Sports
Hokejs

Medijos redzētais neatbilst patiesībai, ir patīkami būt Maskavā, “LA” atklāj Guntis Ulmanis14

Foto – LETA

Pirms Latvijas un Šveices hokeja izlašu spēles “Ledus pils” arēnā Maskavā satiku Latvijas eksprezidentu, Latvijas Hokeja federācijas valdes locekli Gunti Ulmani, kurš dalījās iespaidos par valstsvienības sniegumu un atcerējās Maskavā piedzīvoto politisko gaitu laikā.

“Klātienē šī man pirmā spēle, bet iepriekšējās skatījos tālrādī. Mazliet nepiekrītu trenerim Pēterim Skudram – ka tikai aizsargi, arī uzbrucēji bija nolaiduši galvas spēlē pret Krieviju. Pirmās divas spēles – zaudējām beigās, bet nevienu vainot nevar. Šajā čempionātā raksturīgi, ka komandas mobilizējas pēdējās minūtēs, vakar dāni ar šveiciešiem bija tas pats. 5:3 neiemetām, puišiem ir vainas apziņa un pret Šveici viņi varētu sevi reabilitēt. Šogad mums ir viena no labākajām komandām, kāda bijusi pēdējos gados neskatoties uz to, ka neesam pilnā komplektā. Man patīk – esmu optimists.
Kad pēdējo reizi bijāt Maskavā?

– Sen neesmu bijis. Pirms diviem gadiem biju Sočos, pirms tam – kad veidojām Rīgas “Dinamo”. Man šķiet, ka tas, ko redzam medijos, neatbilst patiesībai – parunājos ar cilvēkiem un ir patīkami būt Maskavā.

Ko visvairāk atceraties no politiskajām gaitām saistībā ar Maskavu?
Krievijas karaspēka izvešanas jautājumus – Boriss Jeļcins bija gatavs mūs pieņemt. Teicu, ka esam neatkarīga valsts un gribam, lai pieņem ar pilnu komplektu – goda un cieņas parādīšanu. Viņš teica – būs. Karaspēka parāde, himnas lidostā, attiecīgā līmeņa “tepiķi”. Bija pieņemšanas visaugstākajā līmenī un gan cilvēciskā gamma, gan politiskais rezultāts atstājis dzīvē neizdzēšamu iespaidu.

Uz cik spēlēm paliksiet?

– Uz trim. Ja Latvija iekļūs ceturtdaļfinālā, tad būšu atpakaļ.

Saistītie raksti
LA.lv