×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. augusts, 2013
Drukāt

“Medības” iepazīstina ar labiem ieročiem (1)

Medibas_13_V_web

ŽURNĀLA “MEDĪBAS” JAUNĀKAJĀ NUMURĀ

MEDĪBU LIKUMS. 20.jūnija plenārsēdes laikā Saeima lēma par Medību likuma grozījumiem. Lēmumi attiecībā uz klaiņojošo suņu likvidāciju un loku medībām netika pieņemti, balstoties uz loģiku un ekspertu vērtējumu, bet gan uz stereotipiem un emocijām. Vērtējam, kas notika 20.jūnijā un kā paši deputāti skaidro notikušo.

PERSONĪBA. Uzņēmējs un mednieks Andris Jaunbērziņš stāsta par medībām, ieroču biznesu un amatpersonu nekaunību. Jūnijā Andris Jaunbērziņš nosvinēja savu 70 gadu dzimšanas dienu – bija saaicināti 120 viesi, viņu vidū arī klases biedri, audzēkņi, medību draugi. „Vairāk jau nerīkošu,“ nosaka jubilārs, tāpēc šoreiz sanācis kuplāks saiets. Talsinieka Jaunbērziņa vārdu Latvijā zina ļaudis, kam darīšana ar ieročiem. Uzņēmīgais vīrs kā pieredzējis šaušanas treneris un cilvēks „ar galiem“ viens no pirmajiem Latvijā deviņdesmito gadu sākumā atvēris ieroču veikalu, kuru skaits mūsdienās jau pieaudzis līdz astoņiem. Sācis ar nelielu bodīti garāžā pie mājas, kas 1998. gadā pārtapa par lepnu celtni ar plašām veikala un darbnīcas telpām, divām šautuvēm un pašu apartamentiem.

GLUDSTOBRI. Vienkāršākā bisīte parasti ir daudzu jauno mednieku pirmais ierocis, kas seko viņa medību gaitām vairākus gadu desmitus, uzticīgi kalpojot un nodrošinot pašu nepieciešamāko medībās – iespēju izšaut, varbūt kādreiz trāpīt, bet ne vairāk. Pūdelēšana ne tikai mazina šāvēja pašvērtējumu, bet arī negatīvi ietekmē ticību sev, tomēr iespējams, ka vaina nav pašā šāvējā, bet gan drīzāk nepareizā ieroča un munīcijas izvēlē. Veikali piedāvā dažādus gludstobru variantus, bet kā sev atrast piemērotāko bisi?

REPORTĀŽA. Ir daudz dzirdēts par to, ka malumedniekus Latvijā neviens neķer. Tā nu gluži nav, jo tikai ar šo lietu vien nodarbojas pieci Valsts meža dienesta un trīs Valsts policijas inspektori. Par likumībām un nelikumībām uzzinām, dodoties līdzi inspektoriem divos izbraucienos uz Dobeli un Jēkabpili.

TROFEJAS. Briežu audzētājs Gatis Bērziņš iepazinis interesantu stirnu piebarošanas paņēmienu, ko piekopj Austrijā, kur sasniegti iespaidīgi rezultāti. Kā tas darbojas un vai kas līdzīgs iespējams arī pie mums, rakstā par to, kā iedvesmo izcilās Austrijas trofejas.

TĒMĒKĻI. Labs tēmēklis ir arī garantija labam trāpījumam. Tēmēkļu ir daudz, arī dažādās cenu kategorijās. Kādās situācijās kāds tēmēklis ir vispiemērotākais? Par to stāsta pieredzējušais mednieks Aivars Dundurs.

IEROČI. Karabīni nepērk vienai dienai, tas ir ilgtermiņa ieguldījums savās ērtībās, rezultativitātē, kā arī prestižā. Blaser vārds runā jau pats par sevi, tas ir viens no populārākajiem ieročiem Latvijā tā vienkāršo un tieši mednieka vajadzībām piemēroto pielāgojumu dēļ. Vienīgais, kas atturēs mednieku no tā iegādes, ir ieroča cena, lai gan šie ieroči ir labākie, ko par tādu cenu var iegādāties.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jaunbērziņš aiz dundagas nojūdzies..

Draugiem Facebook Twitter Google+