta ir divtik tālu. Pagasta pārvaldes vārdā un ar vairākiem simtiem iedzīvotāju parakstu lūdzām uzņēmumu neslēgt vienīgo degvielas uzpildes staciju pagastā, taču lēmums nav mainīts.” Viņasprāt, piedāvājums pievest degvielu vairumā neatrisinātu problēmu, drīzāk klāt nāktu vēl cita. Tā kā daudziem vietējiem zemniekiem nebūs kur uzglabāt tādu degvielas daudzumu, pieaugs zādzību skaits.

Pēc Mazzalves pagasta iedzīvotāju domām, diezin vai lielākajam pašmāju degvielas tirgotājam “Virši-A” piepeši būtu pietrūcis naudas stacijas modernizēšanai. Šajās dienās uzņēmums oficiāli atklājis jaunu degvielas uzpildes staciju Salaspilī, lielāko un modernāko uzņēmumam piederošo staciju tīklā. Ticamāks iemesls stacijas slēgšanai drīzāk ir tas, ka uzņēmumam nav izdevīgi turēt degvielas uzpildes staciju mazapdzīvotā Mazzalves pagastā, vietā, kur ir mazs degvielas noiets.

AS “Virši-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš atzīst, ka uzņēmumā nolemts no šā gada janvāra slēgt vairākas degvielas uzpildes stacijas, to skaitā staciju “Ērberģe” Mazzalves pagastā.

“Bez papildu ieguldījumiem tie nevar turpināt darbību, jo nepieciešami būtiski tehniskie uzlabojumi. Savukārt investēt tajās uzņēmums nevar, ņemot vērā staciju zemos ieņēmumus. Diemžēl šī brīža Latvijas likumdošana neparedz iespēju iegādāties degvielu izbraukuma tirdzniecībā, to tirgojot no degvielas vedēja, tāpēc vienīgais, ko varēsim nodrošināt klientiem šajās vietās, būs degvielas vairumtirdzniecība,” saka Jānis Riekstiņš. No uzņēmuma vadītāja atbildes top nepārprotami skaidrs: ne jau naudas trūkums liek slēgt staciju Mazzalves pagastā. Degvielas lieltirgotājam gluži vienkārši neatmaksājas ieguldīt naudu pagastā, kurā dzīvo ap 1000 iedzīvotāju.

No pagastā rīkotās sarunas ar “Virši-A” pārstāvjiem, daži Mazzalves pagasta iedzīvotāji sapratuši, ka slēgšanai paredzētās degvielas uzpildes stacijas vietā uzņēmums piedāvājis degvielas izbraukuma tirdzniecību, tāpēc, viņuprāt, vēl nevajagot pārlieku uztraukties. Degvielu pievedīšot un tirgošot uz vietas no autocisternām – kā 90. gadu sākumā.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) paskaidro, ka šāda tirdzniecība sen vairs nav atļauta. Tādējādi VID apstiprina pagasta iedzīvotāju bažas par to, ka šis “Virši-A” it kā alternatīvais piedāvājums daudziem nebūs nekāds atspaids. Savukārt Armandam Zeltiņam un citiem vietējiem zemnieku saimniecību īpašniekiem, kuri iegādāsies degvielu vairumā, radīsies jaunas problēmas. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Piesārņojuma novēršanas nodaļas vadītāja Daina Ozola paskaidro, ka pēc likuma degvielas pircējiem vairumā jāsazinās ar Madonas reģionālo vides pārvaldi, kuras pienākums ir pārbaudīt degvielas uzglabāšanas drošību. Ja degviela tiks uzglabāta neatbilstoši vides prasībām, uzglabātājs var tikt sodīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Virši nekad neieguldīs savu naudu labdarībai, viņi grābj cik var, izsūc no darbiniekiem pēdējo un padzen, nesamaksājot uzkrāto darbinieku naudu, ļoti negodīga kompānija, pati strādāju un atdevu visu savu laiku.
  Bet viņus visus soda par to, jo nav cilvēcīgi, bet viņi joprojām turpina būt sliktie un neprot apstāties.
  Jaunajā gadā novēlu beidzot atdot parādus, lai Jums pašiem sāktu nokārtoties dzīves un apkārtējiem.
  Veiksmi un izturību lauku ļaudīm, lai Jums viss atrisinās uz labo!

 2. Ja slēdz dus tad vajag erberges centra veikalus kuri strādās lidz 22.00 nakti. Jo dus bija arī ka veikals kur vareji nopirkt kādu nāšķi pēc 7 kad centrā ciet.

 3. Sen jau vareja uzlabot staciju nevis novest liidz tik talam ka prasa parak daudz naudas..
  Bulshits prieks zales trimmera 5litru brauxu uz valli un tērēšanu 10 litrus dell 5cuka.
  Loģika laba.

 4. Slēdz arī uzpildes staciju Ogres rajona Lēdmanē.Manuprāt,vaina paša īpašnieka rīcībā,piedāvājot nekonkurētspējīgu cenu.Ja salīdzinoši citā stacijā šī cena atšķiras pat par 4-5 centi/l,tad sakostiem zobiem uzpildīties jābrauc citur.Un sūkņi noregulēti tā,ka uzpildot ,nepiedodami daudz degvielas “iztvaikoja”…,ko gan ievēroja zemnieki,kuri ņēma degvielu lielākos apjomos.

 5. arī zelta ieleja nav Vašingtonā…………..un spēīigie neprasa atlaides, tikai lai visi!!!!!!!!!!!! iet pie darba, lai nav jāredz pretīgie parazītu bari. Poļi var audzēt un saldēt dārzeņus, mūsu komuņagas šarikovi nē, barojas paši pie sociāls siles no negodīgi izsniegtiem pabalstiem

 6. ................... Atbildēt

  vaina ne nomalē, vaina jūsu deputātos

 7. kas mazam pagastam liedz būt ekonomiski izdevīgam? pulcējiet gudros, nebarojiet sliņķus un izsitējus. Pabiru midzenī gudrie dzīvot neies.

 8. Tiešām iznīcina nāciju Atbildēt

  Kāpēc balsojat vēlēšanās laikā? Saņēmat triecienus sērijveidā.

 9. vajag kooperēties! Atbildēt

  Mazs pagasts izdevīgs mazam biznesam. Lai zemnieki uztaisa savu DUSu – būs benzīns gan pašiem, gan saimniecību strādniekiem, gan apkārtnes iedzīvotājiem.
  Ideāli būtu kooperācija – visi mašīnu īpašnieki saliek kopā naudu un uztaisa degvielas staciju. Kooperatīva īpašniekiem (biedriem) benzīns būs lētāks, bet tūristiem un caurbraucējiem dārgāks.

  • tas protams butu risinajums Atbildēt

   bet vai šini gadijumā? pirmkārt kādam reāli tas jāsāk darit, licenzes, atļaujas, naudas plūsma, tā paša dus rekonstrukcija…. un ar kooperativiem mums ir kā ir, naudu neviens viņos negrib iegudit, bet labumus visi ” biedri” grib gūt, rezultātā sakašķejas un iznāk čušs

 10. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

  Latvijas nomales bez cilvēkiem ir mūsu nodokļu politikas rezultāts. Kā nomalēs esošie pēdējie penzionāri ar savām simboliskām penzijām, var maksāt tādu pašu patēriņa nodokli 21%, kā Rīgas lielveikalos? Tā ir tikai viena no daudzajām mūsu, tā saucamo pie varas esošo ekonomistu, pielaistajām nodokļu aplamībām, kura novedusi mūsu valsti uz nabadzības sliekšņa.

 11. Liels bizness ! Vai Latvijā vispār saprot kas ir liels bizness ? Pirms neilga laika lielākais pasaules e-tirgotājs ziņoja ,ka 1 miljardu tirdzniecības darījumu tas sasniedzis 15 sekundēs ! Vakar vakarā (27.12.) redzēju skrejošo ziņu lenti kur bija teikts ,ka kāda tur filma 2 nedēļās nopelnījusi 1 miljardu dolāru ! Uzturēt pie dzīvības pagastu nav bizness ,bet gan sociāls PABALSTS un tas jānodrošina tai partijai par kuru novads balsojis un valdībai. Nevajag lēkāt ap 700 bēgļu jautājumu ,bet gan jāgatavo programma ,kā saglābt Latvijas novadu eksistenci, jo bizness nevar strādāt ar zaudējumiem. Pat vid to neļaus.

 12. nu ko Jūs , mēs tak esam veiksmes stāsts un viss taču iet uz augšu, neticat, klausieties ko valdība saka

 13. Virši -A tagad dara ,kā grib ,jo pārņēma Sumatas stacijas ,līdz ar to zūd konkurence ,lai lauķi brauc vairākus desmitus kilometrus uz kaimiņu ciemu pēc degvielas ,jo tur arī ir Virši-A . Viņiem taču izdevīgi tālāks ceļš vairāk patērēs un vairāk pirks. Visi pakalpojumi no laukiem mūk un tad nav jābrīnās ,ka cilvēki tur negrib dzīvot.

Draugiem Facebook Twitter Google+