Publicitātes foto

Mēbeles televizoram – lai laba akustika un dizains 0

Mājas kinozāles vai televizora novietojumam svarīgi labi iekļauties telpas interjerā un vienlaikus pildīt arī savas funkcijas, kam nepieciešamas atbilstošas mēbeles.


Reklāma
Reklāma

 

TV novietojuma izvēle

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Lielākoties TV mājokļos tiek izvietots trijos veidos pēc šādām prioritātēm:

* priekšroku dod skaņas kvalitātei, mēbeļu izskatam nepiešķirot īpašu nozīmi – izvēlas tādas mēbeles, kas vislabāk absorbē vibrācijas un nodrošina augstu skaņas kvalitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Cilvēks, kam svarīga ir skaņas kvalitāte, nereti samierinās arī ar pavisam nepiemērotu vai neizskatīgu mēbeli, ja vien tā ideāli atbilst labas akustikas nodrošināšanai.

Tiesa, arī no šādām mēbelēm iespējams izvēlēties tādas, kas pēc iespējas vairāk atbilst mājokļa interjeram;

*  svarīgs ir izskats, tāpēc akustiskās kvalitātes vispār netiek ņemtas vērā – galvenais, lai mēbele labi iederētos interjerā un nebūti redzami vadu mudžekļi. Jāpiebilst, ka tie ražotāji, kas piedāvā laba dizaina augstvērtīgas mēbeles, pievērš uzmanību arī skaņas kvalitātei. Līdz ar to divus zaķus iespējams nošaut, ja izvēlas TV mēbeli no augstākās cenu kategorijas;

* izvēlas visjaunāko un modernāko – nav svarīgi, vai tā ir sadzīves tehnika, mēbeles vai apdares materiāli, bet mājoklī visam jābūt pēc pēdējās modes. Līdz ar to arī TV skatīšanās ir citāda – nereti tas ir iebūvēts spogulī, gultas kājgalī vai paslēpts sienas panelī. Arī skaņas aparatūru visbiežāk izvēlas, iebūvētu mēbelēs tā, lai nodrošinātu katram klausītājam individuālu skaļruni, piemēram, tie iebūvēti atpūtas krēsla atzveltnē vai gultas galvgalī. Jāatgādina gan, ka tehnikas brīnumi ne vienmēr iedzīvojas reālā lietošanā. Ar laiku nereti izrādās, ka vienkāršākas lietas kalpo ilgāk, uzticamāk, turklāt kvalitāte precēm “divi vienā” bieži vien nav tik laba kā katram priekšmetam atsevišķi.

Reklāma
Reklāma

“Mēbeles skaņu aparatūras novietošanai ir kā gleznai āķis vai nagla sienā. To galvenais uzdevums nodrošināt atbilstošu un kvalitatīvu aparatūras darbību,” spriež dizainere Marija Bojara un iesaka: “Ja svarīgāka ir skaņa, vienmēr vispirms jāņem vērā aparatūra un tikai pēc tam jāpiemeklē atbilstoša mēbele. Ja skaņai lielu vērību nepievērš un vajadzīga vien iespēja vērot TV, derēs jebkura pamatne, plaukts vai galds, ko saskaņo ar interjerā valdošo noskaņu. No funkcionālā viedokļa mēbelei jābūt ar iespēju apslēpt visus vajadzīgos savienojumus un vadus, kā arī pietiekami izturīgai.”

 

Piemērotākās mēbeles

TV izvietošanai parasti izmanto trīs veidu mēbeles. Iecienīti ir statīvi ekrānam – tās var būt speciāli veidotas kājas, zems galds ar vienu vai diviem atvērtiem plauktiem, skapītis ar bīdāmām vai veramām durvīm un vairākiem plauktiem. Atvērtie modeļi visbiežāk ir bez sānu sieniņām, bet stiprināti uz speciāliem balstiem konstrukcijas stūros. Plauktos ērti savietot arī citu papildu aparatūru, taču tie ātri pieput.

Slēgtam modelim nepieciešama laba ventilācija un iespēja visus vadus un kabeļus organizēt un paslēpt speciālos tuneļos. Noderīgi, ja šāds skapis ir grozāms, jo iespējams izvēlēties ērtāko ekrāna leņķi tā vērotājiem.

Skapjus vai plauktus komplektā esošajai aparatūrai un piederumiem iespējams izvēlēties gan pie sienas stiprināmus, gan atsevišķi stāvošus plauktus. Lielākoties tie paredzēti konkrēta izmēra aparatūrai, kā arī CD, DVD formāta kolekcijām.

Pārsvarā visām mēbelēm, kas it kā paredzētas TV un citai aparatūrai un nopērkamas mēbeļu salonos, trūkst funkcionālu risinājumu, kas paredz dažādu iekārtu ērtu pievienošanu un vadu apslēpšanu speciālos tuneļos. Tāpēc labāk šādas mēbeles iegādāties specializētajos audiovizuālās tehnikas salonos.

Izvēloties statīvus skaļruņiem, jāatceras, ka nav ieteicams skandas un citu tehniku novietot uz vienas pamatnes, jo skaņas vibrācijas nelabvēlīgi ietekmē citu ierīču darbību. Parasti katram skaļrunim paredzēts atsevišķs statīvs, kura iekšpusē iespējams paslēpt nepieciešamos vadus. Jo lielāka statīva masa, jo labāk tas absorbē vibrācijas un ir izturīgāks pret pēkšņu grūdienu. Statīvu pluss – tos iespējams izvietot tā, kā nepieciešams, lai nodrošinātu labāku skaņas kvalitāti.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.