×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
18. janvāris, 2012
Drukāt

Mēbeles no kartona

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ievācoties jaunā nemēbelētā mājoklī, īpaši, ja paredzēts drīz vien pārvākties, racionāls risinājums pagaidu mēbelēm ir kartona krēsli, galdi, plaukti. Tie ir viegli, vienkārši saliekami, ērti pārvietojami un pietiekami izturīgi. Šāda stila mēbeles iederas interjerā, kas iekārtots ar dabiskiem materiāliem, tās akcentē arī askētisku telpu ar pelēcīgu betona apdari.

 

Īpaši parocīgas tās ir mazās telpās, kam nepieciešams piešķirt vieglumu. Kartona mēbeles, ja tās apnīk vai nolietojas, var arī nokrāsot, apgleznot, apdrukāt, apvilkt ar audumu, piešķirot tām stilīgāku izskatu. Interesantu dziļuma efektu interjerā iespējams panākt, ja kartona mēbeles aplīmē ar tādu pašu tapeti, kāda izvēlēta sienām. Ja mājās ir mazulis, kurš mācās staigāt, tad šajā laikā viens no lielākajiem vecāku uztraukumiem ir krēslu un žurnālgaldiņa asie stūri. Arī šādā situācijā laba alternatīva ir kartona mēbeles, kam faktiski nav asu un cietu stūru, īpaši, ja krēsla vai galda forma noapaļota.

Latvijā nopērkamas divu veidu kartona mēbeles: locītās, kas ir samērā vienkāršas un ātrāk nolietojas, un līmētās – izturīgākas un pamatīgākas. Lai gan kartona mēbeles nav nekāds jaunums, kartons joprojām ir samērā neierasts mēbeļu materiāls, taču videi draudzīgs un aktuāls cilvēkiem, kuri vēlas dzīvot zaļi un mazināt piesārņojumu.

Protams, tām nav labi atrasties slapjumā vai mitrās telpās. Ja gadās uz kartona galda vai krēsla uzliet ūdeni, šķidrums uzreiz jāsaslauka ar lupatiņu vai salveti, un mēbele jāatstāj nožūt, šajā laikā to neizmantojot.

Uzņēmums “Foldlife”, viens no lielākajiem kartona mēbeļu ražotājiem Latvijā, no salokāma gofrēta kartona gatavo soliņus, krēslus, plauktus, galdus un citas mēbeles, kuru dizains veidots pavisam vienkāršs, bet funkcionāls.

 

Mēbeles iespējams ātri un ērti salocīt, kas atvieglo sadzīvi, ja pēc kāda laika nepieciešams pārcelties. Kaudzīti krēslu, kas maksā, sākot no četriem līdz 12 latiem, var glabāt pat skapī un izvilkt gadījumā, ja atnāk vairāk viesu nekā viesistabā krēslu, vai paņemt līdzi, dodoties piknikā. 
Foldlife_16

 

Otrs lielākais kartona mēbeļu piedāvātājs Latvijā “Ekokart” savu produkciju pieteicis tikai nesen. Šobrīd uzņēmums izgatavo vien divu veidu mēbeles – krēslus un žurnālgaldiņus. Izstrādes stadijā atrodas arī skices rakstāmgaldam un televizora galdam. Mēbeles radītas ar mērķi, lai kalpotu ilgi, tātad arī cena attiecīgi augstāka. “No citiem Latvijas kartona mēbeļu ražotājiem atšķiramies tieši ar izgatavošanas tehnoloģiju. No gofrēta kartona izgriež daudzas vienādas formas sloksnes, kuras līmē vienu pie otras, līdz iegūst vajadzīgā augstuma mēbeli. Šāds risinājums mazina arī ūdens iespējamo kaitējumu, proti, ja uz mēbeles uzlīst ūdens, tas pa kartona gofrām notek, nekādi to nebojājot,” skaidro Evita Vorza, “Ekokart” vadītāja. Viņa piebilst, ka mēbeles gatavotas tikai no atkārtoti pārstrādāta kartona un līmētas ar ekoloģisku līmi. Šādu līmētu kartona mēbeļu cena ir, sākot no 30 līdz 65 latiem, taču palaikam uzņēmums piedāvā arī atlaides.

Daudzveidīgus darinājumus un konstrukcijas no kartona, tostarp soliņus, plauktus, statīvus, saliekamus kartona galdiņus, kas īpaši ērti ir izbraukuma tirdzniecībā, piedāvā SIA “Monrein”. Savukārt vietnē ekoprieks.lv, kur var iegādāties dažādas lietas zaļi domājošie, atrodams gan no pārstrādāta gofrētā kartona veidots drēbju skapis (cena Ls 210, autors ir Giless Millers, viens no izcilākajiem gofrētā kartona meistariem pasaulē), gan oriģināla dizaina ķeblītis (izmantojams arī kā galdiņš, maksā Ls 25), kas ar savu noformējumu parodē grāmatu kaudzi, liekot aizdomāties par lietu otrreizējo dzīvi un ekoloģiskumu, bet ir arī labs papildinājums bibliotēkai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+