Praktiski
Mājas

Mēbeļu pārvērtības: kā funkcionāli iekārtot darba kabinetu mājās 0


Mēbeļu sērijas “Pixel” kastveida moduļi var būt kā skapīši darba galdam un vajadzības gadījumā izmantojami kā sēžamie.
Mēbeļu sērijas “Pixel” kastveida moduļi var būt kā skapīši darba galdam un vajadzības gadījumā izmantojami kā sēžamie.
Publicitātes (DANIEL A TROST/BENE GMBH) foto

Mūsdienu dinamiskajā un piesātinātajā ikdienas ritmā svarīgi darbu veikt un organizēt rokas stiepiena attālumā. Ļoti daudzi izvēlas strādāt mājās, tāpēc arī darba kabinetam jāmeklē pietiekami ergonomiskas un viegli transformējamas mēbeles.

“Jauno tehnoloģiju ieviešana, datu glabāšana “mākonī”, startapu parādīšanās un jaunās uzņēmēju paaudzes ienākšana radījusi izmaiņas darba tirgū. Tāpēc nepieciešamas jaunas mēbeļu garnitūras, kas veicina mobilitāti un kopā ar jaunām elektroniskām ierīcēm rada dinamisku darba vidi,” atzīmē spāņu dizainers Marselo Alegri no studijas “Alegre Design”.

Mēbelēm jābūt ergonomiskām un funkcionālām, piemēram, krēslam jāmāk pārveidoties, ja tas vajadzīgs sēdētājam, darba virsmām jābūt transformējamām dažādā augstumā.

Agrāk darbs noritēja pie masīva datora, kas nebija mobils, un visas mēbeles tika organizētas ap šo smago centru. Mūsdienu darba kabinets ir dinamisks un mobils, lai jebkurā brīdī spētu pārvērsties arī par lietišķas tikšanās vietu vai, gluži pretēji, relaksējošu izklaides telpu. Vācu uzņēmums “Bene”, ko dēvē par biroja mēbeļu ekspertu, šogad prezentējis jaunu mēbeļu sēriju “Pixel”. No neapstrādāta finiera izgatavoti kastveida moduļi var pildīt gan darba galda skapīšu funkciju, gan, salikti viens virs otra, kļūt par ietilpīgu plauktu, gan, sapulcējoties cilvēkiem, pārtapt par sēžamajiem. Atliek vien radoši pārveidot telpu atbilstoši situācijai.

Iekārtojot darba kabinetu, vērts izvēlēties mēbeles, kas akcentē jūsu darbības virzienu, – tas var palīdzēt veiksmīgi pārdot savas preces vai pakalpojumus. Piemēram, radošas nozares darbinieka kabinetā iederīgi izskatīsies košas un neparastas mēbeles (tas var būt arī moderns šūpuļkrēsls, kurā sēžot prātā labāk raisās novatoriskas idejas). Savukārt notāram galvenais ir demonstrēt atbildību un stabilitāti, tāpēc ieteicams izvēlēties klasiskā stila biroja mēbeles. Tāpat jāņem vērā psiholoģiskā motivācija – pārrunu istabā, kurā parasti slēdz nozīmīgus līgumus, mēbelēm ieteicams būt vienkāršām un lakoniskām, bez liekām detaļām, kas var novērst uzmanību no galvenās telpas funkcijas. Savukārt atpūtas zonu komplektē ar mīkstajām mēbelēm, dīvāniem, krēsliem un pufiem.

Produktīvam darbam nepieciešami droši biroja galdi un krēsli, mēbelēm jābūt īpaši izturīgām, jo pie tām ik dienas intensīvi strādā. Nelielā telpā jāizvēlas kompaktas mēbeles, labi pārlūkojami un ērti pieejami plaukti dokumentiem. Mūsdienu biroja mēbeles var būt neuzkrītošas un spilgtas, tradicionālas un neparastas, izgatavotas gan no dārgām koku sugām, gan no plastikāta.

Galerijas nosaukums
LA.lv