Latvijā
Novados

Mazs zēns guvis smagas traumas, izkrītot pa logu 16


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Fotolia

Kurzemē trīsgadīgs zēns vakar izkritis pa privātmājas otrā stāva logu, gūstot smagas traumas un ievainojumus, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Istabā, kur zēns uz brīdi bija atstāts viens bez uzraudzības, bija atvērts logs telpas vēdināšanai. Zēns piekļuvis palodzei un izkritis pa apmēram četrus metrus augsto privātmājas otrā stāva logu. Zēns guvis smagas traumas un ķermeņa ievainojumus, taču bija pie samaņas. Bērns nogādāts slimnīcā.

Vītola sacīja, ka, iestājoties gada siltākajiem mēnešiem, kad telpu vēdināšanai tiek atvērti logi, palielinās risks maziem bērniem izkrist pa logu. Mazi bērni ļoti bieži savās mājās gūst nopietnas traumas tieši tajos brīžos, kad bez pieaugušo uzmanības palikuši kaut pavisam īsu brīdi. Mediķi aicina pieaugušos būt ļoti modriem un piesardzīgiem, lai savlaicīgi pamanītu un novērstu tos riskus, kas var nopietni apdraudēt bērna veselību un dzīvību.

Vecākiem jāatceras, ka bērni pirmajos dzīves gados ļoti aktīvi iepazīst pasauli. Tāpat viņiem ir liela vēlme visu redzēt un aplūkot, skatoties no augstuma, tostarp skatoties ārā pa logu un pār balkona margām. Būtiski, lai vecāki nepieļautu, ka mazulis nepieskatīts spēlējas uz balkona vai terases. Tāpat vēlams pie loga nenovietot dīvānu un galdu. Nevajadzētu atstāt pie loga krēslus, pārtinamo galdiņu vai citus priekšmetus, uz kā bērns varētu pakāpties un pārliekties pāri palodzei. Bērns arī pats var mēģināt piestumt pie loga kādu priekšmetu, lai pakāptos pie tā, kamēr pieaugušo nav istabā un palūkoties pāri palodzei.

Tāpat vecākiem nevajadzētu atstāt vaļā logus vai balkona durvis, ja mājās ir mazs bērns. Ja tiek vēdinātas istabas, tad logu būtu ieteicams atvērt tikai vēdināšanas režīmā. Ieteicams iegādāties arī speciālus logu vai durvju bloķētājus, kas neļaus bērnam tos atvērt.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1189 izsaukumus, no kuriem 205 bijuši saistīti ar traumām un negadījumiem.

LA.lv