×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

Medicīnas māsas uzsāks unikālu pētījumu par māsu darba kvalitāti un kļūdām

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com

Ilustratīvs foto

Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža uzsāks starptautisku pētījumu par medicīnas māsu darba kvalitāti kā arī biežāk pieļautajām kļūdām un to iemesliem.

Pētnieki uzskata, ka māsu kompetences un izglītības līmenis, komunikācija komandā varētu būt būtiski iemesli, kāpēc rodas kļūdas pacientu aprūpē. Lai risinātu minēto problēmu Latvijā, unikālo pētījumu veiks Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas pētnieki, sadarbojoties ar Mičiganas Universitātes (ASV) profesori Beatriči Kališu. Rīgas Medicīnas koledžas direktores vietniece zinātniskajā darbā, asociētā profesore Daina Voita uzsver: “Šis pētījums nodrošinās Latvijas māszinību speciālistu atpazīstamību pasaulē un dos iespēju māsām publicēties citējamos žurnālos, kā arī uzstāties starptautiskos kongresos. Rezultāti, kurus iegūsim no pētījuma, ir nenovērtējami, jo tikai tā mēs varēsim risināt problēmas, kuras šobrīd, iespējams, pat nezinām. Pētījums parādīs Latvijas māsu kompetenci un iespējas pasaules līmeņa kontekstā. Mūsu mērķis ir uz izglītību un sadarbību balstīta radoša pieeja pacientu aprūpē.”

Profesore Beatriče Kališa atklāja, ka biežākie trūkumi pacientu aprūpē Amerikas Savienotajās valstīs ir nepietiekams medicīniskā personāla skaits, pārāk īss laiks, ko māsa velta pacienta aprūpei, vājš resursu efektivitātes izmantojums, “tie nav mani pienākumi” sindroms, neefektīva rūpēšanās par pacientu, darba rutīna un nesastrādāšanās komandā.

Sadarbība ar Mičiganas Universitātes profesori Beatrici Kališu veidojusies pēc profesores uzstāšanās 4.Starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Aktualitātes veselības aprūpes izglītības pilnveidē: mūsdienas un nākotne”, kurā prof. Kališa iepazinās ar referātiem par veselības aprūpi Latvijā. Vizītes laikā profesore apmeklēja arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, gūstot ieskatu māsu darba ikdienā. Profesore augstu novērtēja Rīgas Medicīnas koledžas docētāju zinātnisko un organziatorisko darbu, uzsverot zinātnisko pētījumu nozīmību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+