Sports
Ziemas sports

Medijs: Olimpiskais medaļnieks no Krievijas pieķerts meldonija lietošanā1

foto: REUTERS/LETA

Phjončhanas olimpisko spēļu jaukto pāru kērlinga turnīrā bronzu izcīnījušais olimpiskais sportists no Krievijas Aleksandrs Krušeļņickis pieķerts meldonija lietošanā, vēsta “Sport Express”.

Krievijas medijs vēsta, ka meldonijs atrasts sportista A provē, bet B prove tiks atvērta pirmdienas rītā pēc Phjončhanas laika.

Meldonijs, kas ir Latvijā ražotā medikamenta “Mildronāts” aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā iekļauts no 2016.gada 1.janvāra. Šo preparātu izmantoja daudzi sportisti kādreizējās PSRS valstīs, un tas savulaik kļuva par “populārāko” dopingu pasaulē, jo lietošanā tika pieķerti ļoti daudzi sportisti, tajā skaitā slavenā tenisiste Marija Šarapova.

Krušeļņickis kopā ar savu sievu Aleksandru Brizgalovu otrdien izcīnīja Phjončhanas olimpisko spēļu jaukto pāru kērlinga turnīra bronzas medaļas, noslēdzošajā spēlē ar rezultātu 8-4 pārspējot norvēģus Kristīnu Skaslīnu un Magnusu Nēdregotenu.

Tikmēr par čempioniem tika kronēti Keitlina Lousa un Džons Moriss, kuri finālā ar rezultātu 10-3 pārspēja pasaules čempionus Ženiju Perē un Martinu Riosu no Šveices.

Jau vēstīts, ka valsts izveidotas un atbalstītas dopinga sistēmas dēļ Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nevar startēt Krievijas komanda, jo Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir diskvalificējusi Krievijas Olimpisko komiteju. Tomēr sacensībās piedalās “Olimpiskie sportisti no Krievijas”, lai arī daudzi Krievijas vadošie sportisti nesaņēma uzaicinājums piedalīties šajā Olimpiādē.

Iepriekš Phjončhanā dopinga lietošanā tika pieķerts arī Japānas šorttrekists Kei Saito.

LA.lv