×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

MEDĪBAS

“MEDĪBAS” – TROFEJA, KO PELNĪJIS KATRS MEDNIEKS!
Žurnāls, kas domāts ikvienam, kam patīk skaistais un azartiskais vaļasprieks – medības. Žurnāls “Medības” iznāks reizi mēnesī un rakstīs tikai un vienīgi par medībām. Ik mēnesi žurnālā būs sezonas ziņas un aktualitātes, raksti par medībām ārpus Latvijas, ieročiem un aprīkojumu, likumiem un noteikumiem, kā arī medniekstāsti, receptes, joki un anekdotes.

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

Medibas_101102013

DZINĒJMEDĪBAS.    Oktobrī sākas dzinējmedību sezona, un dzinējmedības arī ir oktobra numura galvenā tēma – šoreiz nedaudz netradicionālā skatījumā.  Laimonis Kļaviņš – Ziemeļaustrumu virsmežniecības inženieris medību jautājumos runā par mednieku pārbaudēm un noteikumu pārkāpumiem, nedaudz ielūkojamies dažādās kolektīvo medību tradīcijās un niansēs, pieredzējušais taksidermists Ainars Upenieks dalās ar dāžadiem knifiem, kas atvieglo medījuma apstrādi.

MEDĪT NEDRĪKST!  Kļūdīties ir civēcīgi, tādas lietas gadās katram un tur neko nevar darīt. Taču ir iespējams samazināt riskus kļūdīties nezināšanas dēļ. Latvijā medījamas deviņpadsmit ūdensputnu sugas, no kurām četras ir zosu sugas. Pārējās ir pīles pluss vēl laucis, kurš nav pīle, bet gan dzērvjveidīgais putns. Kā starp visiem ūdensputniem izšķirt to, kurš ir īstais – medījamais, bet kurš aizsargājams?

PĪĻU MEDĪBAS AR PĒLĪTI.  Saruna pie koši zaļas laivas Dālderu bāzē Babītes ezera krastā spožā septembra rītā. Putnu pētnieks un mednieks Jānis Vīksne atbraucis līdzi mazdēlam Andrim Stīpniekam uz jaunās pēlītes ielaišanu ezerā. Par pēlītēm šai pusē izsenis sauc vieglās kā dūnu pēlis zvejnieku laivas, kas liktas lietā arī pīļu medībās uz celšanu. Stīpnieku laivu šovasar uzbūvējis jahtu meistars Uldis Bunga pēc pagājušā gadsimta divdesmito gadu rasējumiem. Kā noteicis pasākuma sponsors Andra tēvs – lai neiet zudumā vēsturiskā vērtība.

APSEKOJAM BAROTAVAS. Kopā ar Latvijas valsts mežu ekspertu apmeklējam un apsekojam dzīvnieku barotavas, lai pārliecinātos, vai tās atbilst jaunajām LVM prasībām. Ornitologs un mednieks Jānis Vīksne ar mazdēlu Andri Stīpnieku prezentē pēlīti – pēc veciem rasējumiem izgatavotu laivu, ko izmantot pīļu medībās.

EKIPĒJUMS. Nazis ir ne tikai aksesuārs, bet arī svarīgs rīks, kam jāatvieglo mednieka ikdiena. Aplūkojam, no kādiem tēraudiem ražo nažus un kādi labāk piemēroti mednieka nazim.

MUNĪCIJA. Ir dažādi kalibri dažādām medībām un medījumiem, šoreiz uzmanības centrā skandināvu mednieku biežākā izvēle – kalibrs 6.5×55, kuru izvēlas tā mazā atsitiena dēļ.

{source}
<iframe width=”640″ height=”480″ src=”//www.youtube.com/embed/ipMuNMy24lc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

 

ŽURNĀLS “MEDĪBAS” – trofeja, ko pelnījis ikviens mednieks!

ABONĒT ŽURNĀLU IESPĒJAMS ŠEIT. PIEDALĪTIES APTAUJĀ PAR ŽURNĀLU IESPĒJAMS ŠEIT.
Godātie mednieki!

Mēs aicinām arī jūs līdzdarboties žurnāla “Medības” veidošanā, lai tas patiešām būtu gaidīts, interesants un jums katram nepieciešams. Atrakstiet mums – par kādām tēmām jūs vēlētos lasīt turpmākajos žurnāla numuros, kas jums patika vai gluži pretēji – nepatika šājā pirmajā “Medību” numurā un kuru jomas lietpratēju vai speciālistu ieteikumi, padomi un vērtējumi jums būtu nepieciešami?

Jūsu ieteikumus un pirmā žurnāla “Medības” vērtējumu un ieteikumus sūtiet pa e-pastu linda.dombrovska@la.lv vai tālruni 29415834 (lūgums zvanīt darba dienās no plkst. 10.00 līdz 16.00).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+