×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Mecenāti palīdz studēt (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Līdz 1. oktobrim studentiem ir iespēja pieteikties Latvijas Universitātes (LU) fonda mecenātu stipendijām.

Stipendijas var saņemt LU, Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes studenti, kā arī pirmā kursa bakalaura programmas studenti no visām Latvijas augstskolām, ja viņi vismaz gadu ir bijuši deklarēti Jelgavas, Saldus, Salaspils vai Engures novadā.

Pieteikties stipendijām var, aizpildot anketu portālā www.fonds.lv. Tur atrodama arī plašāka informācija par stipendijām un to piešķiršanas nosacījumiem.

Vienas stipendijas apmērs ir 700 līdz 7800 eiro akadēmiskajā gadā. Kopumā LU fonda mecenāti šogad izveidojuši 27 dažāda veida stipendijas, kuras varēs saņemt 107 studenti. Stipendiju kopējā vērtība ir 303 000 eiro.

Vairākas stipendijas šogad tiks piešķirtas pirmo reizi. Kā pirmā jāmin izcilības stipendija LU Bioloģijas fakultātes studentiem, kas interesējas par mikrobioloģiju un imunoloģiju. Stipendiju piešķir Laimiņu ģimene. Nākamās ir arhibīskapa Arnolda Lūša piemiņas fonda stipendija, kas paredzēta LU Teoloģijas fakultātes bakalaura un maģistrantūras studentiem, kā arī Veismaņu ģimenes stipendija “Veritas”, kas paredzēta LU Vēstures un filozofijas fakultātes maģistrantūras studentiem. Tāpat jāpiemin Administratoru asociācijas stipendija, kas izveidota, lai atbalstītu LU Juridiskās fakultātes studentus, rosinātu viņu interesi par maksātnespējas procesu un pētniecisko darbu. LU fonds administrē arī Engures novada pašvaldības stipendiju sava novada vidējo mācību iestāžu abiturientiem, ja viņi turpina mācības augstskolā vai vidējā speciālajā mācību ie­stādē. Jau iepriekš tiks sadalītas 19 “Ceļamaizes” un “M.M.V. Petkevičs piemiņas” stipendijas, kas palīdzēs sākt studijas LU izciliem skolu absolventiem no maznodrošinātām ģimenēm.

Jau sadalītas arī Vītolu fonda stipendijas, kas tāpat paredzētas centīgiem un spējīgiem maznodrošinātiem jauniešiem. Pateicoties 173 Vītolu fonda ziedotājiem, šajā studiju gadā 601 jaunietis sācis vai turpinās studijas kādā Latvijas augstskolā. Stipendijas ir no 1500 līdz 2500 eiro gadā. Ar 410 stipendiātiem līgumi tika pagarināti, 191 ir jauns stipendiāts, bet 46 talantīgi jaunieši vēl palikuši kandidātu sarakstā. Kopumā ar fonda palīdzību izskoloti vairāk nekā 1500 studentu.

Gan LU fonda, gan arī Vītolu fonda mecenāti ir gan privātpersonas, gan organizācijas un uzņēmumi. Vītolu fonds nodibinājis arī Draugu stipendiju, kam var ziedot katrs ar “Ziedot.lv” starpniecību.

Mecenātu un izcilības stipendijas saviem studentiem cenšas piedāvāt arvien vairāk augstskolu: tādas pieejamas arī Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē un citās. Nesen mecenāta Mārtiņa Lauvas stipendija izveidota Ventspils Augstskolā. Mecenātu stipendijas saņem arī profesionālās izglītības iestādes Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī Ventspils Augstskola piedāvā mecenātu stipendijas : Klausa varda nosauktas.

  2. Vai kāds ir testējis kāda ir bērniem šodien atmiņa? Pārbaudiet to un jūs būsiet šokā. Es savos 56 gados varu iegaumēt dzejas pantus piecas reizes ātrāk, nekā mūsdienu vidējo klašu skolēni. Pie kam tā tendence aizvien pasliktinās. Šeit ir jāmeklē citi iemesli, neviens Latvijā nekontrolē elektromagnētisko lauku ļaunprātīgu izmantošanu. Es kā cilvēks, kurš šo problēmu diendienā esmu pētījis 8 gadus varu apgalvot, ka Latvijā notiek masveida bērnu apzināta mērķtiecīga debilizācija, izmantojot visjaunākās tehnoloģijas. Man Latvijas Drošības policija atsūtīja atbildi, ka viņu rīcībā neesot nekādas aparatūras elektromagnētisko lauku noteikšanai. Vai kāds spēj iedomāties lielākus melus. Jāprasa tikai kāpēc tiek melots?

Draugiem Facebook Twitter Google+