Pasaulē
Citur

Mediji: Saūda Arābijā aizturēti 11 prinči 16

AP/LETA

Saūda Arābijā aizturēti 11 prinči, četri pašreizējie un vairāki desmiti bijušo ministru,, vēsta plašsaziņas līdzekļi.

Tas noticis tikai dažas stundas pēc tam, kad sestdienas vakarā tika izveidota jauna pretkorupcijas komisija, kuru vada kroņprincis Mohammeds bin Salmans.

Telekanāls “Al-Arabiya” vēsta, ka aizturēšanas notikušas, komisijai sākot izmeklēšanu par par plūdiem, kas 2009.gadā izpostīja Džidu un vīrusa MERS izplatību pirms vairākiem gadiem.

Valsts ziņu aģentūra SPA vēsta, ka komisijas nolūks ir “saglabāt sabiedriskos finanšu līdzekļus, sodīt korumpētas personas un tos, kas ļaunprātīgi izmanto savu stāvokli”.

Starp aizturētajiem ir arī miljardieris princis Al Valīds bin Talals, vēsta vairākas Saūda Arābijas ziņu vietnes.

Ar aviāciju saistīts avots teica ziņu aģentūrai AFP, ka no Džidas lidostas aizliegts pacelties privātajām lidmašīnām, acīmredzot, lai augsti stāvošanas personas neatstātu valsti.

Septembrī Saūda Arābijā tika aizturēti vairāki ietekmīgi musulmaņu garīdznieki.

Analītiķi norāda, ka daudzi no aizturētajiem ir noskaņoti pret kroņprinča īstenoto agresīvo ārpolitiku, tostarp Kataras blokādi, kā arī īstenotajām reformām, tādām kā valsts aktīvu privatizācija un subsīdiju samazināšana.

32 gadus vecais kroņprincis Mohammads bin Salmans tiek uzskatīs par faktisko Saūda Arābijas valdnieku, un ir tikai laika jautājums, kad viņš oficiāli pārņems varu no sava 81 gadu vecā tēva karaļa Salmana.

LA.lv