×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Medaļas blakusvāģos

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Motokrosa ekipāžu pasaules čempionāta pēdējā posmā Nismē trasē Beļģijā abos braucienos uzvarēja holandietis Etjēns Bakss ar līdzbraucēju Kasparu Stupeli un sezonas kopvērtējumā ieguva sudraba medaļas, bronzas – mājinieks Jans Hendrikss ar Elviju Mucenieku blakusvāģī. 


 

Daideram neveicas

Cīņā par bronzu pirms pēdējā posma vienādās pozīcijās bija Hendriksa un Jāņa Daidera ekipāžas, un visu izšķīra abu sekmes Nismē trasē. Pirmajā braucienā Hendrikss un Mucenieks izcīnīja otro vietu, Daiders ar līdzbraucēju francūzi Nikolā Musē – tikai piekto. Otrais brauciens sekmīgāk izdevās Daidera ekipāžai, kas finišēja trešā, taču Hendrikss ar Mucenieku bija turpat aizmugurē, nodrošinot sev bronzas medaļas. Brāļu Daideru ekipāža kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu, taču Starptautiskā motosporta federācija vēl lems par sodu dopinga lietošanā apsūdzētajam līdzbraucējam Laurim Daideram. Iespējams, tas patukšos ekipāžas kopējo punktu pūru.

Etjēnam Baksam un Kasparam Stupelim savainojumi un tehniskas neveiksmes sezonas gaitā liedza izrādīt nopietnāku pretestību jaunajiem pasaules čempioniem Benam Adriansenam un Benam van den Bogārtam. Latvijas otrai labākajai ekipāžai Mārim Rupeikam un Haraldam Kurpniekam septītā vieta. Cīņā par sesto viņi Nismē abos braucienos nedaudz atpalika no tiešajiem konkurentiem angļiem Stjuarta Brauna un Džoša Čemberlena. Ekipāžu motokrosa sezona beigsies ar Eiropas nāciju kausa izcīņu 13. un 14. oktobrī Itālijā.

 

Nervu spēles Ķegumā

Latvijas motokrosa čempionātam punkts tika pielikts Ķegumā, un to ar dubultuzvaru MX1 klasē paveica Matīss Karro. Objektīvu iemeslu dēļ Matīss šovasar piedalījās tikai divos no sešiem čempionāta posmiem un bija nepārspējams visos četros braucienos. Rudenīgajā Ķegumā abas uzvaras viņam nenāca viegli – pirmajā reizē tikai mazliet atpalika Ivo Šteinbergs, otrajā kārtīgu cīkstēšanos sarīkoja igaunis Juss Lānso. Piecas sekundes, kas šķīra uzvarētāju no otrās vietas ieguvēja, pakutināja nervus gan skatītājiem, gan pašiem braucējiem. Latvijas čempiona titulu MX1 klasē sev jau bija nodrošinājis Dāvis Ivanovs, kurš Ķegumā nestartēja. Sudraba medaļa Šteinbergam, cīņā par bronzu Dāvis Līvs nosargāja pret Lauri Freibergu iegūto pārsvaru. Ķegumā abiem pa ceturtajai un piektajai vietai braucienos.

Citās motociklu klasēs par Latvijas čempioniem šogad kļuvuši Kristers Drevinskis (MX2), Raits Kaimers (MX85), Agris Ļitvinovs (seniori), Margo Sons un Tanels Koivs (ekipāžas), Aldis Vāpa un An­dris Mačs (ekipāžas veterāniem), Kārlis Alberts Reišulis (MX50), Meiko Vētiks (MX65), Atis Alžāns (veterāni), Inga Pīlādze (dāmas), Edgars Meņģelis (kvadri PRO), Mārtiņš Toms Puķītis (kvadri 100), Martins Adamsons (kvadri 200), Kriss Stens Kutti (kvadri 50) un Arnis Rūdolfs (kvadri veterāniem).

 

MOTOKROSS

EKIPĀŽU PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

1. Bens Adriansens/Bens van den Bogārts (Beļģija/Nīderlande) 610, 2. Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 513, 3. Jans Hendrikss/Elvijs Mucenieks (Beļģija/Latvija) 443, 4. Jānis un Lauris Daideri (Latvija) 442, 5. Vaclavs un Mareks Rozehnāli (Čehija) 376, 6. Stjuarts Brauns/Džošs Čemberlens (Anglija) 323, 7. Māris Rupeiks/Haralds Kurpnieks (Latvija) 319, 25. Arnolds un Gints Sīļi (Latvija) 32, 28. Tanels Rēsna/Ilvars Skultāns (Igaunija/Latvija) 28, 47. Modris Štelle/Artūrs Linters (Latvija) 6.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+