Ekonomika
Bizness

“McDonald’s” samazina plastmasas vāciņu izmantošanu0

Publicitātes foto

Turpinot aktīvi samazināt vienreizējās lietošanas plastmasas izstrādājumu izmantošanu, vadošais restorānu tīkls “McDonald’s” no 2.decembra, ierobežo plastmasas vāciņu izmantošanu dzērienu krūzītēm visos restorānos Latvijā.

“McDonald’s” kā vadošais restorānu tīkls Latvijā sper vēl vienu nozīmīgu soli, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un videi draudzīgu restorānu vidi. Šogad jūnijā sāktā iniciatīva, izsniedzot salmiņus pie dzērieniem tikai pēc īpaša pieprasījuma, ir mudinājusi mūsu viesus piekopt jaunus, videi draudzīgus paradumus. Mums ir prieks redzēt, ka aizvien vairāk “McDonald’s” viesu izvēlas dzērienus bez salmiņiem. Mēs esam droši, ka jaunā iniciatīva, turpmāk pasniedzot aukstos dzērienus restorānos arī bez plastmasas vāciņa, palīdzēs vēl vairāk samazināt plastmasas izmantošanu un veicinās videi draudzīgu rīcību sabiedrībā,” norāda “McDonald’s” rīkotājdirektors Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis.

Turpmāk visos “McDonald’s” restorānos Latvijā aukstie dzērieni tiks pasniegti bez plastmasas vāciņiem. Viesu ērtībām tie dzērieni, kas tiks pasūtīti “McDrive”, ar “McDelivery” starpniecību un bērnu maltīšu “Happy Meal” komplektos, tiks pasniegti ar vāciņiem.

Papildus plastmasas vāciņu ierobežošanai aukstajiem dzērieniem “McDonald’s” ir ieviesis arī jauna veida iepakojuma trauciņus viesu iecienītajam “McFlurry” saldējumam visos restorānos Latvijā. Šī gada sākumā “McDonald’s” pilnībā  pārtrauca arī caurspīdīgo plastmasas krūzīšu izmantošanu “McDonald’s” dzērieniem.

Plastmasas vāciņu ierobežošana dzērieniem restorānos ir daļa no “McDonald’s” globālās apņemšanās veicināt iepakojuma ilgtspēju. “McDonald’s” mērķis visā pasaulē ir līdz 2025.gadam pāriet uz 100% iepakojumu no atjaunojamiem, otrreiz pārstrādātiem vai sertificētiem materiāliem visos “McDonald’s” restorānos pasaulē un nodrošināt iepakojumu šķirošanu restorānos.

Uzziņa:

Pēc “McDonald’” sniegtās intervijas, tas ir vadošais ēdināšanas uzņēmums Latvijā pēc apmeklētāju un darbinieku skaita, kā arī finanšu snieguma un investīcijām. “McDonald’s” nodrošina darba vietas 660 darbiniekiem, un “McDonald’s” 13 restorānus Latvijā pērn apmeklēja 8 miljoni viesu.

Saistītie raksti

“McDonald’s” attīstības licences turētājam “Premier Capital plc” pieder 150 “McDonald’s” restorāni, ieskaitot vairākus “McDrive” un “McCafe”, Baltijas valstīs, Maltā, ” un Rumānijā, un uzņēmums nodarbina vairāk kā 8500 cilvēku.

“Premier Capital plc” ir Maltas kompānijas “Hili Ventures” uzņēmums. “Hili Ventures” ir vairāknozaru grupa, kas ir “McDonald’s” un “Apple” sadarbības partneris, un darbojas arī loģistikas, jūras un inženierzinātņu, nekustamo īpašumu, nomas, viesmīlības un tehnoloģiju jomā 10 valstīs, nodarbinot vairāk nekā 9000 cilvēku. “Hili Ventures” ir Alisson, Apple, Cisco, CMA CGM, Hoffmann, IBM, Konecranes, Lenovo, McDonald’s, Microsoft, NCR, Terberg un daudzu citu globālu zīmolu partneris.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“airBaltic” demonstrē 21. “Airbus” ar jauno krāsojumu
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
No nākamā gada janvāra būtiski pieaugs reģionālo autobusu un vilcienu biļešu cenas 1
14 stundas
IB
Indulis Burka
Ekonomika
Vai iespējams ietaupīt, gudri izvēloties un lietojot elektroierīces?
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
7 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Šteinbors rāda meistarklasi “Arka” vārtos
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
5 stundas