×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Medicīnas muzejā “Dzintars: mīti un zinātne”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, kur 15. aprīlī pulksten 16 atklās izstādi “Dzintars: mīti un zinātne”, kļūs par otro pieturas punktu Eiropas otrais pieturas punktu, sola nodibinājums Rīga 2014.

Dzintaru visos laikos apvijuši nostāsti par tā maģiskām īpašībām. Jaunajā izstādē būs atspoguļots dzintara maģiskais un racionālais pielietojums sadzīvē, ārstniecībā un rituālos, sākot no aizvēstures dzintara maģiskajiem rituāliem, caur viduslaiku misticismu un pirmajiem atklājumiem līdz mūsdienu zinātniskiem sasniegumiem dzintarskābes izmantošanā.

Izstādes varēs pārliecināties par t.s. saules akmens plašo pielietojumu un nezūdošo vērtību. No 19. gadsimta beigās Kuršu kāpās atrasto antropomorfo un zoomorfo dzintara figūriņu replikām līdz mūsdienu dzintarskābes ķīmiskai iegūšanai, no viduslaiku aptiekāru teiksmainajām zālēm ar dzintara pulveri līdz mūsdienu medikamentiem, uztura bagātinātājiem un dzintara diegam.

Izstādē varēs apskatīt arī lietuviešu mākslinieku krāšņo dzintara kleitu, kas sver 4,6 kilogramus un ir bijusi eksponēta lielākajās modes pilsētās, bet tagad atceļojusi uz Rīgu. Tāpat ikviens varēs aptaustīt 2,1 kilogramu smagu dzintara gabalu. Apmeklētājus pārsteigs mākslinieka Voldemāra Johansona videoinstalācija.

Izstādē būs eksponēti materiāli no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja, LU Akadēmiskās bibliotēkas, LU Latvijas vēstures institūta, Turaidas muzejrezervāta, Lietuvas mākslas muzeja, Palangas un Kaļiņingradas Dzintara muzeja un Itālijas Bazilikatas apriņķa arheoloģijas muzeja krājuma.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs ir viens no trim lielākajiem medicīnas vēstures muzejiem pasaulē, tajā atspoguļota medicīnas attīstības vēsture sākot no etnomedicīnas līdz mūsdienām.

Izstādi varēs apmeklēt no 16. aprīļa līdz 15. oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+