Laukos
Bizness

Mēbeļu tirgotājs: Lielākais nozares izaicinājums ir nelegālā nodarbinātība0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Mēbeļu tirgotājas SIA “Kate” kā uz darbību vietējā tirgū orientētas kompānijas lielākais izaicinājums patlaban ir nelegālā nodarbinātība, atzina uzņēmuma valdes loceklis Jānis Vējš.

Viņš teica, ka lielāko daļu “Kates” biznesa veido publiskā sektora jeb biroja mēbeļu un mājas mēbeļu tirdzniecība. “”Kates” pamatdarbība ir telpu iekārtošana un mēs stratēģiski esam izvēlējušies strādāt tikai Latvijas tirgū. Tāpēc tiem, kas eksportē, noteikti ir pavisam citi izaicinājumi nekā tiem, kas darbojas tikai lokāli. Mūsu lielākais izaicinājums ir nelegālā nodarbinātība,” sacīja Vējš.

Viņš skaidroja, ka tiem mēbeļu tirgotājiem, kas ievēro visas valsts normas, konkurencē par darbaspēku ir gandrīz neiespējami sacensties ar tiem, kas izvēlas šīs normas apiet un taupīt, nemaksājot nodokļus. “Ilgtermiņā ceram, ka situāciju mainīs gan kontrolējošās iestādes, gan arī mainīsies cilvēku domāšana,” viņš pauda.

Vējš arī atzina, ka “Kate” savā darbības segmentā tomēr jūtas pietiekami stabili. “Domājot par nākotnes perspektīvām un par to, ka tirgū ienāk un ienāks jauni spēlētāji, esam sapratuši, ka turpmāk fokuss ir drīzāk uz atsevišķiem, augstas kvalitātes, dizaina produktiem, nevis risinājumu masām. Tas nozīmē vēl vairāk raudzīties no klienta vajadzību viedokļa, segmentēt vēl sīkāk un atrast savu specifisko nišu ar savu īpašo piedāvājumu,” sacīja Vējš.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Kate” strādāja ar 3,393 miljonu eiro apgrozījumu un 186 769 eiro peļņu.

“Kate” dibināta 1993.gadā, pamatkapitāls ir 84 591 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Vējš.

LA.lv