×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Mazuļa divas sejas: “Cilvēki viņam apkārt mirst kā mušas” (16)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Pirms septiņiem gadiem Dainis Mazulis priekšlaikus tika atbrīvots no ieslodzījuma, kur bija nonācis par savas draudzenes uzspridzināšanu; viņas dzīvība bija apdrošināta par labu Mazulim. Pirms pusgada šokējoša ziņa pienāca no Lizuma puses: piemājas baseinā ar elektrību nosisti divi jaunieši, Mazuļa dēls un draudzene. Drīz vien atklājās, ka arī viņu dzīvība bija apdrošināta. Nelaimīga sakritība vai rūpīgi plānots noziegums?

Ja ticēt Dainim Mazulim, viņš ir tāds kā nelaimes putns, kam vienmēr sanāk iekulties kādās nepatikšanās. Te sprādziens izposta vecāku māju, te citā sprādzienā tiek nogalināta viņa civilsieva, un par šīm lietām viņš spiests vairāk nekā desmit gadus pavadīt cietumā. Arī pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma nav klājies labāk: policija neliek mieru, Lauku atbalsta dienests pieprasa atmaksāt desmitiem tūkstošu eiro saņemtās naudas, bet šis gads vispār bijis briesmīgs, jo maijā ar elektrību tika nosists Mazuļa dēls un jauniņā draudzene, bet oktobrī nodega māja, kur tas viss noticis.

Taču ar katru šādu gadījumu ticēt Mazulim kļūst arvien grūtāk un drīzāk rodas iespaids, ka īstie nelaimes putni ir cilvēki, kam gadījies trāpīties viņam ceļā. Aiz viņa palicis daudz bēdu un asaru: vieniem nācies zaudēt dzimtas mājas, citiem pat dzīvību. Šā raksta veidošanā netrūka cilvēku, kas atteicās runāt par Mazuli, jo baidās: “Cilvēki viņam apkārt mirst kā mušas.”

 

Mazuļa divas sejas

Četrdesmit septiņus gadus vecais Mazulis gan apgalvo, ka nezina, kāpēc cilvēki no viņa baidās. “Vai tad es kāds Šreks esmu?” Šo neziņu varētu kliedēt 1999. gada tiesas prāvas materiāli, saskaņā ar kuriem tiesas sēdē nopratinātie liecinieki, tajā skaitā viņa brāļi un māsa, Mazuli raksturoja kā “melīgu, mantkārīgu, egoistisku un nežēlīgu cilvēku”.

“Viņš varētu vilku no meža izrunāt,” par Mazuli saka viņa bijusī civilsieva, bojāgājušā dēla Indara māte Inese. Starp citu, Mazulis savulaik bija pirmais cilvēks Latvijā, kurš krimināllietas izmeklēšanas procesā tika pārbaudīts ar melu detektoru. Šo pārbaudi viņš neizturēja, un tiesa viņu atzina par vainīgu bijušās draudzenes slepkavībā.

Mazulim ir nepabeigta vidējā izglītība, bet citu bijušo ieslodzīto vidū viņš izcēlies ar teicamām komunikācijas iemaņām. “Klients ir pieklājīgs, korekts, strādīgs, patstāvīgs un centīgs; nelieto alkoholu un narkotiskās vielas,” rakstīts Valsts probācijas dienesta (VPD) ziņojumā pirms tiesas lēmuma par Mazuļa pirmstermiņa atbrīvošanu. Dainim Mazulim ir arī otra seja, kas nebūt nelīdzinās briesmonim. Daļa paziņu par viņu izsakās kā par “kārtīgu cilvēku”, kurš vienmēr gatavs palīdzēt kādos darbos vai aizdot naudu. “Man par viņu izveidojies pilnīgi pretējs priekšstats tam, kas rakstīts presē,” stāsta Mazuļa paziņa Gaits, kurš ar viņu strādājis, kopā likuši bruģi. Tagad dažkārt tiekas, jo Gaits no Mazuļa saimniecības pērk burkānus un kartupeļus. Draugi gan atzīst, ka ik pa laikam liktenis ar Mazuli mēdzot izspēlēt kādu ļaunu joku. “Dainim nez no kurienes visu laiku rodas problēmas. Varbūt viņam ir tāda karma,” spriež Gaits.

 

Versijas un fakti

Kārtējā nelaime Mazuļa dzīvē notika 11. oktobra naktī, kad nodega viņam piederošā māja Gulbenes novada Lizuma pagastā. Mazulis ir pārliecināts, ka tā bija ļaunprātīga dedzināšana, jo degšana vienlaikus sākusies divās vietās. Viņš gan nonāk pretrunās ar sevi, jo apgalvo, ka viņam nav neviena ienaidnieka, tomēr māju kāds aizdedzinājis. “Ja ir kāds ienaidnieks, lai nāk un piesakās!” Arī par degšanu ierosināts kriminālprocess; Mazulis apgalvo, ka viņam nav zināms, vai māja bija apdrošināta. Katrā ziņā viņš to neesot darījis.

Savās nedienās viņš vaino arī žurnālistus, kas baro sabiedrību ar “slimīgām fantāzijām”, uz viņa nelaimes rēķina tracinot tautu, lai ar “kapeņu stāstiņiem” paši varētu vairāk nopelnīt. “Jums ir versijas, man tikai fakti!” uzsver Mazulis. “Es vienīgais zinu, kā ir īstenībā,” saka Mazulis, tūlīt piemetinot: “Nu, atbilstoši tam, ko es varu zināt.”

Faktus šobrīd turpina noskaidrot Valsts policija, kas pēc abu jauniešu, Mazuļa dēla Indara Garožnieka un draudzenes Irēnas Gailišas, nāves ierosināja kriminālprocesu pēc Krimināllikuma sadaļas par noziegumiem pret personas veselību. Deviņpadsmit gadus vecais Indars un 21 gadu vecā Irēna gāja bojā pirms pusgada, 5. maijā, Lizuma saimniecībā “Dilles”, kas piederēja Mazulim. Indaram bija nopietnas veselības problēmas; Mazulis intervijā LTV stāstīja, ka 175 cm garais puisis svēris tikai 38 kilogramus. Puiša veselību gribējuši uzlabot ar peldēm. Gar mājām tek Gauja, bet pavasarī ūdens vēl bijis auksts, tādēļ pie pirtiņas uzmeistarots tāds kā baseins, koka kubuls, kas bijis apsildāms no pirts krāsns.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Vajadzeetu Mazuli apdroshinaat!Manupraat,droshaak buutu vismaz 4 kompaanijaas.

 2. Pietrūkst pierādījumu? Par ko mēs barojam policiju??? Daudzās polises ir neapgāžams un neapstrīdams pierādījums. ko vēl vajag???????

 3. Ir cilvēki, kuri piesaista dažādas nelaimes un negācijas. Tas viss notiek viņiem neapzinoties.

 4. Norobežojoties no sociopātu temata, izbrīnu rada, kā var cietumā nokārtot visas tās vadītāja tiesības? Nu labi, traktortehnikai vajag tikai garāžā atmuguriski ar piekabi no sāniem iebraukt, un ekspluatācijas drošību. Pieņemsim, ka cietumā tas ir pieejamas. Bet vai tad reālā satiksmē neliek braukt, lai dabūtu, piemēram, B un C autovadītāja kategoriju? Kaut kas te nav skaidrs.

 5. Te palīdzēs ms.Mārpla vai Erkils Puaro!!!

 6. Māju aizdedzināsja, lai to neatņemtu tiesu izpildītāji par lielo parādu par saņemto un neatdoto naudu no Lauku atbalstra dienesta …

 7. Vairāk pārsteidz, ka uz tautas rēķina veģetējošus orgānus un locekļus neizbrīna DAUDZĀS dzīvības APDROŠINĀŠANAS… Par NOSLEPKAVOTO (uzspridzināto) dāmu saņēmis TŪKSTOŠUS un iespējams apmaksājis ĀTRĀKU tikšanu ārā no cietuma … Un ttttttttttttttttt

 8. No apraksta par D.Mazuli s’ermul,i skrien !!! Ká var neatrast pierádíjumus?! Tie jau pas’i lien lauká no apraksta !!! Tá ir lietas stieps’ana garumá ! – Vai gaidát kad vin,s’ nolúkos jaunu upuri ?!?

 9. UN POLICIJA TURPINA KLUSĒT KĀ PARTIZĀNI….

 10. Šis viss ir krietna kriminālromāna cienīgs motīvs!!! Gaidu ekranizējumu!

 11. Tāds godīgs, ironisks un pārliecinošs skatiens….nekad nepadomāsi,ka aiz tā slēpjas aukstasinīgs slepkava:((((

  • neticās?Paskatiet līdzīgus tipus youtubē raidījumā ”sļedstvije veļi”.Plaša buķete un daudzi ar sievām un bērniem .no ārpuses normāli cilvēki,meistari profskolās,ārsti,pedagogi,Augstākās Padomes deputāti,milicijas darbinieki uttt.Nekad nepateiksi,tikai atsevišķiem tipiem novirze redzama.

  • Šādi bīstami psihopāti parasti ļoti cenšas tēlot patīkamus, klusus cilvēkus. Drausmīgi monstri. Lai Dievs stāv klāt tiek ,kas tāda tuvumā dzīvo. Lizumā neviens nav drošībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+