×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Mediji: Ķīnas ekonomika līdz 2019. gadam apsteigs ASV

Foto - AFPFoto - AFP

Ķīnas ekonomika līdz 2019. gadam kļūs par lielāko pasaulē, apsteidzot ASV, un līdz 2049. gadam Ķīna apsteigs ASV arī starptautiskā statusa ziņā, sprieduši Ķīnas valsts mediji.

Šādas prognozes izteiktas Nācijas veselības pārskatā, kuru publicējusi Ķīnas Zinātņu akadēmija, informējis laikraksts “Huaņcju Šibao”, neminot kritērijus, kas izmantoti prognozēšanā. 2049. gadā paies 100 gadi kopš Ķīnas Tautas Republikas proklamēšanas. “Nācijas veselība” tika definēta kā valsts “vispārējie apstākļi, kā galvenos kritērijus izmantojot resursu pietiekamību un bagātības sadalījumu”.  Šajā pārskatā Ķīna tika atzīta par 11. “veselīgāko” valsti no apmēram 100 valstīm. Zviedrija bija pirmajā vietā, bet 10. vietu tieši pirms Ķīnas ieņēma Kostarika.

Oficiālā ziņu aģentūra “Sjiņhua” raksturoja Ķīnas statusu “nācijas veselības” ziņā kā “atbilstošu normai”, savukārt ASV, Japānai un LBritānijai esot “nācijas veselības” “deficīts”. Ķīna pēdējos gadu desmitos no nabadzīgas lauksaimnieciskas valsts ir kļuvusi par valsti ar otru lielāko ekonomiku pasaulē, atpaliekot tikai no ASV. To veicināja ekonomikas reformas un atvērtība ārvalstu investīcijām. Starptautiskie analītiķi uzskata, ka Ķīnas ekonomika šī gadsimta pirmajā pusē apsteigs ASV iekšzemes kopprodukta ziņā. Domājams, ka ASV arī pēc tam būs bagātāka nekā Ķīna pēc IKP uz vienu iedzīvotāju, jo Ķīnā ir četras reizes vairāk iedzīvotāju nekā ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+