×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Mēbeļu ražotne Imantā joprojām deg; šodien pielietos jaunus dzēšanas paņēmienus

Foto- LETAFoto- LETA

Arī pēc četru diennakšu pastāvīga darba ugunsdzēsējiem nav izdevies lokalizēt ugunsgrēku, kas svētdien no rīta izcēlās Imantā, kādas trīsstāvu ēkas cokolstāvā ierīkotā mēbeļu ražotnē, tāpēc šodien dzēšanā tiks izmantota jauna metode.

Kā aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), vakar, kopā ar Rīgas domes atbildīgajām amatpersonām apsekojot degošo objektu, secināts, ka ēkas konstrukcijām pastāv nobrukuma draudi.

VUGD pārstāve Marita Masule aģentūrai LETA pastāstīja, ka šodien ar traktortehnikas palīdzību ar smiltīm aizbērtas visas trīs izejas degošajā objektā, lai notiktu pašizdegšanas process. VUGD speciālisti mērīs temperatūras svārstības, sekojot līdzi tās pazemināšanās gaitai. Teritoriju uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.

Ņemot vērā, ka dzēšana ar ūdeni nedod vēlamo rezultātu, šodien ugunsgrēka dzēšanā tiks pielietota izolācijas metode – izmantojot traktoru, tiks aizbērtas ražotnes ieejas, lai telpās vairs neiekļūst skābeklis, bez kura klātbūtnes degšana nav iespējama.

Jau ziņots, ka svētdien plkst.6.25 tika saņemta informācija par aizdegšanos daļēji apsaimniekotā trīsstāvu dzīvojamā ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg ēkas cokolstāvā iekārtota mēbeļu ražotne un tajā esošie matrači. Ugunsgrēkam tika noteikts paaugstinātas bīstamības rangs.

Pēc aptuveni desmit stundu ilgas dzēšanas drošības apsvērumu dēļ ugunsdzēsēji nolēma pārtraukt darbu mēbeļu ražotnes iekšienē, jo ēkas nesošās konstrukcijas bija stipri uzkarsušas un draudēja sabrukt.

Dzēšanas darbu laikā viens no VUGD darbiniekiem savainoja kāju.

Kā liecina neoficiāla informācija, degošā ražotne pieder SIA “Ossov”. Lai gan uz telefona zvaniem vadība neatbild, uzņēmuma mājaslapā norādīts, ka neparedzētu apstākļu dēļ “Ossov” pārceļ pasūtījumu izpildes termiņus.

“Jau tuvākajā laikā turpināsim savu darbošanos ierastajā režīmā. Notiekošais nekādā gadījumā neskars mūsu ražoto preču kvalitāti. Kolektīvs atvainojas par neparedzēti sagādātajām neērtībām,” teikts ierakstā.

Tāpat mājaslapā norādīts, ka uzņēmuma specializācija ir ar rokām darinātu matraču ražošana. Uzņēmumam ir arī trīs veikali – Imantā, Kurzemes prospektā 59a, tirdzniecības centrā “Spice” un Purvciemā, Dzelzavas ielā 51.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju SIA “Ossov” reģistrēta 2006.gadā ar 2000 latu pamatkapitālu, tā nodarbina 13 darbiniekus. Uzņēmuma apgrozījums 2013.gadā bija 962 055 eiro, bet peļņa – 67 309 eiro salīdzinājumā ar attiecīgi 879 225 eiro un 28 593 eiro iepriekšējā gadā.

Uzņēmuma īpašnieki ar 50% kapitāldaļu katrs ir Andrejs Siņicins un Vitalijs Muhanovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+