×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. augusts, 2016
Drukāt

Medības un vakariņas Lietuvā: Kučinskis lūgs Dūklavam paskaidrojumus (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) lūgs zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) paskaidrojumus par Lietuvā notikušās tikšanās apstākļiem.

Premjers gan norāda, ka Latvijas ministri regulāri tiekas ar kaimiņvalstu kolēģiem un šādas tikšanās ir nepieciešamas, lai veicinātu Baltijas valstu savstarpējo sadarbību, kā arī rūpētos par savas valsts tautsaimniecības attīstību,informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Ierasta prakse esot arī tikšanās ar kaimiņvalstu atbildīgajiem dienestiem un uzņēmējiem.

Tomēr ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušo pretrunīgo informāciju par Dūklava tikšanās apstākļiem, Kučinskis nolēmis ministram prasīt paskaidrojumus par notikušo.

Jau ziņots, ka Dūklavs un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis jūlija beigās Lietuvas vizītes laikā piedalījušies vakariņās ar medībām kopā ar Lietuvas zemkopības ministri Virgīniju Baltraitieni, Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektoru Jonu Miļu, kam pirms nepilna mēneša izvirzītas apsūdzības dienesta pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanā, un gaļas pārstrādes uzņēmuma “Biovela” vadītāju Virgīniju Kantausku.

Tas noticis 27.jūlijā, dienu pirms Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes sarīkoja kratīšanas Miļus vadītajā dienestā. Lietuvā šī tikšanās izpelnījusies kritiku saistībā ar neskaidrībām, ko rada biznesa pārstāvja dalība amatpersonu vakariņās.

Dūklavs atzinis, ka pirmajā vizītes dienā Viļņā vakariņojis kopā ar Baltraitieni un Miļu, taču noliedzis, ka piedalījies medībās Panevēžas rajonā, savukārt Baltraitiene apliecinājusi, ka viņas Latvijas kolēģis piedalījies ne tikai vakariņās, bet bijis klāt arī medībās, lai gan ieroča viņam līdzi neesot bijis.

Baltraitiene pastāstījusi, ka viņa kopā ar vīru piedalījusies vakariņās ar medībām Panevēžas rajonā, kas rīkotas par godu Latvijas ministram. Šai pasākumā, neskaitot abus ministrus, piedalījies Miļus, PVD vadītājs Balodis, vairāki šo iestāžu pārstāvji un gaļas pārstrādes uzņēmuma “Biovela Group” vadītājs Kantausks.

Pēc ministres teiktā, vakariņas saskaņojusi ministrija, bet medības rīkojis Miļus. Pēc viņas teiktā, medību dalībnieki, arī viņas vīrs, maksājuši paši.

Tāpat vēstīts, ka šomēnes atklātībā nonāca ziņas par trīs ZZS pārstāvošo ministru – Dūklava, finanšu ministres Dana Reiznieces-Ozolas un satiksmes ministra Ulda Auguļa – iepriekš neafišētu tikšanos ar Krievijas vicepremjeru Arkādiju Dvorkoviču. Neformālā tikšanās notikusi Rīgas zivju pārstrādes rūpnīcā “Karavela”.

Latvijas Ārlietu ministrija norādījusi, ka atbalsta praktisko jautājumu kārtošanu ar Krievijas pārstāvjiem, taču amatpersonām jāievēro valdības noteiktā kārtība, kādā notiek valsts amatpersonu tikšanās, līdz ar to ministrija sagaida izsmeļošu un detalizētu informāciju par tikšanos. Pēc jautājuma apspriešanas koalīcijas sanāksmē Dūklavs pauda, ka uzskata to par izsmeltu, savukārt koalīcijas partneri cer uz šādu gadījumu neatkārtošanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Dullums-arī dotums Atbildēt

  vai tas vien neraksturo mūsu valdību,ka apmēram 30% ministru ir meļi un rīcībnespējīgi pamatoti skaidrot savu darbību

 2. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  vai Kučikski par jaukšanos hūtes uzdevumos nepadzīs no MK lielā krēsla?

 3. Jānis ar simtiem kolēģu Atbildēt

  Nebūsim tik naivi,ka Ministra darbs ir tikai kabinetos, cepuri nost Ministra Jāņa Dūklava aktivitātēm par labu Latvijas lauksaimniecības problēmu risināšanā. Vai tad valsts vīriem jānolaižās līdz muļķību apspriešanai un nav daudz vairāk nopietnāku un svarīgāku tautsaimniecībai un tautai risināmu jautājumu nav?
  A.god. Ministra kungs atceraties labu teicienu – suņi rej, bet karavāna iet tālāk, isturību, veselību un mēs Jūs atbalstām!!!.

 4. Tas beigsies,kad ZZS nebuus vairs valdiibaa.Melu kompaanija,uz kurieni ved Latviju,tas ir jaaizbeidz.

 5. Rādās, ka mums nu ir 2 ministri – meļi. Veselības ministru par melošanu atlaida, ko tagad Kučinskis darīs ar zemkopības ministru? Dūklavs saka, ka Lietuvas ministre viņu apmelojusi. Kāda gan jēga viņai būtu melot? Abi kopā vakariņoja, sadzēra, bet nu bojā starpvalstu attiecības. Redz, pie kā noved šādas neformālas tikšanās, ko Dūklavs tā iecienījis. Šādas kaktu tikšanās ministru līmenī būtu jāizbeidz, jo valstij no tām nekāda labuma nav, tikai nepatikšanas.

 6. Kaut kāda daudzvaldība(pat ne div-valdība) Latvijā !
  Skraida pa vēstniecībām, pa biedrībām, pa biznesa kodlām…
  Labā roka nezina ko dara kreisā [vai arī negrib zināt].
  Kāds brīnums, ka tauta bēg ?

 7. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) lūgs(!!!) zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) paskaidrojumus par Lietuvā notikušās tikšanās apstākļiem.
  ==========================
  Pēc cik mēnešiem būs tas lielais lūgšanas mīziens?
  Kas tiem večiem ministrijā ir? galīgi ar mīkstiem pautiem!
  Tepat un tūlīt vajadzē PIEPRASĪT skaidrojumu!

 8. Kučinska , kungs! Cik ilgi Jūs Vienotība dancinās? Kamēr noēdīs ZZS, kā to izdarīja Jaunais laiks! P;atriec tos velna iemiesojumus ellē! Nav cita varianta. Tauta, premjer, atbalstīs ar aplausiem. Agonējošie jāievoieto slimnīcā, jāatslogo no darba!

 9. Atpakaļ uz feodālismu!

 10. latgales ciemiņš Atbildēt

  PVD iznīcīcina cūkkopības nozari Latvijā viennozīmīgi. ES piešķirtā nauda ĀCM apkarošanai nenonāk zemnieku saimniecībās, bet gan PVD šeftmaņiem. Arī tagad ES piešķira naudu ĀCM apkarošanai, kas viņu saņems, Uzminiet, nu??? Ne jau zemnieki, bet PVD! Zemniekiem par savu naudu jāpērk visi dezlīdzekļi, jānodrošina biodrošība, naudu it kā ES piešķir, bet tā jau līdz zemniekiem nenonāk, bet PVD sapērk par ES naudu krutos džipus. tas ir noziegums, ko tagad dara PVD!!!Un neviens neko….

 11. intresanti par ko? Atbildēt

  lietuvas puse oficiāli uzaicina uz oficiālu pasākumu, un visu organizē lietuvas puse, bet paskaidrojumi jāsniedz musu ministram? sacēluši troksni paši nezin par ko, jo tāds pasutijums saņemts:)

 12. Varbūt Kučinskis sadūšosies paprasīt par Dūklava meliem? Reiz premjers teica, ka viņa komandā meļiem vietas nav. Ko nu tagad darīt?

 13. Viens bijušais okupantu ideologs un okupantu varas priekšstāvis prasis paskaidrojumu no otra tāda paša latviešu patriota.Latvieši laikam jau ir neatgriezeniski nozombeti ka pēc 25 neatkarības gadiem vēl joprojam padomju okupantu ideologi pret tautu lieto urīnterāpiju,bet tauta svētlaimīgi elš.Amerikāņiem var rasties šaubas vai tiešam šeit ir ko aizstāvēt,ja tauta atrodas padomju okupantu ideologu pakļautībā.

 14. deradējas totāli strauji…

 15. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  ko nu – tevi neņēma ciemos pie dižbajāra un te pat uz Lietuvu medībās – esi ZZS 0?

Draugiem Facebook Twitter Google+