×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Mēbeļu kravā atrod 200 tūkstošus kontrabandas cigarešu

Foto - VIDFoto - VID

Valsts ieņēmumu dienests (VID) Ventspils ostā kādā mēbeļu kravā atklājis teju 200 tūkstošus kontrabandas cigarešu, kā arī 3060 litrus alkoholisko dzērienu, aģentūru BNS informēja VID preses nodaļā.

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, kravas automašīnā ar mēbeļu kravu atklāti 199,8 tūkstoši cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām, kā arī 3060 litri alkoholisko dzērienu, tostarp 468 litri degvīna un 2592 litri alus.

Ventspils ostas muitas kontroles punktā muitnieki veica kādas Lietuvā reģistrētas kravas automašīnas DAF muitas kontroli. Saskaņā ar uzrādītajiem pavaddokumentiem automašīnā atradās mēbeļu krava, kas tika vesta no Lietuvas uz Norvēģiju. Pārbaudot kravu, tika konstatēts, ka starp mīksto mēbeļu iepakojumiem atrodas piecas paletes ar kartona kastēm. Uz vienas paletes atradās kartona kastes ar melnos maisos iepakotiem cigarešu blokiem. Kontroles gaitā tika atsavināti 199,8 tūkstoši “Winston” cigarešu.

Savukārt uz otras paletes bija novietotas kartona kastes ar uzrakstu “Stumbras vodka”, kurās kopā atradās 468 viena litra tilpuma pudeles ar degvīnu, kas marķētas ar Lietuvas akcīzes nodokļa markām. Uz pārējām trim paletēm atradās alus “Kalnapilis” 0,5 litru tilpuma skārdenēs. Kopā atsavinātas 216 kartona kastes ar 5184 skārdenēm.

Muitas kontroles dēļ atsavināto cigarešu kopējā vērtība ar nodokļiem ir aptuveni 24 tūkstoši latu, bet alkoholisko dzērienu iespējamā tirgus vērtība – aptuveni 5,6 tūkstoši latu.

Administratīvā pārkāpuma lietas materiāli nodoti VID Muitas kriminālpārvaldes rīcībā, par ko 2013.gada 17.martā sākts kriminālprocess atbilstoši Krimināllikuma 191.panta 2.daļai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+