Mobilā versija
+11.7°C
Elīna, Drosma, Drosmis
Ceturtdiena, 19. oktobris, 2017
4. februāris, 2016
Drukāt

Mediji – no drosmīgiem dobermaņiem par dīvāna mopšiem? Bēgļu krīze apēno ceturtās varas potenci (8)

Ilustrācija - Gatis ŠļūkaIlustrācija - Gatis Šļūka

Par megaskandālu, medijiem un policijai noklusējot imigrantu seksuālos uzbrukumus pret vairākiem simtiem meiteņu un sieviešu Vācijā un Zviedrijā, nosauc žurnāliste Baiba Strautmane.

Sabiedriskajās plašsaziņas institūcijās galvas vēl ripos, prognozē mediju eksperts Sergejs Kruks. Vācijas lielākie – tostarp arī sabiedriskie – mediji kavējās teju četras dienas, lai beidzot pastāstītu tautai par gadumijas šaušalīgajiem seksuālā terora aktiem un laupīšanām Ķelnē un citās Vācijas pilsētās. Zviedrijas “ceturtajai varai” informāciju par arābu un Ziemeļāfrikas izcelsmes ieceļotāju masveida neķītrajām un noziedzīgajām izdarībām mūzikas festivālā Stokholmā bija izdevies neizpaust gandrīz divu gadu garumā.

Tiem, kas atceras padomju okupācijas laikus, šādi mediju triki nav nekas jauns – radio, televīzijas, preses izdevumu redakcijas bija valdošās varas izdresētas gluži kā cirka sunīši, kuriem pat nevajadzēja pakratīt ar pirkstu – zināja savu numuru bez aizķeršanās. Brīvā vārda pasaulē informācijas sniedzēji mēdz sevi saukt par sabiedrības sargsuņiem, kuri aizelsdamies gādā, lai ļaudis pēc iespējas ātrāk uzzinātu patiesību un vienīgi patiesību. Vai sargi no drosmīgiem un izmanīgiem dobermaņiem kļuvuši par rāmiem dīvāna mopšiem – plašsaziņas līdzekļu rīcību vērtē mediju pētniece Sandra Veinberga, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Jemberga un jau pieminētie Baiba Strautmane un Sergejs Kruks.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Citēšu Andu Līci: ” Ir jādibina visas Latvijas aizsardzības biedrība. Ar ko sākas ikviena atbrīvošanās kustība? Ar: “Man sāp, un es jūtos pazemots…”

 2. Potence- vārds bez latviskā tulkojuma? Tirliņ, mācies latviešu valodu!

 3. Paklausieties mūsu pašu valstsradio, paskatieties TV, palasiet “superpietuvināto” laikrakstiņu rakstiņus- tur ir pārpārēm politiskā pasūtījuma raidījumu, “diskusiju”, rakstu un pa pusei melu, pa pusei ciniskas demagoģijas- tik daudz, ka jau riebjas! Mūsu pašu varnešu līdzskrējēji, drīzāk jau kangari un pat mankurti, kas sevi dēvē par žurnālistiem, savairojušies kuplā skaitā. Tā vien šķiet, ka viņiem arī algu maksā pēc kangarisma pakāpes- jo skaistāk “zīles dzied” partijnieku gaumē (senāk-“latvju zīles kremļa tornī”, tagad …?), jo vairāk par to maksā.

 4. Sergejs te pieminēts? Atbildēt

  Tas cerebrāli augstprātīgais latviešu vērtību nonivilētājs? Dievs pasarg mūs no tādiem ” ekspertiem” ar vai bez smalkiem franču diplomiem!!!

 5. Ciānas gudro protokoli darbībā…
  Viss, ko te var iesecināt, plus pie tiem m notikumiem
  vēl jau ilgi un dikt noklusētas Rotterhamas skandāls
  ar tāda paša rakstura aziātu bandām Anglijā arī…

 6. Neviens vairs netic ne medijiem, ne policijai. Paskatiesties paši, kas nāk pie varas valstīs, kurās pēc “bēgļu” invāzijas notikušas vēlēšanas? Uzvar labējās partijas! Šī tendence tikai turpināsies un rasisisms tikai pieaugs, un par to atbildīgi būs tieši liberālie mēdiji un politkorektā policija.

  • Par propagandu runājot….,mums saka redziet Maskavas propaganda! Jā,mēs redzam un atpazīstam….,bet neviens nerunā par Rietumu propagandu,bet tā ir …un ne vienmēr tā ir vajadzīga Latvijas valstij. Te pirms diviem vai trijiem mēnešiem Latvijas radio pusdienlaikā bija ziņu portālu redaktori,kuri sprieda,kādu informāciju sniegt un ,kā to sniegt -piemēram- pārāk daudz bēgļu fotogrāfijās redzami jauni vīrieši….vajag vairāk fotogrāfiju ar bērniem un sievietēm. Vēl viena liberālā gala pārstāve klāstīja,ka latviešu tradicionālos uzskatus jāgrauj pakāpeniski…tas ir pa bišķim pieradināsim pie “”patiesi liberālām vērtībām””. Šie visi ļautiņi neveido politiskās partijas,lai veidotu SAVU politiku,jo viņi labi zina,ka viņus neievēlēs,ja viņi par saviem nodomiem paziņos atklāti. Viņi darbojas ,kā sazvērnieki un ietekmes grupas ,un tās ir Delna,Mozaika,Providus,Satori….politisko piesegšanu veic Vienotības liberālais spārns ar Vinķeli priekšgalā.

  • Nesaprotam, kas tie ir šodien?: … Liberāla partija, Labēja partija, Sabiedriskais medijs, Valdoša koalīcija, jo izskatās, ka tos vairs nekas neatšķir no vienota ganāmpulka. Bet kurš tad tiem ir gans? Ir gan vēl arī nedaudzi nenoganītie. Labi, ka tā. Šķirosim rūpīgāk.

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (19)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Valsts pārvaldē grēkojušie nonāk “Latvijas gāzē”!

Bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, kurai šo amatu nācās pamest, jo viņai netika pagarināta pielaide valsts noslēpumam, visticamāk, kļūs par “Latvijas gāzes” topošā meitasuzņēmuma “Gaso” valdes priekšsēdētāju, vēstīja Latvijas Televīzija.

“Latvijas gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis stāstīja, ka uz šo amatu esot vairāki kandidāti, bet reālākā esot tieši Pētersone-Godmane. Uzņēmumā “Latvijas gāze” (“LG”) darbu raduši vairāki bijušie politiķi un valsts pārvaldes darbinieki – bijušais premjers Aigars Kalvītis, viņa bijušais padomnieks drošības jautājumos Raimonds Lazdiņš, bijušais ministrs Vinets Veldre, bijušais Saeimas priekšsēdētājs Jānis Straume, bijusī Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Tieslietu ministrijas juristes, kuras gatavoja dokumentus par gāzes tirgus atvēršanu Latvijā, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā kādreiz strādājušais Jānis Eisaks, kurš iepriekš iestādē atbildēja par gāzes jautājumiem.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Draugiem Facebook Twitter Google+