×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
4. janvāris, 2016
Drukāt

Mazsalacas un Līgatnes novadā iedzīvotājiem neliek tīrīt īpašumam piegulošās ietves (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Ne Mazsalacas, ne Līgatnes novada pašvaldības neliek saviem iedzīvotājiem attīrīt no sniega viņu īpašumiem piegulošās ietves.

Ja vakar Mazsalacas novada pašvaldības darbiniekiem vēl bija grūti ieiet darba ritmā un pilsēta līdz pat vakaram bija piesnigusi balta, tad šodien jau visi instrumenti un tehnikas, kas saistītas ar sniega šķūrēšanu un kaisīšanu, tiek liktas lietā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, novada iedzīvotājiem nav uzlikts par pienākumu sakopt piegulošās ietves, tādēļ arī sodu vai aizrādījumu šajā jomā nav.

Mazsalacas novada pašvaldības sētnieki rūpējas par ietvju tīrību stratēģiskajās vietās, pie iestādēm un pagastu pārvaldēm, tomēr gājēji tiek aicināti uzmanīties.

Savukārt Līgatnes novadā ziema esot atnākusi maigi gan vārda tiešā, gan pārnestā nozīmē. Kā aģentūrai LETA stāstīja Līgatnes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins, uzsnigušais sniegs nav pārāk biezs, tāpēc ar ceļu un gājēju ietvju tīrīšanu nav problēmu.

Priekšsēdētājs uzsvēra, ka pašvaldība ir kategoriski pret terminu “piegulošā teritorija”, kas dažviet joprojām tiek lietots, un pret pienākumu blakus esošo īpašumu īpašniekiem tīrīt gājēju ietves un celiņus.

“Tāda termina, mūsuprāt, nav. Katrai teritorijai ir savs īpašnieks, kuram jārūpējas par sava īpašuma uzturēšanu. Visas ietves un celiņus, kas ir pašvaldības īpašumā vai valdījumā, uztur pašvaldība, un mēs neliekam “piegulošo teritoriju” māju īpašniekiem tīrīt mūsu īpašumus,” sacīja Šteins.

Viņš gan piebilda, ka citādi ir ar daudzdzīvokļu ēku pagalmiem, kas ir daudzdzīvokļu ēku īpašumi. Tur kārtība jānodrošina (jāfinansē) māju īpašniekiem ar apsaimniekotāja starpniecību. Pašvaldība seko, lai šī funkcija tiktu godprātīgi izpildīta un pagalmi būtu iztīrīti, gājēju ietves nokaisītas.

Kā ziņots, pēc spēcīgās snigšanas līdz šim rītam biezākā sniega sega ir izveidojusies Rīgā – 22 centimetri, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Liepājā pēc spēcīgās snigšanas ir izveidojusies 20 centimetrus bieza sniega sega, Ventspilī sniega sega ir 16 centimetru biezumā, bet Saldū – ap 11 centimetriem.

Citur Latvijā ir nedaudz mazāks sniega segas biezums – Skrīveros ir 11 centimetri, bet pie Siguldas- 6-7 centimetri.

Snigšana vakar sākās dienas pirmajā pusē un turpinājās visu dienu, bet norima vien naktī.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Malači, pašvaldības! Dobelē gan vēl arvien parazitē uz privātmāju īpašnieku rēķina. Pašvaldībai būtu ,vienkārši, jānodrošina tīras, nokaisītās ielas! Dobelē tas tā nav, bet nav manīts, ka aicinātu darbā sētniekus!!!!!!

 2. Kāpēc tiem, kas dzīvo pašvaldības īres namos , ridas kārtībā nav jāslauka ielas un jārok sniegs?

 3. Bet Kuldīgā I.Bērziņa liek iedzīvotājiem tīrīt ietves un pļaut zāli arī teritorijās, kuras neskaitās piegulošā teritorija un kas iedzīvotājiem nebūtu arī jādara, kā piemēram Stendes ielā u.c. Protam tā ir iedzīvotāju brīva izvēle, līst ar ziepēm, vai bez tām, bet nevieni saistošie noteikumi to neparedz šajā ielā!

 4. Pilnīgi piekrītu Līgatnes novada domes priekšsēdētājam
  Aināram Šteinam !!!
  Kāpēc daži lai būtu “vienlīdzīgāki” ?

 5. tā vēlēšanās parazitēt ! . Atbildēt

  Piegulošās ietves NAV PRIVĀTĪPAŠUMS !!!

  Tas IR SABIEDRISKAIS ĪPAŠUMS, kuŗš
  jākopj no SABIEDRISKAJIEM LĪDZEKĻIEM,
  nevis jāuzgrūž, kā PSRS laikos, bez atlīdzības
  apkopt tuvākajam privātīpašniekam !!!

  Nodokļus jāmaksā visiem, bet dažiem vēl
  piespiež papildus klaušas !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+