×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. marts, 2012
Drukāt

Mazulis jaunās kediņās pavasarīgā pastaigā

pasurokamgat_km

Aiz kalniem vairs nav pavasaris, kad mazās atvasītes varēs biežāk doties saulītē. Bet, kamēr siltais laiks vēl nav iestājies, māmiņām ir laiks notamborēt savam mazulim skaistas, stilīgas kediņas.

 

Kā kediņas izgatavot, stāsta piecu bērnu māmiņa Dženjana Prudņikova (www.meistardarbs.lv) no Liepas ciema pie Cēsīm. Viņu adīt jau sešu gadu vecumā iemācījusi vecmamma. Kopš tā laika Dženjana vienmēr ir adījusi, tamborējusi, pērļojusi. Šobrīd Dženjana mācās tapot un tamborēt ar īpašu dakšu. Reizi nedēļā viņa vada nodarbības meitenēm un mammām. Pašas Dženjanas pūra lādē ir gan kruzuļotas tamborētas kleitiņas, gan smalkas cakainas zeķes, gan romantiski cimdiņi. Tamborētas kedas bērniem čaklā rokdarbniece sākusi izgatavot nesen.

Kediņu veido četras detaļas: pēdiņa, virsma, mēlīte un aukliņas. Pirmo no baltas dzijas gatavo pēdiņu. No 13 gaisa cilpiņām veido pīnīti, katrā cilpiņā tamborē vienu stabiņu ar apmetumu. Pirmajā un pēdējā cilpiņā veido piecus stabiņus ar apmetumu. 2. rindā tamborē 3 g. c., 1 stab. ar apm. Pēc tam tamborē 9 stab. ar apm. Nākamajā kārtā: 1. cilpiņā – 2 stab. ar apm., 3. cilpiņā – 5 stab. ar apm., 4. c. – 2 stab. ar apm., 5. c. – arī 2 stab. ar apm. Pēc tam 9 stab. ar apm. Atkārto to pašu vēlreiz. 
PasuRokam2_KM

3. rindā tamborē 3 g. c., nākamajā cilpiņā – 2 stab. ar apm., pēc tam – 9 stab. ar apm. Vienā cilpiņā – 2 stab. ar apm., nākamajā cilpiņā – 1 stab. ar apm. (1. att.). Atkārto trīs reizes. Pēc tam 7. pamatcilpiņā – 3 stab. ar apm., nākamajā cilpiņā – 1 stab. ar apm., pēc tam – 2 stab. ar apm. Atkārto trīs reizes, lai veidotos noapaļota mala. Pēc tam tamborē 9 stab. ar apm. Atkārto visu trīs reizes. Pēdiņa ir gatava.

 

 

 

 

 

 

PasuRokam3_KMNu jāizgatavo virsma. 4. rindā tamborē stab. ar apm., diegu aizķerot aiz aizmugurējās cilpiņas. Notamborē 60 stab. ar apm., lai veidojas pacēlums. 5. rindu tamborē ar rozā dziju – visapkārt īsos stab. 6. rindu ar balto dziju – visapkārt īsos stab. 7. rindu – ar balto dziju – 60 stab. ar apm. Tālāk izmanto rozā diegu. Pēdiņu pārloka uz pusēm, atrod centru, no tā saskaita 7 cilpiņas. 8. cilp. sāk veidot 8. rindu: tamborē 3 g. c., pēc tam 45 stab. ar apm., 14 cilp. atstāj netamborētas. 9. rinda: pagriež darbu pret sevi, tamborē atpakaļ 1 g. c., pārējie – īsie stabiņi (2. att.). 10. – turp
ejošā – rinda: 4 g. c., 4. cilpiņā tamborē stab. ar apm.

 

 

 

 

 

PasuRokam4_KM

Tā turpina tamborēt visu rindu, tās beigās atstāj netamborētas 4 cilpiņas, to vietā veido 1 stab. ar 4 apm. 11. rindu tamborē atpakaļ ar īsajiem stabiņiem. 12. un 14. rindu tamborē kā 10. rindu, 13. un 15. – kā 11. rindu (3. att.). Nogriež diegu. Virsma ir gatava.

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam5_KMNākamo izgatavo mēlīti. Ar baltu dziju uzmet 4 g. c. 1. g. c. tamborē 6 stab. ar apm. Pagriež darbu no otras puses. Tamborē 3 g. c., 1 stab. ar apm., katrā cilpiņā tamborē pa 2 stab. ar apm. Pavisam jābūt 14 stab. ar apm. Nogriež balto diegu, ņem rozā diegu. Tamborē 3 g. c., 9 stab. ar apm. Atpakaļ – 1 g. c., 9 īsos stabiņus. Atkārto piecas reizes. Mēlīte ir gatava. No kreisās puses kediņai pietamborē vai piešuj klāt mēlīti (4. att.). Diega galus noslēpj ietamborējot. Ar īsajiem stabiņiem aptamborē pēdiņas apakšējo malu, lai veidojas kantīte.

 

 

 

 

 

PasuRokam6_KM

Nākamo izgatavo dekoru, šoreiz tā būs puķīte. To var paveikt dažādi, bet Dženjana to tamborē šādi. Uzmet 4 g. c. 1. cilpiņā tamborē 11 stab. ar apm., savieno aplītī. Tamborē 1 g. c., nākamajā cilpiņā – viens īsais stabiņš, viens nepabeigtais stab., 1 stab. ar apm., tad 1 stab. ar 2 apm., 1 stab. ar apm., 1 nepabeigtais stabiņš. Nākamajā cilpiņā jātamborē īsais stabiņš. Atkārto vēl piecas reizes, lai izveidotos sešas ziedlapiņas (5. att.).

 

 

 

 

 

 

PasuRokam7_KMVidū stingri piešuj perlamutra pērlīti, bet gatavo puķīti – kediņas sānos (6. att.).

 

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam8_KM

Ar cilpu jeb ķēžu dūrienu, izmantojot baltu dziju, apšuj caurumiņus, kuros vērs aukliņas (7. att.). Glīti aptamborē arī kediņas augšējo malu. No 180 gaisa cilpiņām veido pīnīti. To atkārto divas reizes. Nu arī aukliņas ir gatavas. Tās iever. Ja kediņu valkātāja(-s) staigā jau pati(-s) ar savām kājām, piešuj gaišas krāsas ādas vai filca pazolītes. Nu kediņas var vest mazuli plašajā pasaulē.

 

 

 

 

 

 

 

PasuRokam1_KM

 

Materiāli un instrumenti:

• balta un rozā vai zila dzija (40% vilna, 60% – akrils)

• 2. numura tamboradata

 

 

Saīsinājumi:

 

Stab. ar apm. – stabiņi ar apmetumu

g. c. – gaisa cilpiņas

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+