×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. maijs, 2015
Drukāt

Mazumtirgotāji atbalsta plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Kopumā mazumtirgotāji atbalsta Eiropas Parlamenta (EP) lēmumu, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm būs krasi jāsamazina visbiežāk izplatīto un piesārņojošāko plastmasas maisiņu patēriņš. Tomēr, lai tam sagatavotos, uzņēmēji sagaida lielāku skaidrību par šī regulējuma ieviešanu, aģentūrai LETA atzīst aptaujāto tirgotāju pārstāvji.

Viņi arī norāda, ka līdz ar to patlaban vēl nav veikti aprēķini par ietekmi uz uzņēmuma darbību, izmaksām un risinājumiem, jo neesot vēl skaidrs, kāds tieši būs regulējums Latvijā.

Mazumtirgotāja “Elvi” komercdirektore Laila Vārtukapteine stāsta, ka veikalu tīklam kā pārtikas preču tirgotājam būtisks ir arī iepirkšanās ērtums. “Proti, lai pircējiem, iegādājoties augļus, dārzeņus vai sveramos saldumus, būtu, kur tos ielikt. Tāpēc noteikti būs jādomā par citiem risinājumiem.”

Tikmēr SIA “Rimi Latvia” līdz šim ir paplašinājusi videi draudzīgo iepirkumu maisiņu klāstu, lai samazinātu videi nedraudzīgu maisiņu lietošanu un līdz ar to potenciālo vides piesārņojumu. “Rimi” vairs nedod pircējiem bezmaksas lielos plastmasas iepirkuma maisiņus, to vietā piedāvājot iegādāties vairākas “zaļas” alternatīvas – dažāda veida no pārstrādātiem materiāliem ražotus un videi draudzīgus maisiņus, stāsta “Rimi” pārstāve Laura Podskočija.

“Lai veicinātu videi draudzīgu maisiņu lietošanu, 2014.gadā papīra maisiņu cena tika samazināta līdz plastmasas maisiņu cenai. Papīra maisiņi tika izvietoti kasu zonā pircējiem ērtā un pamanāmā vietā, veicinot pircēju izvēli par labu videi draudzīgiem materiāliem,” norāda Podskočija.

Kā iepriekš aģentūrai LETA sacīja mazumtirgotāja SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris, plastmasas maisiņu patēriņa samazināšanas direktīvā patlaban vēl ir daudz neskaidrību. Viena no neskaidrajām lietām ir kontroles mehānismi šīs direktīvas prasību nodrošināšanai, kā arī citas nianses. Līdz ar to patlaban uzņēmumam “Maxima Latvija” ir grūti izteikt prognozes par tās ietekmi.

Beseris atgādināja, ka “Maxima Latvija” bija pirmais no mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas pilnībā atteicās no bezmaksas lielajiem plastmasas maisiņiem jau 2008.gadā.

Tāpat no 2008.gada beigām “Maxima” veikalos polietilēna maisiņus pie kasēm ir nomainījuši maisiņi ar EPI piedevu, kas ļauj maisiņiem vidē sadalīties daudz ātrāk. Tāpat klientiem tiek nodrošināta arī iespēja iegādāties auduma maisiņus un kartona kastes, kas ir videi draudzīgāks iepakojums.

Kā ziņots, ES dalībvalstīm būs krasi jāsamazina visbiežāk izplatīto un piesārņojošāko plastmasas maisiņu patēriņš, 28.aprīlī lēmis EP.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ESMU IEVEEROJIS taadu netikumu it iipashi jaunieshiem–maajaas pilns ar maisinjiem,bet iepeerkoties maksaas par jauniem…sievietes taupiigaakas-vai nu pashuus dreebes maisinju,vai arii vienmeer somaa atradiis vietu arii palietotam…

  2. Plastmasas maisinji aarkaartiigi piesaarnjo okeaanus un tur kait dziivniekiem, ziviim un putniem. Droshi vien veelaak arii cilvekiem, kas zivis pateeree. Lietojiet Latvijaa papira maisinjus!

  3. un kā zivis iesaiņosit,kā jrējumu.nudien nebūtu iebilžu,ja sieru ietītu pergamentā,tāpat sviestu,un tas nejēgā lielais pet un citu pudeļu klāsts veikalā/nu vismaz jau etiķi jātirgo stikla tarā/un nevajag domat ,ka visi pārvietojas ar mašīnam=to veikala papes kasti tak tokās nenesīs,varbūt tad mums vajag vairāk mazo veikalu,kur nosvērs visas preces

Draugiem Facebook Twitter Google+