×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. augusts, 2014
Drukāt

“Medības” 09.2014.

medibas_092014

 

“MEDĪBAS” – TROFEJA, KO PELNĪJIS KATRS MEDNIEKS!

 

Žurnāls, kas domāts ikvienam, kam patīk skaistais un azartiskais vaļasprieks – medības. Žurnāls “Medības” iznāks reizi mēnesī un rakstīs tikai un vienīgi par medībām. Ik mēnesi žurnālā būs sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī medniekstāsti, receptes, joki un anekdotes.

abonet_pogapirkt_poga

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNO NUMURU

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

PERSONĪBA. Pirms pāris gadiem sanāca kopā Upelnieku vīri un nosprauda mērķi – junioram jātiek uz pasaules Olimpiskajām spēlēm. Saruna notika pēc 2012. gada Latvijas Olimpiādes, kurā Dainis – jaunākais no Ērika Upelnieka trim dēliem – šaušanā apaļajā stendā bija izcīnījis zelta medaļu. Sportists uz Latvijas čempiona goda pjedestāla kāpis vairākkārt, Baltijas mērogā turas pirmajā trijniekā – šogad augusta sākumā no Žalgiris Grand Prix 2014 atgriezās ar bronzu. Nesen iegādāts pats spicākais sporta ierocis Renato Gamba, taču vēl vajadzīga lielāka starptautisko sacensību pieredze, jo uzcītības un neatlaidības junioram pietiek, atzīst vecākie Upelnieki. Viņi ir pieredzējuši stenda šāvēji – izcīnījuši ne vienu vien godalgu –, lieli mednieki un par Daini stāv kā mūris. Septembra vidū visiem būs ko pasvīst – juniors startēs Pasaules čempionātā Spānijā, lai cīnītos par tik nepieciešamajiem reitinga punktiem ceļā uz lielo mērķi.

PUTNU MEDĪBAS. Rudens ir laiks, kad Latvijā atļautas putnu medības. Ieskatāmies putnu medību iespējās Latvijā, kā arī novērtējam, kādas ir putnu medību tradīcijas citās zemēs. Šoreiz mazliet runājam par medņu uzskaiti, kurā šogad aktīvi piedalījās arī mednieki, kā arī profesors Jānis Vīksne lēš par to, kādēļ pīļu kļūst mazāk.

MEDNIEKSIEVAS RECEPTE. „Vīramāte šmorēja, es skatījos,“ līdzīgi kā daudzas jaunās mednieksievas arī Daina Antoniška medījuma gatavošanas pamatus apguva pie vīra mātes sāniem. Kad laulātais draugs Uldis kļuva par pilntiesīgu mednieku un sāka riktīgi medīt, radās problēma – ko darīt ar tādu lērumu gaļas? Daina sākusi meklēt jaunas receptes – pirkusi pavārgrāmatas un studējusi vācu pavārmākslas tradīcijas. Palīdzēja Latvijas Universitātē gūtās valodas zināšanas, taču pats svarīgākais – bija interese. No vērotājas Daina kļuvusi par tik prasmīgu saimnieci, ka šodien vīrs ar lepnumu saka: „Ēdu kā pieczvaigžņu restorānā!“
Ikdienā Dainas maizes darbs jau vairāk nekā 30 gadus saistīts ar vēstures pētniecību Kuldīgas novada muzejā.

TIKŠANĀS. Ar Daugavpils Mednieku un makšķernieku saimniecības valdes priekššedētāju Viktoru Friliņu tiekamies jūlijā, neilgi pēc tam, kad Latgalē atklāti pirmie Āfrikas cūku mēra gadījumi. Viktora Friliņa tālrunis znava bez pārtraukuma, lai gan ir svētdiena, jo tieši viņa ziņā ir platības, kurās konstatēts vīruss. Zvana mednieks un stāsta, ka nomedīta mežacūka – ko darīt, kur likt iekšas, kas ar analīzēm?

ĀFRIKAS CŪKU MĒRIS. Mednieki ir tie, kas var kļūt par lieliem palīgiem sērgas apturēšanā, kaut vai sagādājot Pārtikas un veterinārajam dienestam visas nepieciešamās analīzes. Rakstām par to, kādi paraugi nododami PVD, kad mežacūka nomedīta.

MEDĪBU IEROCIS. Kā daudziem auto zīmoliem, tā arī konkrētām ieroču markām ir savs uzticamo fanu pulciņš. ASV firma Browning var lepoties ar vienu no lielākajiem fanu pulkiem. Uzņēmums, kas šogad svin savu 125 gadu jubileju un ir uzskatāms par pusautomātisko ieroču pamatlicēju, radījis vītņustobru ieroci Maral ar taisno aizlēgu, lai apmierinātu savu sekotāju vajadzības, proti, vairākās Eiropas valstīs dzinējmedībās aizliegts izmantot pusautomātiskos ieročus. Tas tikai tādēļ, lai mednieki, kas savā ieroču parkā vēlas redzēt Browning šaujamos, piemēram, Vācijā ar šī zīmola ieroci varētu doties medībās. Maral karabīni daudzi mednieki novērtējuši kā elegantu, ātru, parocīgu un efektīvu, un lai arī tā vēl nav guvusi atzinību Latvijā ņemot vērā to, ka Latvijas mednieks ir diezgan konservatīvs, tomēr šis ierocis cenas un kvalitātes ziņā izpogā savus sīvākos konkurentus Blaser un Merkel.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.9
Alūksne +11.9
Daugavpils +12.9
Saldus +10.7
Liepāja +13.6
Jelgava +11.5
Ventspils +13.0
Limbaži +12
Madona +11.8
Rēzekne +12.4
Draugiem Facebook Twitter Google+