×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Lai jaunais mednieks tiktu pie medīšanas, ar apliecību un ieroci vien nepietiek (6)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Rīdzinieks Aleksandrs Karvelis ir viens no jaunajiem medniekiem un apliecību saņēmis pagājušās vasaras nogalē. Viņam kabatā arī vītņstobra ieroča lietošanas atļauja, medību vadītāja apliecība un pat dokuments par veterinārā kursa pabeigšanu. “Pilns komplekts,” par saviem “stiprajiem papīriem” saka 24 gadus vecais rīdzinieks, tikai viena 
bēda – kā atrast mednieku kolektīvu, kas ņemtu savās rindās. Aleksandru nevar saukt par izņēmumu – 
ar līdzīgu problēmu saskaras daudzi jaunie jēgeri, to atzīst arī abu lielāko mednieku organizāciju līderi. Ik gadu Latvijas mednieku armiju papildina ap tūkstotis vīru un sievu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. tu domā , ka tevi kāds tevi pieņems vienkārši par zilām acīm , tad stipri esat auzās. Jauni mednieki nav vajadzīgi, dzīvnieki nedzimst steriem……..vieta tiek mantota, nopelnīta , arī nopirkta tiešā veidā….jo viss maksā…… Vienkāršākais ir nopirkt kādus 20-100 ha zemes( atšķiras no reģiona) , un pievienoties ar to kolektīvam , kā īpašnieks.. tieši , šādā veidā tagad tiek pārdalīta medību saimniecība…….principā īpašnieki , izspiež vecos padomju kolektīvus…….sametas lielie zemnieki , zemju īpašnieki un nodibina kolektīvu…….

  2. Vairums vecie mednieki negribjaunos,jo saprot,ka ieliks kloķi.

  3. Lai iet šaut pa mērķi, jo mazāk mednieku tiks pie šaušanas jo labāk.

  4. Ieteiktu— uz 2000 ha platībām veidot ne mazāk kā 10 mednieki, nevis kā vairums Latvijas me’dibu kolektīvu, ar trīs vīriem !

  5. Esmu pats dzirdējis kā vecie mednieki pie galda saka;jā vajag uzņemt jaunos mednieku un t.t…
    Bet kad veco mednieku teiktais nonāk pie jauna mednieka uzņemšanas kolektīvā,tad dzied citu dziesmu(mums tak vel nevajag jaunos medniekus un t.t.).

  6. Jā, šī problēma ir aktuāla – no vienas puses, daļa mednieku kolektīvu sagrābjas platības, kuru apsaimniekošana pārsniedz pašu spēkus un tad čīkst, ka netiek galā. Ir arī tādi kolektīvi, kurā vidējais vecums pārsniedz vidējo pensionēšanās vecumu un medījumu nav kas velk. Bet no otras puses, jaunus/svešus/nezināmus kadrus neviens savā pulkā neaicina. Daļēji to var saprast – neviens negrib savā cīņubiedru pulkā eksemplārus, par kuru uzvedības modeli nekas nav zināms, bet ir taču iespējama tāda lieta kā pārbaudes laiks. Piemērs nav talu jāmeklē – LLU Studentu (!) mednieku kolektīvā (kurā gan ir palikuši vien tikai pāris īstu studentu) pat šobrīd studējošos sākotnēji pieņem vien viesmednieka statusā – sak, pavērosim Tevi gadiņu, tad arī izlemsim – ņemt vai nē.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.5
Alūksne +16.0
Daugavpils +19.4
Saldus +19
Liepāja +19.0
Jelgava +20
Ventspils +17.3
Limbaži +17
Madona +17
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+