×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Medicīnas muzejā būs unikāla iespēja iepazīt Okeānijas mākslu

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ceturtdien, 10.martā plkst. 180 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā atklās izstādi “Okeānijas krāsas. Māksla un Medicīna”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstāde ir starptautisks projekts, kas tapis, muzejam sadarbojoties ar Sabiedrības attīstības biedrību “Tapa” un Klusā Okeāna salu Mākslas muzeju.

Izstādē eksponēti artefakti, kam bijusi būtiska ietekme laikmetīgās mākslas attīstībā, tos studējuši tādi mākslinieki kā Pablo Pikaso, Pols Gogēns un Henrijs Mūrs. Šodien tie turpina iedvesmot arī pašas Okeānijas māksliniekus, no kuriem daudzi ir radījuši neaizmirstamus mākslas darbus.

Medicīnas vēstures muzejā starp eksponētajiem darbiem, būs apskatāmi arī pasaulē atzinību guvušo mākslinieku Vanuatu Nikolaja Mishutushkina un Aloī Pilioko gleznas. Modernais stils, spilgtu un drosmīgu krāsu izmantošana ataino šī reģiona dabas pasakaino skaistumu, bagātīgo vēsturisko mantojumu un dažādo tradīciju kopumu.

Tāpat izstādē eksponēti Tongas karaļa dāvinātie tapas apģērbi Fidži karaliskajai ģimenei. Tapa ir īpašs materiāls, kas atrodama tikai Okeānijas reģionā. Tapas apģērba stils un motīvi var būt atšķirīgi, taču to izmantošana ir vienāda visās Okeānijas salās. Pirms Klusā okeāna salu atklāšanas tapa tika izmantota apģērbam un kanoe burām, dažādie zīmējumi bija paredzēti īpašiem gadījumiem.

Šajā izstādē īpaša uzmanība pievērsta veidiem kā Okeānijas salās notika cīņa ar slimībām. Lielākā daļa Okeānijas iedzīvotāju tradicionāli vērsās pie dziedniekiem, kuri izmantoja, galvenokārt, augu izcelsmes ārstniecības līdzekļus. Apgraizīšanas un tetovēšanas rituāli bija dzimumbrieduma svinēšanas svētki, arī kanibālisms ir bijusi neatņemama Okeānijas salu iemītnieku dzīves sastāvdaļa.

Kopumā Okeānijas reģionu veido aptuveni 14 dažādas valstis, kurās ir ļoti dažāda sabiedrība un pārvaldes formas, taču tām visām ir viens kultūras mantojums, ar daļu no tā var iepazīties izstādē “Okeānijas krāsas. Māksla un medicīna”. Izstāde Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā būs apskatāma no 11. marta līdz 21. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+