×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.6°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Medijos redzētais neatbilst patiesībai, ir patīkami būt Maskavā, “LA” atklāj Guntis Ulmanis (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms Latvijas un Šveices hokeja izlašu spēles “Ledus pils” arēnā Maskavā satiku Latvijas eksprezidentu, Latvijas Hokeja federācijas valdes locekli Gunti Ulmani, kurš dalījās iespaidos par valstsvienības sniegumu un atcerējās Maskavā piedzīvoto politisko gaitu laikā.

“Klātienē šī man pirmā spēle, bet iepriekšējās skatījos tālrādī. Mazliet nepiekrītu trenerim Pēterim Skudram – ka tikai aizsargi, arī uzbrucēji bija nolaiduši galvas spēlē pret Krieviju. Pirmās divas spēles – zaudējām beigās, bet nevienu vainot nevar. Šajā čempionātā raksturīgi, ka komandas mobilizējas pēdējās minūtēs, vakar dāni ar šveiciešiem bija tas pats. 5:3 neiemetām, puišiem ir vainas apziņa un pret Šveici viņi varētu sevi reabilitēt. Šogad mums ir viena no labākajām komandām, kāda bijusi pēdējos gados neskatoties uz to, ka neesam pilnā komplektā. Man patīk – esmu optimists.
Kad pēdējo reizi bijāt Maskavā?

– Sen neesmu bijis. Pirms diviem gadiem biju Sočos, pirms tam – kad veidojām Rīgas “Dinamo”. Man šķiet, ka tas, ko redzam medijos, neatbilst patiesībai – parunājos ar cilvēkiem un ir patīkami būt Maskavā.

Ko visvairāk atceraties no politiskajām gaitām saistībā ar Maskavu?
Krievijas karaspēka izvešanas jautājumus – Boriss Jeļcins bija gatavs mūs pieņemt. Teicu, ka esam neatkarīga valsts un gribam, lai pieņem ar pilnu komplektu – goda un cieņas parādīšanu. Viņš teica – būs. Karaspēka parāde, himnas lidostā, attiecīgā līmeņa “tepiķi”. Bija pieņemšanas visaugstākajā līmenī un gan cilvēciskā gamma, gan politiskais rezultāts atstājis dzīvē neizdzēšamu iespaidu.

Uz cik spēlēm paliksiet?

– Uz trim. Ja Latvija iekļūs ceturtdaļfinālā, tad būšu atpakaļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Ulmanis saka taisnību-maskavieši un vispār Krievijas krievi ir ļoti sirsnīgi un jauki cilvēki,kāpēc izpatikt nacionālistiem un apgalvot pretējo,ja tas nav taisnība.Paskatieties uz sevi labāk,tik kašķīga un nejauka tauta diez vai kur citur sastopama.

  • jā, jā- ir mīļi un labi,kamēr runā ar šiem ” pa spalvai”. Jau no krievu armijas laikiem atceros, ja kaut kas šiem nepatika nekrievos, momentā tika akcentēta nocinoši tautības faktors- čurki, fašisti,hohli un vēl kaut kas.Tai pašā Maskavā vajag ar metro aizbraukt prom tālākno centra un uzpostā ” civilizacija ” beidzas.Uz Maskavu vajag braukt ar auto, (ja ir doma to padauzít pa asfalta asajām bedrēm) un pa ceļam iebraukt vienkāršaja, reālajā Krievijā- mazajas pilsētās un sādžās un tad padomāt, vai gribi tā dzīvot.
   Par latviešu it kā nenovídību un skaudību- vienígais, ko var pārmest ir tas,ka latvieši mazohisti pašsaustinās ar šo ípašību skaļu piesaukšanu. Tās ir visos,dažādosveidos un izpaužas katrai mentalitātei citādāk- strādāju internacinālā vidē- piemēru sakrājušies daudz.

  • Es ar tā domāju ,bet to ir nožēlojams mazākums 10-15% pārejie savoki..kuri to vien spēj kā Krim naš un fašisti Ukrainā. Putins ir Krievijas sabiedrības spogulis ,likumsakaība.

 2. Stulbs un vēl stulbāks Atbildēt

  Tas, ka Ulmanis sāk pārāk bieži rēgoties, nav laba pazīme. Izskatās pēc kaķa, kurš ir nolaizījis saimniekam kārtējo krējuma burku. Iespējams, ka Kremlis cenšās izmantot pēdējos resursus lai labotu savu “imidžu”. Domāju, ka tuvākā laikā izpeldēs no aizmirstības vēl vairāki “tautas glābēji”.

 3. Kurus mēdijus Ulmanis domā?Viņš nav pamēģinājis vienkāršajai tautai uz ielas, atklāt ,ka ir bijušais NATO valsts prezidents

 4. Nav dzirdēts, ka Ulmanis teiktu: ir patīkami būt Parīzē vai Londonā! Daļai latviešu Maskava tomēr ir pielūgsmes un apbrīnas objekts, lai ko arī šī Maskava nebūtu izdarījusies ar viņu senčiem vēsturē. Kur ir jūsu pašapziņa, eksprezident?

 5. Vēl viens Maskavas fans. Dabīgi, var pabraukāties pa federācijas naudu, jespāējams, ka vectēva kaulus pameklēt pie draugiem, tam arī patika Maskava! Ar krievu kara daļām arī “spīdoši” kādreiz atrisinājis. Dabigi ka Jeļcins bij atradis kādu lupatu (tepiķi), ko Šeremeķjevā pasviest pie trapa.

 6. par biedru Rumpīti Atbildēt

  Šitam vecam komūnistam ir vienmēr bijis “patīkami” būt Maskavā, krievu skavās.

 7. sirdī esmu Maskavā ! 🙂

 8. …, pat neskatoties uz saimnieku grasa vertiem solijumiem, deretu atcereties, ko sanema par kalposanu, tautas un valsts nodevibu ta radinieks

 9. Latvju tauta itin labi saprot, kāpēc servīlais rumpīts šadus “komplimentus” neizsaka citām pilsētām un valstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+