×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

“Medības” 2014. gada janvārī (5)

Medibas_101012014

abonet_pogapirkt_poga

“MEDĪBAS” – TROFEJA, KO PELNĪJIS KATRS MEDNIEKS!

Žurnāls, kas domāts ikvienam, kam patīk skaistais un azartiskais vaļasprieks – medības. Žurnāls “Medības” iznāks reizi mēnesī un rakstīs tikai un vienīgi par medībām. Ik mēnesi žurnālā būs sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī medniekstāsti, receptes, joki un anekdotes.

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNĀKO NUMURU

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

PERSONĪBA. Mednieku un makšķernieku klubu „Rūja” jau ilgus gadus vada Guntis Gladkins. Daudzi to varbūt pat nezina, jo Latvijā viņu pazīst kā Rūjienas novada domes priekšsēdētāju, Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvi un Vidzemes partijas valdes priekšsēdētāju. Taču Guntis pilnīgi un bez mijiedarbības vienmēr pratis nodalīt politisko dzīvi no vaļasprieka gluži kā Indrānu tēvs savus ošus no tiem, kas pilda maku un tiem, kas pilda dvēseli.

NOTIKUMS. Biedrības Šalkone medību svinīgā atklāšana 7. decembrī Valsts meža dienesta Kalsnavas Meža pētīšanas stacijas pagalmā simboliski sākās ar dziesmu Nevis slinkojot un pūstot. Pirms 90 gadiem tieši ar šo Jurjānu Andreja skaņdarbu Latvijas universitātē studējošie topošie mežkopji izteica sajūsmu par pieņemto lēmumu – dibināt savu organizāciju. Spītējot 50 gadu pārrāvumam, ko biedrībai nodarīja padomju okupācijas laiks, šalkonieši līdz ar neatkarības pirmajām vēsmām atjaunoja tās darbību Latvijā. 2009. gadā, atkal jau uzņēmīgu studentu rosināta, atsākās arī Šalkones medību tradīcija.

SAFARI STĀSTS. Verona ir ne tikai pilsēta, kur savu mīlas viesuli izdzīvoja Romeo un Džuljeta, bet tās apkārtnē dzīvo un medī Itālijas loku mednieki. Turp pagājušā gada rudenī devās arī Latvijas Loku mednieku asociācijas dibinātājs Jānis Kļaviņš, lai filmētu kā ar loku medī krievu raidījuma Охота и pыбалка vadītājs Sergejs Bešencevs, jo tikai mednieks var būt labs medību procesa filmētājs, jo jāsaprot, ko mednieks nākamajā mirklī darīs, kad izšaus un uz ko šaus.

LIKUMI. Ieroču tirgotāji apšauba atšaušanas jēgu un nosauc to par policijas kāri iekasēt naudu. Pirms trīs gadiem ieviestie atvieglojumi Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likumā, lai, kā to pamatoja Saeimas deputāti, mazinātu administratīvo slogu medniekiem, jau piedzīvojuši ievērojamas izmaiņas. Likumu rosināja revidēt traģiskais notikums kinoteātrī Citadele, kurā jurists Nikolajs Zikovs ar personīgo ieroci – pusautomātisko pistoli Glock 19 – nošāva četru bērnu tēvu bankas darbinieku Aigaru Egli. No pagājušā gada 1. oktobra noteiktas stingrākas prasības ieroču atļauju saņemšanai un ieroču nēsāšanai, kā arī atjaunota prasība reizi piecos gados veikt kontrolšāvienus pašaizsardzībai reģistrētiem ieročiem.

MEDĪBU SUNS. Veimārietis, iespējams senākā putnu suņu šķirne. Pelēks, miglas pieliets lauks mežmalā, dzestrais rudens mitrums krājas koku izdilušajās lapotnēs. Bezvējš un pilienu pakšķi. Te piepeši ar troksni gaisā uzvijas brūni raibais slokas ķermenītis! Šāviens! …un putns nokrīt krūmu biezoknī… kā atrast maskēšanās meistaru rudenīgajā zālē un lapās? Kamēr mednieks domā, pelēkais, kā no miglas pavedieniem noaustais Veimāras putnu suns jau nāk ar uzmeklēto medījumu zobos! Labs suns!

EKIPĒJUMS. Budžeta klase. Ja piemin optiku ražotāju Delta, tad pirmais, kas nāk prātā, ir ne pārāk glaimojošā poļu kvalitāte un lētie cepumu. Tas nekas, ka Delta optiskie tēmēkļi ražoti Japānā. Tā kā sena patiesība vēsta, lai optikai jābūt ja ne tik pat labai, tad vēl labākai par ieroci, tad bieži vien budžeta klases optikas paliek ārpus konkurences. Nedrīkst arī aizmirst, ka zīmolam ir liela nozīme, jo noteikti daudzi priekšroku dos sliktam Zeiss, nevis labam Delta tēmēklim. Kāpēc tā? Tādēļ ka ir labi pārbaudīti zīmoli, kas maksā salīdzinoši dārgu naudu, bet cilvēki ir gatavi tērēt daudz, lai iegūtu maksimālu kvalitāti.

MEDNIEKSIEVAS NOSLĒPUMI. Iru Dombrovsku uz žurnāla Medības jaunās rubrikas Mednieksieva pirmo interviju uzaicināju ne jau tāpēc, ka viņa ir redaktores mamma. Tas būtu pārāk vienkāršs izskaidrojums. Dombrovsku ģimenē viss notiek pēc pašām senākajām tradīcijām – vīrietis Igors dodas pēc medījuma, bet viņa sieviete gādā par pavardu. Tiesa, bija laiks, kad Ira līdzās vīram strādāja zobārstniecībā, arī medībās viņa jaukā laikā piedalās – tikai bez bises. Kādreizējā pilsētas meitene no Valmieras kļuvusi par īstu mednieksievu, kas prot gatavot gardus medījumus. Vai ir varianti, ja esi ieprecējusies ģimenē, kur vectētiņš pirms piecām paaudzēm bijis slavenais Ziemeļblāzmas saimnieks Augusts Dombrovskis, vīra vecāki – smalkas pavārmākslas baudītāji, bet laulenis un meita dzīvojas pa mežu medībās?

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. mēs savas mežacūkas apēdam atvediet kaut vienu mums

  2. Tehnisku iemeslu dēļ kalendārs dažiem abonementiem ir aizkavējies. Ja kalendārs vēl nav atnācis, sazinieties ar mūsu lasītāju servisu: 67096388, 25416555, info@la.lv

  3. Ir nopirkts abonoments uz gadu žurnālam “Medības”, bet solītais kalendārs vēl nav saņemts. Vai tas nebūs vispār, vai kavējas izsūtīšana?

    • Ar kalendāru ir tā, ka tehnisku iemeslu dēļ tas nedaudz aizkavējas dažiem abonementiem. Ja vēl tas nav atnācis, sazinieties ar LA lasītāju servisu: 67096388, 25416555, info@la.lv

  4. Ļoti jauks žurnāls 🙂 tikai žēl, ka solītais kalendārs tā arī nav “atnācis” līdz adresātam 🙁

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +26.0
Alūksne +18.7
Daugavpils +24.3
Saldus +23
Liepāja +20.3
Jelgava +25
Ventspils +17.3
Limbaži +19
Madona +24
Rēzekne +23
Draugiem Facebook Twitter Google+